Çin Halk Cumhuriyetinde Alışveris ve Hediyelik Eşya

Çin’de, kendi türünde benzersiz olan ve dünyada benzeri olmayan pek çok hediyelik eşya satın alabilirsiniz: hat sanatı, antikalar, tablolar, ipek, taş oymacılığı ve çok daha fazlası. Her zevke ve cüzdana uygun çok çeşitli kıyafetler, ev aletleri ve mücevherler bulunmaktadır.

Çin’den alımlar hakkında bir konuşma başlatırken söylenecek en önemli şey elbette porselen ürünlerdir. Sonuçta, Çin ülkenin sembollerinden biri olarak kabul edilir. Çin’de, VII. Yüzyılda icat edildi. Bugün, Çin porselenleri dünya çapında oldukça değerlidir.

Çin’den en iyi ürünler hakkında konuşurken İnciler lider bir konuma sahipler. Şüphesiz inci üretimi ve ihracatında dünya lideri olarak adlandırılabilecek bir ülkede, çeşitli türlerde inciler satan ayrı inci pazarları bile vardır: nehir, deniz, siyah, beyaz, altın, vb. İncilerin gerçekliğini doğrulamak için iki inciyi birbirine sürtün. Gerçeklerse, yüzey pürüzlü hale gelir ve yapay olanlar düz ve pürüzsüz kalır.

İpek, Çin’in kartvizitlerinden biridir. Buradaki üretimi Neolitik çağda – M.Ö. III. e. Sevdiklerinize hediye olarak ipek yataklar, geleneksel kıyafetler, elbiseler, nakışlı ürünler ve hatta ipek hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Geleneksel Çin nakışlarından da bahsetmek istiyorum. Nakış sanatı doğuda doğdu. Ve Çin’de gelişmiş ve dikkatlice yabancılardan korunmuştur.

Çin çayı her geçen gün daha popüler hale geliyor. Çin’de, kendiniz için ve sevdiklerinize her çeşit çeşit gerçek Çin çayını satın alabilirsiniz: Puer, Baihao, Maofeng, Te Guanin, Bilochun, Longjing ve diğerleri. Ayrıca Orta Krallık’ta sağlık ve bağışıklığı arttırmak için şifa veren et suları ve vitamin içecekleri bulabilirsiniz. Bunu yapmak için, geleneksel tıbbın çay dükkanlarını ve eczanelerini ziyaret etmenizi öneririz.

Antika veya antika almadan Çin’den ayrılmak mümkün değil. Tüm bunları perakende satış mağazalarından satın alabilirsiniz. Bu tür ürünleri satın almanın özel mağazalarda olması gerektiğini unutmayın; Unutmayınız ki, özellikle değerli antikalar ihraç ederken, gümrük sizden mallar için belgeler sunmanızı isteyebilir. Bu nedenle, çekleri ve satın aldığınızda size verilen diğer belgeleri saklayın.

Kıyafet – elbette dünyanın her yerindeki herkes bilir, aslanın tüm dünyada satılan giysilerdeki payı Çin’de yapılır. Burada herkes kendi için uygun kıyafetler bulabilir, çünkü Çin’de çeşitli şeyler satılmaktadır. Mağazalarda ve pazarlarda hem el yapımı giyim hem de ayakkabıların yanı sıra modaya uygun markalı ürünler ve ayakkabılar satılmaktadır.

Diğer şeylerin yanı sıra, birçok kişi Çin’de ev aletleri ve elektronik eşya satın almaktan mutluluk duyuyor. Dünyadaki hemen hemen tüm ev aletleri ve elektroniklerinin Çin’de üretildiğini tahmin etmek zor değil. Kârlı ve tasarruflu bir şey satın almak istiyorsanız, o zaman burada yapılmalı çünkü markalar için fazladan ödeme yapmanız gerekmez.

Çin’de alışveriş özellikleri
Çin’deki tüm alışveriş cazibesini tam olarak yaşamak için, yerel ticaretin temel kurallarına aşina olmanız gerekir.

İlk not, malların gerçek fiyatlarının her zaman pazar satıcıları tarafından abartıldığı yönündedir. İkincisi – küçük dükkanlarda satılan herhangi bir malın ödenmesi için önemli ve gereklidir ve en önemlisi pazarlık yapabilirsiniz.

Herhangi bir satın alımın karlı olmasını ve satıcı ile etkileşimin yapıcı ve eğlenceli olmasını sağlamak için takip etmenizi önerdiğimiz temel kurallar şunlardır:
• Hemen satın almayın;
• Dostça ve gülümseyen olmak;
• Hesap makinesini kullanın;
• Cüzdanınıza ve kişisel eşyalarınıza daima dikkat edin;
• Ustaca pazarlık edin.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Çin Halk Cumhuriyeti ile ilgili diğer yazılar
"Çin Halk Cumhuriyeti" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir