Türkiye’de kışın dinlenmek, yazdan çok daha keyifli. Birincisi, çok sıcak değil (ve sıcak şehirlere ve köylere yapılan gezilerde bu önemlidir). İkincisi, kayak merkezlerindeki mevsim tüm hızıyla bitiyor: örneğin, Kapadokya zenginliklerinin incelenmesi ve karlı yamaçlarda kayak yapmayı birleştirmek hiç olmadığı kadar kolay. Üçüncüsü, kışın, sahilde hala çok sayıda otel açıktır ve konuklara mükemmel yemekler, golf, tenis, talasoterapi, kapalı havuzlar ve temiz deniz havası sunar. Evet Tüm bunlar, Alpler’de veya herhangi bir Avrupa başkentinde bir haftadan çok daha ucuz.
Türk kayak merkezlerindeki patikalar aşırı spor yapmadan basit, ancak kaliteli hizmet ve güzel manzara hayranları burada kesinlikle beğenecek. Sezon, aralık ayından mart ayına kadar sürer. En popüler tatil yerlerinden biri olan Uludağ: İğne yapraklı ormanlarla çevrili inişler geniş ve bakımlı, hemen hemen her otelin kendine ait telesiyejleri var.
Uludağ eteklerinde hem çocuklar hem de ileri kayakçılar için bölgeler var ve slalom, yarış ve biatlon için fırsatlar yaratıldı.
Palandöken genç ama gelişmiş bir tesistir: birçok her şey dahil otel, bir çocuk okulu, birkaç kara pist ve off-piste için eğimler var. Bu arada, Türk milli dağ kayak takımı tam burada antrenman yapıyor. Rahat ve rahat bir atmosfere sahip olan Sarıkamış, yeni başlayanlar ve çocukları olan aileler tarafından daha çok tercih edilir ve profesyonel bir kar parkına sahip olan Kartalkaya, her seviyede beceriye sahip sporcular için uygundur.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Türkiye ile ilgili diğer yazılar
"Türkiye" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir