Hollanda hava durumu

Uzun Kuzey Denizi kıyıları ile Hollanda, tipik olarak ılımlı bir deniz iklimine sahiptir. Denizin etkisi, kışın çok soğuk olmamızı, yazın çok sıcak olmamamızı ve havada duş almak için her zaman yeterli nemin olmasını sağlamaktadır. Öyleyse Hollanda’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız eğer bunu aklınızda tutmanızı tavsiye ederim. Doğru kıyafetleri seçmenizi öneririm, böylece öğleden sonra yağmur yağarsa önleminizi alın ve hava durumu hakkında her zaman eleştirel bir görüş edindiğinizden emin olun!

Hollanda ılıman bir deniz iklimine sahiptir ve bu nedenle oldukça ılıman kışlar ve ılık olmayan yazlar geçirmektedir. Kıyı ikliminin ikincil bir etkisi ise yağışların yıl boyunca yağış alabilmesidir. Gerçek yağışlı mevsimler yoktur ve kesinlikle uzun kuraklık dönemleri de yoktur. Sonuç olarak, birçok Hollandalı sakinleri yağmurlu bir ülkede yaşadıklarını düşünüyor. Neyse ki, bu doğru değildir.

Yağmur, yağmur

Hollanda‘da aslında o kadar yağmur yağmıyor … ama her an yağmur yağabileceği fikri size bu duyguyu vermektedir. Tahmin edilemezlik, ülkenin deniz kenarındaki konumu, dağların olmayışı ve sıcak ve soğuk hava arasındaki ayrılık içinde olmamızdan kaynaklanıyordur.

Ne olacağı belli olmaz

Hollanda her yıl yaklaşık 700 milimetre yağış almaktadır. Yıla göre bu çok fazla su değildir. Her mevsim havanın tahmin edilemezliği, Hollanda ikliminin daha dikkat çekici bir özelliği olması gerekir. Sıcak, güneşli bir Haziran ayını nemli,  Temmuz ayının ardından izleyebilirsiniz. Ocak ayında sıfır derecenin üzerinde bir on derece donma ya da daha çok on derece yaşayabiliriz. Hollandalıların her zaman hava durumu hakkında söyleyecek sözleri olması şaşırtıcı değildir.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Hollanda ile ilgili diğer yazılar
"Hollanda" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir