Türkiye Alışveriş ve Hediyelik Eşya

Türkiye’de alışveriş yapmak moda alışveriş merkezlerinde boş durmamakta, ancak piyasalarda kumar oynamak, hediyelik eşya dükkanlarında hazine avı, yerel tasarımcıların butiklerinde moda deneyleri yapmakta. Turistler arasında en popüler olanları eşsiz Türk el yapımı halıları, mücevherleri ve her türlü deri eşyadır: paltolar, paltolar ve ceketler. Akrabalara hediye olarak hoş bir öneri – kolye, küpeler, anahtarlıklar ve bileziklerde “fatima’nın gözü”: ünlü muska zarardan kurtaracak ve görüntü tamamlayacak. Daha pahalı hatıra – Türk nargile: Kokulu buharların solunması, burada neredeyse bir kült oldu.

Satışta mal almak en avantajlı: yaz aylarında (temmuz-ağustos ayları arası) ve kışın (ocak-şubat ayları arası) türk mağazalarında indirim% 70’e ulaşıyor.

Kapadokya çanak çömlekleriyle ünlüdür, Marmaris – zengin tadı olan bal. Bursa’da kesinlikle Ege’nin sahil beldelerinde – zeytinyağlı doğal sabun – kesinlikle bir kestane tatlısı satın almalısınız. Gurmelerin bir kutu veya iki ünlü Türk tatlısı olmadan ayrılması pek mümkün değildir ve içkiler daha güçlüdür – yerel bir “rakı” votkası olmadan.

Satış noktalarının çoğu 10: 00-22: 00, 12:30 – 13: 30 saatlik öğle yemeği molası, pazar günleri açıktır. Tatil yerindeki dükkanlar akşama kadar açık, megalopolis’teki büyük alışveriş merkezleri tüm hafta boyunca alıcılar bekliyor.

Türkiye ile ilgili diğer yazılar
"Türkiye" geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir