Antalya Havalimanı’na Nasıl Gidilir ?

Antalya Hava alanı Birçok turisti karşılamaktadır. Yaz aylarında, birçok Turist Türkiye‘yi ısıtmak için tatile Antalya‘ya gitmektedir. Türkiye’deki Akdeniz tatil yerlerinin çoğu (Tekirova, Belek, Side, Kiriş, Kemer, Beldibi, Alanya ve diğerleri), tüm bu bölgeler Antalya’da bulunmaktadır. Bu, Antalya havaalanın’dan uçacağınız anlamına gelir. Bir paket turla seyahat etmiyorsanız, ancak kendi başınıza seyahat ediyorsanız, o zaman Antalya merkezine ya da havaalanından otel rezervasyonu yaptığınız bölge’ye nasıl gidileceği hakkında bilgi edinmeniz yararlı olacaktır.

Yabancı bir şehirde kaybolmamak için Antalya‘ya gitmeden önce aşağıdaki önerileri takip etmenizi tavsiye ederim:

Rezervasyon yaptığınız otelin konumunu Google Haritalar’da görün;
Otelinizin adresini not alın ve mümkünse, Antalya haritasını telefonunuza yükleyin.

Antalya Havaalanı , şehir merkezinden 13 km kuzey doğusunda bulunmaktadır. Antalya Havaalanı yaz aylarında charter uçuşlarına hizmet vermek için inşa edildi, ancak son zamanlarda havalimanı önemli miktarda düzenli uçuş hizmeti vermeye başladı. Antalya Havaalanı, Bodrum ve Dalaman havalimanları ile aynı düzeydedir, Türkiye‘nin güneybatısındaki en büyük havalimanlarından biridir.

Antalya Havaalanında yolcu trafiği – yılda 28 milyondan fazla insanı kapsamaktadır. İstatistiklere göre, esas olarak Ruslar ve Almanlar bu havaalanına geliyor. 2011 yılında havalimanı, Avrupa’nın en iyi havalimanı olarak ödül aldı.

Havalimanında 2 uluslararası terminal ve iç hat uçuşları için bir terminal bulunuyor. Terminaller arasındaki mesafe yaklaşık 2,5 km’dir. Her 30 dakikada bir kalkan 600 numaralı şehir otobüsü ile bir terminalden diğerine seyahat edebilirsiniz.

Varışta, havaalanında bir ATM’den Türk Lirası çekmenizi öneririm, çünkü Taşıma ücretini ödeyebilir ve sadece bunlardan bilet alabilirsiniz. ATM’den para çekmek yararınıza olur, çünkü havaalanında döviz değiştirmemelisiniz: kurs son derece kârsızdır.

Havaalanından Antalya’ya giden otobüsler hangileridir ?

600 numaralı otobüs sizi havaalanından Antalya ana otobüs terminaline (Antalya Havalimanı – Antalya Otogar) götürmektedir. Otobüs her 30 dakikada bir 06: 00-00: 00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Geceleri, otobüs havaalanından 01:15 ve 03:45 saatlerinde otobüs terminaline gider.

Ters yönde, her 30 dakikada bir 06: 00-23: 30 arasında çalışır. Gece rotanın açılış saatleri: 02:30, 04:45.

Otobüs İç Hatlar Terminali’nden hareket eder ve 1 No’lu Dış Hatlar Terminali’nde (1. Dış Hatlar) durur.

800 numaralı otobüs, şehrin en büyük ve en popüler plajlarından olan Antalya Havaalanı – Lara Plajı ve Konyaaltı Plajı (Antalya Havaalanı – Lara Plaji ve Konyaaltı Plajı) güzergahını takip ediyor.

Tek yön otobüs yolculuğu ücreti 5.2 Türk Lirası. Ücret, sadece antalya kart ile ödenebilmektedir. Havalimanında’ki dolum noktalarından veya otobüs şöföründen geçiçi kart alarak temin edebilirsiniz.

Hava limanından Antalya Merkeze Servis’le Nasıl Gidilir?

Antalya‘nın merkezine Havaş servis otobüsü ile de ulaşılabilir. Servis, havaalanını takip ederek – Migros alışveriş merkezine doğru hareket eder. (Antalya Havaalanı – 5M Migros AVM). Servis, Antalya ana otobüs terminali (Antalya Otogar) da dahil olmak üzere şehirde birkaç durak yapar.

Servis, iç hat uçuşları için Terminal’den 06: 00-22: 00 saatleri arasında hareket etmektedir. İki gece uçuşu da var: 04: 30 ve 05: 30’da. Yolculuk 45 dakika sürecek ve size 10.00 Türk Lirası mal olacaktır.

Antalya Hava alanından tatil yerlerine Nasıl Gidilir?

Antalya Havaalanı‘ndan tatil beldelerine toplu taşıma araçları ile seyahat etmek – Alanya, Kemer, Çamyuva, Belek ve diğerleri çok uygun değildir ve ana otobüs istasyonunda (Antalya Otogar) değiştirmeniz gerekir. Yani, önce şehir otobüsleri veya servislerle Antalya Otogarına gitmeniz gerekiyor.

Antalya Otogarı‘nda 2 terminal vardır. Dış Hatlar Terminali’nden (Şehirlerarası Terminali) otobüs ve minibüsler uzun mesafelerde gönderilir. Yerel Terminalden (İlçeler Terminali) – kısa mesafeli otobüsler (Serik, Manavgat, Side, Fethiye, Alanya) gönderilir.

Biletler gişeden satın alınabilir, sadece gideceğiniz yeri söylemeniz yeterli olacaktır. Satıcı size kalkış saatini ve kalkış istasyonunun numarasını söyleyecektir.

Hava alanından Antalya’nın Merkezine taksi ile Nasıl Gidilir?

Diğer bir deyişle, Antalya‘yı gezmenin en konforlu yolu taksi dir. Yaz aylarında büyük olasılıkla bu şehre varacağınız gerçeği göz önüne alındığında, şehre sıcak ve havasız bir otobüsle seyahat etmek hoş olmayacaktır. Konforlu ve klimalı bir taksiye binerek ve varış saatinize bağlı olarak fiyat değişmeyecek şekilde sabit bir ücret ile gideceğiniz yere ulaşmak sizin için uygun olacaktır. Antalya Havaalanın’dan Taksi ile Antalya‘nın merkezine ve tatil beldelerine ulaşabilirsiniz: Kemer, Göynük, Avsallar, Alanya, Manavgat, Beldibi, Belek, Side, Bodrum ve sadece.

Türkiye’deki her taksinin bir sayacı var. İki tarife sistemi çalışır: 00: 00-06: 00 arası km maliyeti% 50 artar. Yaklaşık 1 km maliyeti: 0.8 – 1 Türk Lirası dır.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Antalya ile ilgili diğer yazılar
"Antalya" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir