St. Petersburg Alışveriş ve Hediyelik Eşya

Rusya‘nın ikinci (ve bazıları için ilk ve tek) başkenti olan St. Petersburg, yurtdışından gelen misafir sayısında Moskova ile eşit bir şekilde gelişmektedir. Doğal olarak, her biri gezinin başında veya sonunda St. Petersburg‘dan ne getirileceğini soruyor. İlk bakışta pek çok cevap var, çünkü şehirde çok sayıda kartvizit, mimari manzara ve tarihi eser vardır. Öte yandan, Bronz Süvari, Admiralty Spire veya kruvazör Aurora’nın resmiyle hatıralıklar çoğunlukla Çin’de üretilmiştir ve bu nedenle çok düşük kalitededir.

Bu makalede, en iyi izlenimi bırakan ve evde kalan akrabalar, arkadaşlar ve meslektaşlar için harika bir hediye haline gelen Neva kıyılarındaki St. Petersburg hediyelik eşyalarına ve ürünlerine dikkat edeceğiz.

Petersburg’dan spor malzemesi olarak ne alabiliriz ?

Neva’da hangi spor niteliklerinin kentte en popüler olduğunu anlamak için, St. Petersburg‘lu ve ünlü Zenit futbol kulübünün sert bir hayranı olan ünlü aktör Mikhail Boyarsky’ye bakın. Beyaz ve mavi tonlardaki futbol gereçleri, ünlü takıma bir kazanç olarak dönmektedir.

En sevdiğiniz ekibin katılımıyla kentte futbol maçlarının yapıldığı günlerde Peter dönüşüyor, daha temiz, daha parlak, beyaz ve mavi renklerde boyanıyor. Ana spor hediyelik eşya dükkanı, merkezde, ünlü Nevsky Prospekt ve Sadovaya Caddesi’nin kesiştiği noktada yer almaktadır. Hem giyim eşyaları hem de futbol hediyeleri burada sunulmaktadır: En ünlü Petersburg oyuncularının isimlerini taşıyan tişörtler; bot ve çorap; toplar; stilize kadehler; küçük hediyelik eşyalar (kupalar, mıknatıslar, bardak altlıkları) burada bulunmaktadır.

Takımın taraftarları da en sevdikleri özelliklere sahiplerdi; Ve aynı Mikhail Boyarsky gibi, söylenebilecek, görüntünün bir parçası oldular. En ilginç şey, bu tür renklerde, örneğin botlar veya romper kıyafetler ve yeni mücevherler için yeni doğanlar için bile kıyafet satın alabilmenizdir, çünkü St. Petersburg bayanlar arasında cesur ve güzel bir oyunun pek çok hayranı vardır.

Petersburg’da ki Yerel esnaf ürünleri nelerdir ?

Dünyanın her yerinde yetenekli insanlar yaşıyor, gezegenin her yerini gezen turistler bunu çoktan gördüler. St. Petersburg ve çevresinde geleneksel el sanatları ve teknolojilerini özenle koruyan birçok usta var. Şehirden çok uzak olmayan Vyritsa kasabası, basit bir “Desen” adı verilen bir fabrikaya sahiptir. Ürünleri kuzey başkentinin çok ötesinde kalitelidir, her şeyden önce konuklar ev tekstili alırlar: desenli masa örtüleri; güzel havlular; Nakışlı yastık kılıflı ortopedik yastıklar.

Goblenler özellikle yabancılara düşkündür, yerel dokumacılar geçmişin klasik geleneklerini canlandırır. Tabii ki, burada sanat şaheserleri henüz yaratılmamıştır, ancak birçok aile için dokunan kuğular ve geyikler geçmişten gelen, yatak odasının duvarlarını, evlerini ya da ülkelerini süslemek isteyen selamlar gibidir. Hayvanların yanı sıra, halılarda, manzaraları, ünlü resimleri, canlı renkler ve yeşilliklerle hayatları, zamanımızın ünlü kültürel, politik ve dini Rus figürlerinin portrelerini görebilirsiniz.

Petersburg’da ki Yerel Lezzetler nelerdir ?

Konuklar mamul eşyalara ve hediyelik eşyalara ek olarak, şehirden getirilebilecek ürünlere de dikkat ediyorlar. Bu bakımdan, St. Petersburg‘un (gerçekten ve mecazi olarak) faydalanabileceği bir şey vardır. Şehirde dolaşırken, pek çok yabancı turist, farklı güzelliklerin tadına bakabileceğiniz Pyshechnyh’den geçmelidirler.

Ancak başarısız olmadan, ünlü çikolatayı almanız gerekir, Nadezhda Konstantinovna Krupskaya adını taşıyan yerel bir fabrikada üretilir. Partinin Sovyet lideri eşinin çikolata ürünlerini sevip sevmediği bilinmemekle birlikte, modern Petersburg üreticileri hem zevkten hem de kaliteden sorumlu tutulmasının eseridir.

Pek çok şeker sarmalayıcı da ünlü Rus ressamların resimlerini görebilirsiniz ve en ünlü mimari şaheserlerin şeker sarmalarında temsil edildiği hatıra mini çikolatalar, Rusya’nın kuzey başkentinin konukları tarafından da popülerdir. Bu tür tatlılar, şehir dışında devamsız seyahat etmeyi mümkün kıldığından lezzetli ve bilgilendiricidir.

Petersburg’da Antika alımları ve enfes ürünler

Pek çok turistin antik eşya sevgisi onları şehrin tarihi merkezinde alışveriş ve eğlence kompleksleri ile hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret etmesine neden olmaktadır. Gerçek değerler arayışı içinde birçok gezgin dünyayı dolaşmaya hazır, neyse ki en eski şehir olan bit pazarı hala St. Petersburg‘da bulunmakta ve varlığını devam ettirmektedir. Bu pazar Udelnaya metro istasyonunun yakınında bulunuyor. Binlerce ilginç satıcı ve milyonlarca alışılmadık mal, hikayesi olan eşyaları arayan alıcılar ve sadece eskilere bakmayı sevenler için birebir bir yerdir.

Buna karşılık, başka bir yabancı turist kategorisi, bugün bile bir şef ya da sevilen bir kadın için değerli bir hediye olabilecek geçmişi olan nesneler arıyor. Onlar için, ünlü İmparatorluk Lomonosov Fabrikası’ndan kırılgan porselen ürünler. Puşkin veya Akhmatova’nın silüetlerini gösteren bir çay veya kahve çifti şeklinde nefis hediyelik eşyalar var, 24 kişilik devasa yemek takımları, zarif figürinler, ülkenin tarihine bir gezi ve sevimli tavşanlar var. Konukların her biri, zevklerine ve olanaklarına göre bir porselen hatıra bulacaklar.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
St. Petersburg ile ilgili diğer yazılar
"St. Petersburg" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir