İstanbul’a uçuşlar günlük olarak gerçekleştirilir – normal ve charter (kış tatilleri sırasında) uçuşlar vardır. Aralık ayının sonundan Mart ayının sonlarına kadar, Erzurum’a da charter’lar sunuluyor. İstanbul’da zorunlu yerleştirme ile “Türk Hava Yolları” nın düzenli uçuşları ülkenin hemen hemen tüm büyük şehirlerinde yapılmaktadır. Seyahat süresi – yönüne bağlı olarak 2,5-4 saat. Örneğin, düzenli direkt uçuş Moskova-Ankara “Türk Hava Yolları” haftada birkaç kez çalışıyor (biletler tek yön 184 dolardan başlıyor, uçuş süresi 3 saat). “Pegasus Havayolları” daha sık uçuyor: biletler – 135 USD’den tek yön, İstanbul bağlantısı, seyahat süresi – 5 saatten.
İstanbul transferlerinin nüansı: Türk Hava Yolları’nın bazı uçuşları Sabiha Gökçen Havalimanı’na, bir kısmı da Atatürk’e varıyor. Bağlantılı bir uçuş için rezervasyon yaparken, Sabiha’dan Atatürk’e bir saat sürdüğünü (eğer trafik sıkışıklığı yoksa) doğru bir şekilde hesaplamak önemlidir. Havayolları genellikle havaalanları arasında ücretsiz transfer sağlar.
Yaz sezonunda Türkiye’ye düzenli ve charter uçuşları gönderilmektedir. Uçaklar Moskova – Antalya (Türk Hava Yolları’ndan biletler – 178 USD, Aeroflot’tan – bir yönden 190 USD) ve Moskova – İstanbul (Pegasus Hava Yolları’ndan tek yön 140 USD, Aeroflot’tan 150 USD) Her gün uç. Pegasus Havayolları’ndan Dalaman’a (tek yön 90 USD’den), Bodrum’a (100 USD’den) ve İzmir’e (120 USD’den) Rus başkentinden, İstanbul’a bağlantısı olan tüm uçuşlara ulaşabilirsiniz.
Antalya’ya Kemer, Belek, Side ve Alanya beldelerine uçun. Dalaman’a – Marmaris, İçmeler, Fethiye ve Bodrum’da (sonlarına transfer – yaklaşık 4 saat, bu nedenle doğrudan oraya uçmak daha iyi). İzmir Kuşadası’nda dinlenmeye gönderilir.
Türkiye’ye su ile de ulaşabilirsiniz: Yevpatoria’dan Zonguldak’a (bilet – 100 USD’den), Sivastopol’dan İstanbul’a (250 USD’den), Soçi’den Trabzon’a (130 USD’den) düzenli feribotlar var.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Türkiye ile ilgili diğer yazılar
"Türkiye" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir