SON DUYURU
Gezitopya.com Sosyal Sorumluluk Projesine destek olmak için tıklayın lütfen.

Rusya | Alışveriş ve Hediyelik Eşya

Rusya Alışveriş ve Hediyelik Eşya

Rusya‘da alışveriş yapmak, mal teslim etme ve bina kiralama masrafları ve yüksek maliyetleri nedeniyle oldukça pahalıdır. Ancak herhangi bir büyük Rus şehrinin alışveriş merkezlerinde popüler uluslararası markaların mağazalarını kolayca bulabilirsiniz. Aynı ürünün fiyatı bölgeye bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. Ülke, çoğu Batı ülkesinde olduğu gibi satışlar için belirli bir süreye sahip değil. En büyük indirimler Ocak ayında ve yaz ortasından yaz sonuna kadar olan sürede müşterilere sunulmaktadır. Ancak, Rusya satışları malların fiyatlarında önemli bir düşüş göstermiyor. Genellikle satıcılar başlangıç ​​maliyetinin sadece% 20-30’unu düşürüyor.

Rusya’da ticaret

Mağazalar, kural olarak, sabahtan akşama kadar çalışırlar. Birçok market 24 saat açıktır. Rusya‘da alkollü içecek satışı konusunda bir kısıtlama var – geceleri satın alınamazlar.

Moskova Bölgesi’nde birkaç satış noktası var: Vnukovo Havaalanı yakınlarındaki Vnukovo Outlet Köyü, Moskova Çevre Yolu’nun 14. km’sindeki Outlet Köyü Belaya Dacha, Chernaya Gryaz köyü yakınlarındaki Moda Evi.

Ancak Rusya, geleneksel alışveriş için değil, ülkenin farklı bölgelerinden gelen orijinal hediyelik eşyalar ve ürünler ile ünlüdür. Turistler, huş ağacı kabuğu ürünlerini Novgorod’dan taşıyor; Karelya cloudberry reçeli ile ünlüdür; Kimse Kaliningrad’ı kehribar el işçiliği ve takı olmadan bırakamaz. St. Petersburg’da, Kuzey başkentinin manzarasına sahip mıknatıslar ve dekoratif plakalar, Faberge yumurtaları için sahte ürünler ve votka alıyorlar. Merkez bölge el sanatları ile tanınır, burada turistlere Zhostovo tepsileri, Palekh tabutları, Gzhel ürünleri, iç içe geçmiş bebekler ve semaverler sunulur. Yaroslavl bölgesi Myshkin’de, size şehrin sembolü olan hoş fareler sunacaklar. Kuban’da, turistler Kazak gereçleri, Kırım – Massandra şaraplarında. Khokhloma resminin doğum yeri olan Nizhny Novgorod, basit mıknatıslardan masa setlerine kadar çeşitli renkli ahşap ürünler sunmaktadır. Tataristan her çeşit tatlıyla cömerttir: chak-chak, baklava, baursak. Ünlü Orenburg şalları en yüksek kaliteli tüylerden örülmüştür. Arılar tarafından gezegenin en temiz yerlerinde toplanan Başkırya ve Altaylardan muhteşem bal getiriliyor. Urallar, onlardan kıymetli ve yarı değerli taşlar ve ürünler seçmek isteyenlere sunar. Sibirya doğal kaynaklarla cömert – çam fıstığı, balık, geyik boynuzu (iyileştirici özellikli geyik boynuzu).

Rusya ile ilgili diğer yazılar
"Rusya" geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir