Antalya Merkez’de Bulunan Plajlar

Antalya şehrinde merkezinde 3 bölgede plaj vardır: Konyaaltı, Lara ve Falezler ( İsminden’de anlaşıldığı üzere bazı yerlerde falezler’den merdiven yardımı ile inilerek yüzülebilmektedir. ). Merkezde yüzmek falezlerden dolayı çok zordur. Ancak bazı oteller durumdan kurtulmayı başarmış vaziyettedir,şöyle ki merdiven veya asansör yardımı ile plaj kurup falezler’de yüzme imkanı tanımaktadırlar.

Yaklaşık 8 km uzunluğundaki Konyaaltı plajı, kentin batısında yer almaktadır. Kıyı çakıl, su çok temiz. Şezlong, restoran ve kafeler, su aktiviteleri vardır.

Konyaaltı Plajı

Temizlik, altyapı ve güvenlik yönünden Mavi Bayrak ile ödüllendirildi. Sahil boyunca çeşitli çocuk ve yetişkin oyun alanlarının bulunduğu modern bir gezinti yolu ve bisiklet ve koşu parkuru vardır. Konyaaltı bölgesinde yaşayanlar, büyük bir kentin yaşamından biraz uzakta olmak isteyenler, sevilen bir altyapıya ve yürüme mesafesindeki denize sahip olmaktan hoşlanıyor. İşte en ünlü alışveriş merkezi “Migros 5M”, Akvaryum (Antalya Akvaryumu), Aquapark ve Dolphinarium (Aqualand Antalya Dolphinland), Lunapark “Aktur” (Aktur Park), şehir parkı, Arkeoloji Müzesi ve daha fazlası. Konyaaltı sahilinden videoyu izleyin.

Eğer kum tercih ederseniz, Antalya’nın doğusunda bulunan Lara Plajı’nda yüzmek daha iyidir. Plajın ana kısmı Club Hotel Sera’dan başlar ve 4.5 km uzunluğunda Kundu köyüne kadar uzanır.

Lara Plaj alanı

70 metre genişliğindedir.Öncelikle ücretsiz plajlı belediye bölümü ve ardından plaj kulüpleri bölgesi bulunmaktadır. Hafta sonları ve tatillerde, yerel halk buraya gelir ve sahil kalabalıktır.

Antalya’da Lara Plajı güvenli plajlar listesinde sıralanabilir. Ülkenin doğu kısmının mükemmel kumuyla ünlü olduğu biliniyor, ancak Lara‘nın tek avantajı bu değildir. Mütevazı olan bu plajın çevre dostu olmasıyla ünlü olduğunu ve düzenli olarak bu kategoride özel bir uluslararası ödül kazandığını söyleyebiliriz – Mavi Bayrak. Plaj sadece uzun değil, aynı zamanda yeterince geniş ve bu da çok sayıda turisti ağırlayabilmesini sağlıyor.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Antalya ile ilgili diğer yazılar
"Antalya" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir