İspanya’nın güneydoğu Avrupa’nın en otantik en kültürel ülkelerinden biridir. Özellikle Akdeniz’in baştan başa çevirdiği bu ülke kültürel yapısı yemekleri festivalleri moda tasarım uygulama orayı uygulamalarıyla dünyada adından söz ettirmiştir. Birçok insanın turistik olarak görmek istediği ya da ticari amaçlı olarak ziyaret etmek istediği ülke vizesiz ziyaretçi kabul etmemektedir. İspanya gitmek isteyenler öncelikle gerekli evrakları hazırlayarak ülke konsolosluğuna başvurmalıdırlar. Öte yandan birçok ülkenin vizesi gibi İspanya vizesi de aracı kuruluşlar tarafından daha kolay ve daha çabuk alınmaktadır. Eğer aklınızda herhangi bir eksikliğiniz yok ise, özellikle İspanya’da bulunacağınız günlerde yapacağınız harcamaların karşılığı olarak banka hesabınızda gerekli para miktarı bulunuyorsa ya da çalışmıyor öğrenci iseniz bu masraflarınızı karşılayacak bir büyüğümüz mevcut ise vizenin çıkmaması için bir sebep yoktur.

İspanya özellikle Barcelona ve Madrid kentleri ile dünyada adını duyurmuştur. Kültürel faaliyetleri festivalleri öğrencilerin biliş birleşme noktası moda tasarımcılarının yetiştiği Bir ülke olması sebebiyle diğer ülkelerden çok fazla ziyaretçi gelmektedir. Aynı zamanda doğası ile UNESKO kültürel miraslar sıralamasında İtalya’dan sonra ikinci ülkedir. Bu sebeplerden dolayı ülke turizm sektöründen de gelir sağlamaktadır.

İspanya Vizesi Gerekli Evrak Listesi

İspanya gitmek için gerekli bizi işlemlerinde bilinmesi gereken en önemli konu evrakların tam ve eksiksiz olarak teslim edilmesidir. Öte yandan İspanya seyahatinize aslında yapacağınız harcamaların karşılığını mutlaka belgelemeniz gerekmektedir. Çalışmıyor iseniz veya öğrenci iseniz mutlaka bu masraflarını sponsor olacak bir kişinin evrakları önce dilekçe ile biz evrakların arasına konulmalıdır. Aksi taktirde vize işleminiz direk ret edilir. İspanya konsolosluğuna başvurmadan aracı kurum veya kuruluşlardan bu konuda yardım alınabilmektedir. İlk kez vize alacaklar için aracı kurum kullanmaları daha kolay olacaktır.

İspanya vize almak için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir.

 1. İspanya Vize başvuru formu
 2. Pasaport fotokopisi var iste eski pasaportların aslı
 3. Son üç aylık banka şubesi tarafından imzalanmış hesap dökümü
 4. İki adet beyaz fonda hazırlanmış biyometrik fotoğraf
 5. SGK işe giriş bildirgesi
 6. İş yerinin ticari sicil gazetesi
 7. İş yeri imza sirküsü
 8. İş yeri vergi levhası
 9. SGK hizmet dökümü
 10. İşveren tarafından imzalanmış İspanya seyahatinin olduğu tarihlerde izinli olduğuna dair antetli kağıda yazılmış belge
 11. Tapu araç ve ruhsat fotokopileri
 12. İspanya seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigorta poliçesi
 13. İspanya seyahatinde konaklama ve ulaşım bilgileri
 14. Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 15. E-Devlet’ten alınacak bar kodlu ikametgah belgesi
Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
İspanya ile ilgili diğer yazılar
"İspanya" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir