Moskova’da Konaklama Yöntemleri

Rusya’nın başkenti, bir eyalet olarak, yasaları ve parası ya da daha doğrusu fiyatları ile benzersizdir. Moskova’da yaşamanın diğer Rus şehirlerinden daha büyük bir düzen gerektirdiği gerçeği herkes tarafından bilinmektedir. Bu makalede, yabancı turistlerin Moskova’daki otel ve apartmanların, otellerin ve hostellerin sunduğu fiyatlarla uygun fiyatlı konut bulmalarının mümkün olup olmadığını bulmaya çalışacağız.

Moskova’da ekonomik konaklama

Rusya’nın başkentinde geçici konut piyasasını izleyen tur operatörleri, nispeten ucuz konaklama seçeneklerinin bulunabileceği alanları adlandırıyor. Ünlü Garden Ring’in yurtdışında onları aramanız gerekir, burada yaşamanın olumlu yönleri şunlardır: uygun fiyatlar; rahat, yeşil (yaz aylarında), sessiz alanlar; gelişmiş ulaştırma altyapısı.

En büyük dezavantaj, tarihi ve kültürel mekanların uzaklığıdır. Eğer bir misafir en az bir hafta Moskova’da yaşayacaksa, bu seçeneği iyi seçebilir, çünkü merkeze ulaşmak için yeterli zamanı ve başkentin tüm mimari şaheserleri ve kartvizitlerini görecek zamanı olacaktır.

Bir turistin gezmek için yalnızca birkaç günü var ise, ünlü Moskova trafik sıkışıklığı nedeniyle kentte dolaşırken fazladan zaman kaybetmemek için Kızıl Meydan yakınında bir  otel seçmek daha iyidir. Veya bu seçeneğin en hızlı olduğu ve trafik sıkışıklığına bağlı olmadığı için metro hattına yakın bir yerde otel rezervasyonu yapılabilir.

Yaşam maliyetini azaltma seçenekleri var – çoğu otelde pazarlık yaparsanız müşteriye taviz veriyorlar. Ancak rahatsız edici sürprizler için hazırlıklı olmanız gerekir; örneğin, tek tek otellerde, KDV’siz odanın fiyatı belirtilir, müşteri hesaplanırken beklenenden daha fazla ödeme yapılır. Ayrıca, kahvaltının fiyata dahil olup olmadığını veya bunun için yapılan ödemenin ayrıca ücretlendirilip , ücretlendirileceğini kontrol etmelisiniz. Aynısı Wi-Fi için de geçerlidir, salonlarda genellikle ücretsizdir, odada kullanım için ücret talep edilebilmektedir.

Pansiyonlar

Yabancı konuklara barınma sağlama açısından, Moskova dünyanın önde gelen başkentlerinin çok gerisinde değil. Son yıllarda, Rus başkentindeki pansiyon sayısı, odada çok fazla zaman harcamayacak kadar iddiasız (yaşam koşulları açısından) degildir. Bir gezgin için tasarlanan önemli ölçüde iyi pansiyonlar artmıştır.

En yaygın seçenek, 4 ila 12 kişinin konaklayabileceği küçük odalardan oluşan hostellerdir, bu tür konutların maliyeti kişi başına günlük 500 Rus ruble’dir. Yerleşmeden önce, çoğu yerde olduğu gibi, “kadın” ve “erkek” oturma odaları hakkındaki anın açıklığa kavuşturulması önemlidir. Bu uygun fiyatlı otellerin çoğu güzel bir manzaraya sahiptir, yenilenmiştir ve oldukça konforlu bir konaklama imkanı sunmaktadır. Banyo ve tuvaletler odaların dışında bulunur, birçok yerde kahvaltı sipariş edebilir veya ortak mutfağı kullanabilirsiniz. Diğer olanaklar arasında çamaşır makineleri ve ücretsiz Wi-Fi sayılabilir.

İlginç teklifler

Moskova’da, dünya otel zincirlerinin hemen hemen tüm temsilcilerini bulabilirsiniz, fiyatlar oldukça yüksektir ve bu nedenle her müşteri için bir çeşit mücadele vardır, bunun için aşağıdaki yöntemler kullanılır:

  • indirim ve promosyon sistemleri;
  • ön rezervasyon seçenekleri;
  • çocuklarla tatillerin organizasyonu;
  • gezi hizmetlerinin sağlanması.

Sonuç olarak, aşağıdakileri not etmek isterim: Moskova misafirperverdir, çok rahat 5 * otellerden uygun fiyatlı hostellere kadar misafirler için çeşitli konaklama seçenekleri vardır.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Moskova ile ilgili diğer yazılar
"Moskova" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir