Rus vatandaşları için, ülkede kalma süresi 60 günü geçmezse, vizesiz bir rejim var. Daha uzun yolculuklar için, Konsolosluk’ta Türkiye’ye vize verilir.
Türkiye sınırını geçerken asgari 4 ay geçerliliği olan bir pasaport ve bir dönüş bileti (veya onaylanmış bir otel rezervasyonu) olması yeterlidir. Ek olarak, seyahatin tamamı için bir sağlık sigortası poliçesi önceden düzenlenmesi gerekmektedir.
Herhangi bir para biriminin ithalatı sınırlı değildir, gümrük beyannamesinde 5.000 USD tutarında bir miktar belirtilmelidir. Türk lirası ülkeye sınırsız miktarda ithal edilebilir, ancak yalnızca 1000 USD‘ye eşit olmayan bir miktarda ihraç edilebilir. Sayfadaki fiyatlar Ekim 2018 itibarendir.
400 sigara veya 50 puro veya 200 g normal tütün veya 50 g çiğneme gümrüksüz ithalatına izin verilir; 1 kg kahve ve çay; % 22’ye kadar alkol içeriği olan 2 litre alkol, 1 litre -% 22’den fazla; Kozmetik, parfüm ve yiyecek – kişisel ihtiyaçlar içinde. 15.000 USD‘den fazla değere sahip ürünler kaydedilmelidir. Uyuşturucu, narkotik uyuşturucu, silah ithalatı ve ihracatı yasaktır (ilgili belgelere sahip spor ve avcılık kulüplerinin üyeleri bir adet düzgün silah ve 100 fişek alabilir). 15.000 USD‘den fazla miktarda mücevherlere çekler eşlik etmelidir.

Tax-Free

Türkiye’de alışveriş yapmak için cüzdanınıza çok fazla çarpmamak için, Tax Free Shopping veya Global Refund gibi işaretli mağazalardan alışveriş yapmanızı öneririz. Bir kereye mahsus alımlarda 120 TL’den başlayan fiyatlarla (kitaplar, tütün ürünleri ve gıda ürünleri hariç) KDV% 15-18’e kadar iade edilir. Satıcı, mağaza ve müşteri verilerini, malların listesini, fiyatları ve vergi tutarlarını gösteren özel bir makbuz (üç nüsha olarak) vermelidir. Sınırda, açılmış mallar ile birlikte kontroller ve pasaport gümrük memuruna (zorunlu bir pul koyacaktır) ve daha sonra geri ödeme için Nakit İadesi Ofisine sunulur.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Türkiye ile ilgili diğer yazılar
"Türkiye" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir