SON DUYURU
Gezitopya.com Sosyal Sorumluluk Projesine destek olmak için tıklayın lütfen.

Rusya | Yararlı Bilgiler

Rusya Hakkında Yararlı Bilgiler

Rusya‘ya girmeden önce, bazı malların ithalat ve ihracatını düzenleyen gümrük kurallarına aşina olmanız tavsiye edilir.

Araba ile seyahat ederken, Rusya Federasyonu‘ndan ayrılırken, depodaki yakıtı saymadan 20 litreden fazla yakıt almamaya izin verilir.

Rusya’da, kabindeki herhangi bir sıvının taşınması yasaklanmıştır. Uçuş sırasında yolcu için gerekli olan ilaçlar, uygun sağlık sertifikasının ibrazı üzerine uçağa alınabilir.

BDT ülkeleri hariç veya vizesiz seyahat sözleşmesi imzalamış olan yabancı ülke vatandaşları, Rusya Federasyonu‘nu ziyaret etmek için vize almak zorundadır. Yurtdışındaki Rus konsolosluklarında vize verme prosedürü ve gerekli evrakların bir listesini tanıyabilirsiniz.

Rusya Federasyonu‘nun ulusal para birimi ruble. Ruble para birimi kodu RUB. Rusya‘da, sadece ruble olarak ödeyebilirsiniz. Ülkenin bankalarında, dünyadaki hemen hemen her para birimiyle ruble değiş tokuş edilebilir.

Teorik olarak, kredi kartları çoğu büyük alışveriş merkezi, otel ve restoran tarafından kabul edilmektedir. Ancak bir satın alma işlemi yapmadan önce, bu hizmetin gerçekten çalıştığından emin olunması önerilir. Rusya’nın konuklarının her zaman onlarla belirli miktarda paraya sahip olmaları gerekir.

Rusya‘da devrilme tasarıya dahil edilmedi. Hizmetler için ücret zorunlu değildir, ancak kabul edilir.

Şebeke gerilimi 220 V’tur.

Rusya‘da araba ile seyahat edenlerin güvenliği çoğu zaman kötü yollar nedeniyle tehdit altındadır, bu nedenle bir araba yolculuğu planlıyorsanız, belirli bir bölgedeki yol yüzeyinin durumunu önceden sormanız yararlı olacaktır.

Rusya‘nın konukları, yabancı bir ülkede kalırken gerekli olan olağan önlemleri almalıdır: eşyalarını izlemek, değerleri ve büyük miktarlarda para göstermemek, yabancılara güvenmemek, geceleri kalabalık yerlerde görünmemek gibi.

Ani bir hastalık durumunda, sağlık sigortası yaptırmak için önceden özen gösterilmelidir.

Rusya ile ilgili diğer yazılar
"Rusya" geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir