SON DUYURU
Gezitopya.com Sosyal Sorumluluk Projesine destek olmak için tıklayın lütfen.

Yılın hangi zamanı Finlandiya’ya gidilir ?

Yılın hangi zamanı Finlandiya’ya gidilir ?

Arkadaşlar, Finlandiya evrenseldir. Hem yaz hem de kışın oraya rahat ve güvenle Seyehat edebilirsiniz, ne donda ne de sıcağında boşta oturamayacağımızı düşünüyorum. Yaz aylarında, doğada eğlence sevenler için mükemmel bir tatil yeridir.

En iyi konaklama yöntemi – göl kenarında bir yazlık kiralamaktır. Yazlık olduğu gibi kiralanabilir. Eğer ister’iseniz bir tatil köyünde veya bir dağın eteklerinde’de kalabilirsiniz. İlk durumda, size teklif verilecek her türlü eğlence: balıkçılık, oyunlar, müzik festivalleri, ve ekolojik yolları gezmek gibi seçenekler vardır. İkinci seçenek, zar zor görmek isteyenler için uygundur. Tatil sırasında rüyalar ve tatil boyunca sadece kuşlarla iletişim kurmaktır Finlandiya‘da bulunmak. Aşıklar için şehir manzaralarını dolaşıp kalmaya değer bir Helsinki vardır. Bu dar sokakları ile küçük ve şirin bir şehir ve ortaya çıkan güzel tramvaylar buradadır. Bu hayatın rahat ritmi yumuşak güneş ve taze esinti ile doludur. Genel olarak, Helsinki‘nin tamamını gezmek için 5 gün harcayabilirsiniz, ancak burada önemli olan tek şey bunu tek başınıza yapmanızdır. Tek başınıza gezerek Şehrin harika enerjisini hissedebilirsiniz.

Kışın, Finlandiya‘nın tatil köyleri çok sayıda sevgili ile doludur. Kayak ve snowboard tercih edilen spor dallarıdır. En kolay ulaşılabilir yerlerden biri Bu yıl benim seçimim olan Himos. Helsinki‘nin 220 metre kadar üst taraflarında yer almaktadır. Oraya arabayla, trenle ya da otobüsle seyehat edebilirsiniz. Finlandiya’nın Avusturya olmadığını unutmayın, beklemenize gerek yok uzun parkurların kayak merkezlerinden ve gerçek dışı yüksekliklerden kayak yapabilirsiniz. Örneğin, burası yeni başlayanlar için olduğu gibi, sadece Bir snowboard ihtiyacı olup olmadığını anlamak isteyenler içinde birebirdir. Finliler hafta sonu vakit geçirmek için Himos‘u ziyaret ederler. Bunu yaparkende genellikle burada bir yazlık kiralarlar. Her zaman eğimler ışıklı, temizlenmiş. Kafeler, malzeme kiralama, asansör – istediginiz herşey en üst seviyededir. Haritaya göre, Himos birbirine bağlı bir eğim sistemidir, burayı farklı parçalar oluşturur. Ancak, genel olarak, bu kadar basit “Tırmandı / taşındı” şeması. Himos‘ta her türlü kayak için eğimler var.

Gördüğünüz gibi, Finlandiya bir “mühür” tatil ülkesi değildir. Beyaz karlı kumsallar ve ılık denizler yoktur, ancak Noel Baba burada yaşar.

Finlandiya ile ilgili diğer yazılar
"Finlandiya" geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir