Popüler Türk tatil beldesi sadece berrak denizi değil, aynı zamanda zengin bir kültürel hayatı da barındırmaktadır. Yıl boyunca Antalya ve çevresinde pek çok olağandışı festival düzenlenmektedir.

Uluslararası folklor, dans ve müzik festivali.

Mayıs-haziran aylarında düzenlenen yıllık yarışma etkinliği, halk grupları, korolar ve büyük topluluklar. Amacı, dünya ülkelerinin kültürel geleneklerini ve bunların dans ve müzik yoluyla temsil edilmelerini tanımaktır.

Aspendos’taki Uluslararası Opera ve Bale Festivali.

1994’ten beri Aspendos’taki antik amfitiyatro, dünyaca ünlü bir sahneye dönüşerek yeniden canlanıyor. Klasik opera ve baleler, geçmişin en iyi korunmuş konser alanlarından birinin kalıntılarında gerçekleştirilir.

Film Festivali “Altın Portakal”.

Türkiye’de sonbaharda gerçekleşen ve bugün resmi olarak Antalya Film Festivali adı verilen en ünlü film festivali iki rekabetçi program içeriyor. Ulusal film şirketleri tarafından üretilen filmler bunlardan birine katılıyor, diğerinde Asya, Avrupa ve Orta Doğu’dan filmler’de katılmaktadır.

Uluslararası kum figürleri festivali.

Yılda bir kez, Lara Plajı bölgesinde muhteşem kum heykelleri ortaya çıkar. Kaleler ve ejderhalar, deniz kızları ve çizgi film karakterleri – bu yılki temalara karşılık gelen sanat eserleri, müzenin sezonun sonuna kadar sergileniyor. Etkinlik organizatörü şef ve sınıflar yürütmektedir.

Çiçekli portakal festivali.

2018’den bu yana, şehir sembolüne adanmış ilkbaharda parlak bir tatil yapıldı – bir portakal festivali. Konuklar Antalya’nın belli başlı cazibe merkezlerini betimleyen meyvelerden, lalelerden değil turunçgillerden dokunmuş bir halıdan ve taze sıkılmış meyve suyunun ücretsiz dağıtılmasından oluşmaktadır.

Bal Festivali

Her yaz en lezzetli ve en faydalı ürünün üreticileri Antalya’da bulunup hasat sergisi düzenliyor. Bunlar sergileniyor ve satıyor. Tatil çerçevesinde, en hızlı bal yemesi için bir yarışma düzenlenmektedir.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Antalya ile ilgili diğer yazılar
"Antalya" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir