Cep telefonları Türkiye genelinde çalışır, yalnızca ülkenin doğusundaki dağlık bölgelerde iletişimsiz kalabilirsiniz. En popüler mobil operatörler Avea, Turkcell ve Vodafone’dur. SIM kartlar uzmanlaşmış mağazalarda, postanelerde ve büyük süpermarketlerde satılmakta, hesaplar ödeme kartlarıyla doldurulmaktadır. Arama maliyeti – 20-50 TL den, Rusya ile görüşmeler – Tarifeye bağlı olarak dakika başına 0.50-3 TL.
Bilançodaki fon miktarı arttıkça çağrılar daha ucuz olur.
Türkiye şehirlerinin sokaklarında 30, 60 ve 120 adet telefon kartı kabul eden çok sayıda ankesörlü telefon var. Mağazalarda, gazete bayilerinde ve postanelerde satılmaktadırlar. Bazı telefon kulübelerinde, banka kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz, tüm ödemeli telefonlar, Türkçe ve İngilizce talimatlarla donatılmıştır.
Otellerde ücretsiz internet bulunur: bazı yerlerde kablosuz erişim noktaları vardır, ancak bilgisayarlı “eski okul” masaları da vardır. Büyük şehirlerde Wi-Fi bazı yiyecek içecek işletmeleri sunmaktadır. Ücretli bir alternatif bir İnternet cafe: ortalama bağlantı maliyeti saatte 5-6 TRY.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Türkiye ile ilgili diğer yazılar
"Türkiye" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir