Tayland Taksi

Bangkok’ta resmi olarak faaliyet gösteren taksiler, “TAXI” veya “TAXI METER” yazılı parlak panolarla donatılmıştır. İngilizce dili genellikle taksi şoförlerinin sadece küçük bir kısmına aittir, bu nedenle taksilere binerken çok dikkatli olun. Taksi şoförünün ihtiyaç duyduğunuz adresi bildiğinden emin olmalısınız ve otelin adresini içeren bir kart bulundurmanız en iyisidir. Genellikle taksiler bir sayaçla donatılmıştır, ancak sürücüyü açmayı unutmaması için sürücüye önceden hatırlatmanız gerekir. Taksi şoförlerine devrilme genellikle sağlanmamaktadır.

Pattaya’da bir taksiye binerseniz, seyahatin bedeli üzerinde hemfikir olmalısınız. Genellikle, bir ya da iki yolcunun veya iki yolcunun olmasından bağımsız olarak, fiyat 20 baht ile 70 baht arasında değişmektedir. Maliyet hakkında biraz pazarlık yapmak için utangaç olmayın. Anlaşmazlık durumunda, turist polisine başvurunuz.

“TUK-TUK” veya “KAMERA”

Bangkok’ta ayrıca, scooterlara dayanan “TUK-TUK” ve “CAMLORY” üç tekerlekli bisikletler de var; bu tür toplu taşıma araçları sayaçlarla donatılmamış, bu nedenle seyahat sahibinin masrafı konusunda önceden sahibi olmanız gerekir, ancak daha sık, normal bir taksiden biraz daha düşüktür.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Tayland ile ilgili diğer yazılar
"Tayland" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir