SON DUYURU
Gezitopya.com Sosyal Sorumluluk Projesine destek olmak için tıklayın lütfen.

Kütahya’da Ulaşım

Otobüs ile;
Kütahya otobüs ile iyi bağlantılara sahiptir. Otobüsler neredeyse her 45 dakikada bir İstanbul ve Bursa‘ya  hareket ediyor. Her gün bir düzineden fazla otobüs Ankara‘da her gün Doğu Türkiye’deki noktalara kolay bağlantıların olduğu yerden hareket etmektedir. Kıyı boyunca noktalara bağlantı sağlayan günlük olarak Antalya‘ya  birkaç otobüs vardır. Yakındaki Eskişehir otobüsleri çok sık, tek yön 15 TL’dir ve bir saatten biraz daha fazla.

Kütahya‘nın ana otobüs durağı (Türkiye’nin başka yerlerinde otogar değil, çinigar, “karo istasyonu”, en sık rastlanan ve Kütahya‘da beklenmedik yerlerde karşılaşacağınız en popüler yerel ürünlerden biri olarak adlandırılmıştır) 3 km kuzeydedir. şehir merkezi, Eskişehir karayolu üzerinde. Binanın arkasından çıkan ücretsiz servis minibüsleri, yaklaşık 15 dakika içinde rotayı kapsayan şehir merkezine giden yolcuları alıyor. Eskişehir’e ve muhtemelen birçok başka şehre bağlanan bir yerel otobüs firması olan Kütahyalılar’ın servis minibüslerinin terminosu, Atatürk Bulvarından, Vazo’ya çok yakın bir konumdadır.

Tren ile; 

Kütahya, Türk demiryolu ağının merkezi bir bölgesinde yer aldığından, yakınlardaki Eskişehir ve Afyon şehirleri dışındaki şehirler dışında, çoğu bağlantı olmasına rağmen Eskişehir, Afyonkarahisar, Ankara, İzmir, Adana, Konya ve diğer şehirlerden günlük tren bağlantıları bulunmaktadır.

Araba ile; 

Türkiye’nin en önemli kuzey-güney karayollarından biri olan D650 karayolu, şehri kuzeyden batıya doğru uzanan büyük bir doğu-doğu karayolu olan D200 ile doğrudan Eskişehir’e ve ayrıca Bursa‘dan Bozüyük üzerinden başka bir kolla bağlar. Bozüyük’ün kuzeyinde D650, İstanbul’un ana karayolu. Bursa‘dan İnegöl’de D200’den ayrılan Tavşanlı ilçesine bağlı dağlardan ve Tavşanlı ilçesinden başka bir yol daha var ama bu, yukarıda belirtilen diğer rotadan daha uzun sürecektir.

Şehrin kuzeyindeki D650, yol boyunca yönlerini ayırdı ve Porsuk Nehri‘ndeki uzun baraj gölünün yanı sıra, Güneybatı Amerika’yı andıran bazı önemli kayalık kanyonlardan geçiyor.

Uçak ile; 

Zafer Hava limanı  (şehrin 41 km güneydoğusunda yer almaktadır). Hava limanı, İstanbul’daki her iki hava limanından – Atatürk Hava Yollarından ve Sabiha Gökçen’den Pegasus’tan uçak bileti alıyor – ve bu Zafer ile olan bağlantıların tam kapsamı. Zafer Hava alanı Havaş otobüsleri, her uçuştan 25 dakika sonra hareket ederek hava alanını Kütahya’ya bağlar. Otobüs istasyonunda sonlandırmadan önce üniversitede ve yolda Vazo yakınlarındaki ofislerinde dururlar.

Kütahya ile ilgili diğer yazılar
"Kütahya" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir