Rusya – Yemek Kültürü

Rus mutfağı sofistike ve karmaşıklık ile karakterize değildir, ulusal yemekler yapmak basit, doyurucu ve lezzetlidir. Rus gastronomi en ünlü temsilcileri – borsch, kulak, krep, her türlü dolgulu börek, köfte.

Çorba, Rus öğle yemeğinin zorunlu bir yemeğidir. Rusya‘da çorbalar et, balık veya mantar suyu temelinde hazırlanır, ardından sebze, baharat ve ot ilavesi yapılır. Sıcakta, Ruslar okroshka yemekten zevk alıyor – ince kıyılmış sebzelerin, haşlanmış yumurtaların, etlerin ve otların, kvaslarla terbiye edilmiş bir karışımı.

Rusya‘da, geleneksel olarak serin bir iklim ile ilişkilendirilen çok fazla et yiyorlar. Erkekler ve erkekler için en popüler hobilerden biri olan olta balıkçılığı’dır.

Orman yönünden zengin bölgelerde, yaz ve sonbahar aylarında birçok sakin mantar toplamaya gider. Porcini mantarları, çörek otları, bal mantarları, chanterelles, butterfish, mantarlar çok lezzetli. Ruslar mantarları kızartır, ekşi krema yahnisi, turşu, tuz ve kışın kurutur.

Rus mutfağı sebze yemekleri bakımından zengindir. Lahana, pancar, patates, şalgam, havuç, balkabağı ve kabak pişirilir, haşlanır, çorbalara ve ana yemeklere eklenir.

Ekşi süt ürünleri geleneksel olarak Rusya’da sevilir – ekşi krema, kefir, fermente fırında süt, çeşitler, süzme peynir.

Ülkede çeşitli tahıllar popüler olup bağımsız bir yemek veya et veya sebzeler için garnitür olarak hizmet vermektedir.

Rus mutfağının bazı yemekleri – Paskalya keki, krep, cenaze kutia – dini ve ritüel öneme sahiptir ve bazı tatillerde veya ritüellerde hazırlanmaktadır.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Rusya ile ilgili diğer yazılar
"Rusya" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir