Belarus genel olarak ülkemizde beyaz Rusya olarak bilinmektedir. Minsk şehri ülkeden daha meşhur bir şekilde tanınmaktadır. Bu ülkeyi ziyaret etmek isteyenler genel itibariyle bu şehri ziyaret etmek istemektedir. Bu sebeple Belarusa nasıl gidilir? Sorusunun yanıtını verirken bu şehre nasıl gidileceğinin anlatılması daha doğru olacaktır. Ülke Avrupa kıtasında bulunmakta olan küçük bir ülkedir. Komşuları Letonya, Rusya, Litvanya ülkeleridir.
Orta Avrupa’nın Kuzey Doğu’sunda yer almakta olan küçük bir ülkedir. Ülkemize olan mesafesi yaklaşık 2000 KM civarındadır. Bizim ülkemiz ile bu ülke arasında her hangi bir zaman farkı bulunmamaktadır. 

Ülkenin başkenti Minsk ülkenin tam kalbi denilen yerde bulunmaktadır. Ülkeni birçok özelliği bu şehir içerisinde bulunmaktadır. Nerede ise bu ülkenin adı geçtiği her yerde bu şehirden bahsedilmektedir. Ülkenin eğitim, ticaret merkezi, finans, sanat merkezi olarak bilinmektedir. Şehrin içerisinde oldukça büyük alış veriş merkezleri ve oldukça büyük sokaklar bulunmaktadır. Bu şehrin en öne çıkan özelliği gece hayatıdır. Bu şehirde gece hayatı oldukça hareketli olarak devam etmektedir. Bu şehir içerisinde 2 milyon insan yaşamaktadır. Ülkemizden de burada yaşamakta ve çalışmakta bulunan kişiler bulunmaktadır. Bu ülke içerisinde Türkler restoran işletmeleri ile tanınmaktadırlar.

Ülkeye Giriş Vizeli Mi?

Bu ülkeye giriş için her hangi bir vize istenmemektedir. Bu ülkeye çeşitli teferruatlar ile uğraşmadan direk gitmek mümkündür. Bu ülkeye giriş için farklı bir şart sunulmaktadır. Bu şart ülkeye giriş yapılması için bir sağlık sigortasının yapılması gerekmektedir. Bu sigortanın daha önce yapılmış olması durumunda evrakların ibraz edilmesi yeterli olacaktır. Bu sigortanın bulunmaması durumunda uçaktan inmeyle birlikte kalınacak gün sayısı kadar 1 Euro ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret karşılığında sigorta yapılmaktadır.

Ülkeye Ulaşım Nasıl yapılmaktadır?

THY ve Belavia şirketleri ile ülkemizden bu ülkeye 2 saat içerisinde ulaşmak mümkündür. Uçak fiyatları konusuna gelince bu fiyatların biraz pahalı olduğunu söylemekte yarar bulunmaktadır. Kişi başı bilet fiyatları yaklaşık 1200 TL civarındadır. Bu ülkeye kara yolu ve tren yolu ile de gitmek mümkündür. Bu tercih biraz uzun sürdüğünden çok fazla tercih edilmemektedir. Bu ülkenin oldukça soğuk olduğu bilinmektedir. Bu ülkenin bu kadar soğuk olmasına rağmen gece hayatının oldukça hareketli olması da oldukça ilginç bir durumdur.

Ülkemiz üzerinden bu ülkeye vize bulunmadığı sebebiyle oldukça yoğun bir turist akımı yaşanmaktadır. Bu ülkenin gece hayatının iyi olması ve yemek kültürünün oldukça güzel olması sebebiyle bu ülke tercih edilmektedir. Bu ülkenin en olumsuz yanı oldukça soğuk olmasıdır. Bu soğuk miktarının oldukça fazla olmasına rağmen turistler tercih etmekten geri durmamaktadır.

Ülke içerisinde ciddi bir oranda Türk yaşamaktadır. Bu insanlarımızın büyük bir çoğunluğu Türk yemekleri üzerine çalışmaktadır. Bu ülkenin yemeklerinin beğenilmemesi durumunda bu vatandaşlarımızın yerlerinden yemek yenilebilir.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Belarus ile ilgili diğer yazılar
"Belarus" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir