Konuksever Türkiye genelindeki yıl boyunca turistlere talasso, maden suyu içmeleri ve sıcak su kaynaklarında banyo yaparak titrek sağlıklarını iyileştirme fırsatı sunuyor. Başlıca tedavi ve profilaktik tatil köyleri Kangal, Yalova ve Pamukkale’dir. İlki deniz seviyesinden 1650 m yüksekliğe yükselir, böylece hava bile burada iyileşir. Ancak Kangal’ın “hilesi” sıcak termal havuzlarda yaşayan “balık şifacıları” sürüsüdür. Onlara keskin dişlerle masaj yapmak, cilt hastalıkları (egzema, nörodermatit, vitiligo, sedef vb.) Ve nörolojik rahatsızlıklar (mükemmel rahatlama) için uygundur. Gastrit ve ülser belirtileri yüksek miktarda çinko ve selenyum içeren mineralli su alımını yumuşatır.
Türk kış ikramları arasında melankolik İstanbul’a sarkan kar taneleri altında dolaşmak, Üsküdar çay odalarında ısınmak ve Haliç Körfezi üzerindeki sabah siste vapurları dinlemek nadir bir zevk.
Pamukkale’nin simgesi, traverten taştan oluşan teraslı rezervuarların kar beyazı basamaklarıdır. Burada, suyu tüm vücudu gençleştiren ve mide-bağırsak, cilt, kardiyovasküler ve diğer hastalıkları iyileştiren 17 jeotermal kaynağı yenerler. Ayrıca, İstanbul’un çevresindeki Yalove’de sağlığınıza bakabilirsiniz: yüzme havuzları, hamamlar, mineral banyoları ve masajlar, metabolik bozukluklara, nevraljiye, obeziteye ve diğer genel hastalıklara karşı mücadelede etkili araçlardır.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Türkiye ile ilgili diğer yazılar
"Türkiye" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir