Türk otelleri çok geniş ve çeşitli bir konudur: ülkedeki tatiliniz için bir varış yeri seçerken, yalnızca cephedeki “yıldızların” sayısına dayanmak yerine, her zaman belirli seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız. 200 m mesafedeki iki “dört ayak” birbirinden çok farklı olabilir.
Türk otellerindeki neredeyse bütün prizler Avrupa standardında (C ve F tipi), elektrik şebekesindeki gerilim 230 V’tur.
Kış aylarında, kapalı havuzlu tüm oteller, talasoterapi konusunda uzmanlaşmış otellerin yanı sıra kendi golf sahaları olan oteller de Akdeniz kıyısında çalışır. Kış tatil yerlerine gelince, Palandöken’deki oteller çoğunlukla 4-5 yıldızlıdır, yemekler yarım pansiyondan “ultra her şey” e kadardır. Uludağ otelleri nispeten küçüktür ve en fazla 80 odası vardır. “Şifalı” olarak Kangale ve Yalove konaklama yerleri, sanatoryumlar gibi otellerde sunulmaktadır: içlerinde çok fazla konfor ve hizmet yoktur.
İstanbul’daki otellerin kalitesi ve kullandıkları hizmetin seviyesi, bulundukları bölgeye göre değişmektedir. Örneğin, Laleli alışveriş bölgesinde (“dükkan sahipleri” bölgesi), şehirdeki diğer yerlerden biraz daha düşüktür.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Türkiye ile ilgili diğer yazılar
"Türkiye" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir