Beyaz Rusya devletinde hiç de hava ve iklim durumu halkı gibi değildir ve özellikle kış ayları oldukça serin ve sert geçmektedir. Bu yüzden nüfus oranları ülkede azdır ve dışarıya oldukça fazla bir şekilde özellikle sıcak bölgelere göç vermektedir, bundan dolayı nüfus her zaman düşüktür. Hava durumu yazın aylarında da pek değişmez ve en fazla görülen sıcaklık değeri maksimum 18 derece olarak kaydedilmektedir ve bu yüzden yazları da soğuk ve nemli geçmektedir. Yağmur oranı özellikle yaz aylarında ülkede fazladır ve bu yüzden neredeyse yazın çoğunu yağmurlu bir şekilde geçirir, hem de oldukça fazla yağışlı günler görülmektedir. Belarus destinasyonu için lütfen tıklayınız..

İklim ve Hava Durumu Neden Böyle

 • İlk olarak, ülkenin bulunduğu coğrafi konum sebebi ile bu tür hava ve iklim durumu yaşamaktadır, bu nedenle bütün yıl hava bu şekilde soğuk, karlı ve yağışlı geçmektedir.
 • Ocak ayında ülkede hava sıcaklığı eksi 6 da olur ve bu şekilde soğuk ile kışa devam eder.
 • Ülkede genellikle yağış miktarı 500 milimetre ile 700 milimetre arasında değişmektedir ve halk bu durum karşısında her zaman önlem almaktadır.
 • Halk iklim ve havanın bu şekilde olmasına gayet alışıktır ve her yıl bütün önlemlerini almaktadırlar yani her zaman vazifelerini iklim ve hava durumunda en iyi şekilde yerine getirmekteler.

Belarus’a Yazın Gitmelisiniz

 • Ülkeye gitmek istediğiniz zaman mutlaka ay olarak yaz aylarını tercih edin çünkü Yaz ayları bu ülkeye gitmek için oldukça büyük bir fırsat olacaktır.
 • Eğer Türkiye yaz sıcaklarından çok bunalırsanız mutlaka kaçılabilecek ülkelerden biriside Beyaz Rusya yani Belarus devletidir çünkü sizlere serin ve yağışlı günler yaşatarak muhteşem ve özel günler geçirmenizi en iyi şekilde sağlar.
 • Yaz aylarında giderseniz ülkede gezme fırsatı ve rahatlığını her zaman bulacaksınız çünkü kış aylarında oldukça soğuk olması ve karlı olması nedeniyle gezileriniz oldukça zor olmakta veya hava şartlarına göre iptal edilmekte.
 • Bu yüzden bu ülkeye iklim ve hava durumundan mutlaka yazın yolunuz düşsün ve gitmeyi de unutmayın.

Avrupa’nın Soğuk Ülkesi

Gerçekten Beyaz Rusya adını en iyi şekilde sizlere yaşatıyor ve hissettiriyor çünkü hava ve iklim durumuna göre Avrupa kıtasının en soğuk ülkeleri arasında yerini alıyor.

 • Norveç gibi hava oldukça fazla soğuk olmasa da her zaman sizlere güneşli bir hava olmadığı hatırlatacak şekilde davranıyor.
 • Avrupa kıtasının gerçekten soğuk ama güzel bir ülkesi, halkı da oldukça iyi ve güler yüzlü insanlar ikliminin böyle olmasına rağmen.
 • Havası ve İklimi dolayısı ile ülkede gerçekten kartpostallık fotoğraflar yakalamanız her zaman mümkün ve gerçekten muhteşem fotoğraflara imza atabilme fırsatınız var.
Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Belarus ile ilgili diğer yazılar
"Belarus" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir