Antalya’nın Büyük Caddeleri

Antalya tatil beldesi belki de yerli turistler arasında en ünlü ve popüler tatil yerlerinden biridir. Bu şaşırtıcı değil, Türkiye’nin bu köşesini ziyaret ettiğinden beri, burada aile bütçesinin çok küçük bir kısmını bırakarak birçok olumlu izlenim edinebilirsiniz. Burada kalanlar zengin bir kültürel program, kaliteli hizmet ve çok makul maliyetlerle talip imkanına sahiptir. Bu nedenle Antalya sokaklarına her yıl daha fazla turist geliyor.

Tur operatörleri tarafından düzenlenen gezileri ziyaret eden gezginler, birkaç güzel turistik yer ve alışveriş bölgesine ek olarak neredeyse hiçbir şey görmediklerinden sık sık şikayet ediyorlar. Bu nedenle, kentin yaşamını daha yakından tanımak için, ana caddeden başlayarak onu kendiniz keşfetmek daha iyidir.

Atatürk caddesi

Şehrin ana caddesi. En iyi kafeler, restoranlar ve oteller burada yer almaktadır. Burası da çok görülmeye değer bir noktadır ve burada yürüyüşler çok zevkli geçebiliyor. Yanınıza iyi bir kamera getirmeniz ve hafıza için fotoğraf çektiğinizden emin olun.

Şarampol Caddesi

Turistler arasında çok popüler bir yer. Çok sayıda eğlence mekanına ek olarak, aynı zamanda Sharampol ve Sokullu caddelerinin kesiştiği noktada bulunan aynı isimdeki marketi de ilgi çekmektedir. Buradan, az sayıda kişi boş elle geri dönüyor.

Güllük Caddesi

Listedeki üçüncü alışveriş caddesi. Burada öncekilerden farklıdır, burada esas olarak küçük dükkanlar vardır, büyük alışveriş merkezlerine değil, bu nedenle fiyatlar çok daha düşüktür. Her yıl Güllük caddesini ziyaret eden turist sayısı giderek artıyor, çünkü burada yalnızca tuhaf hediyelik eşyaları değil, kıyafetleri ve ayrıca evde yararlı olan eşyaları da satın alabilirsiniz.

Kapalı Yol

Antalya’daki diğer birçok turistik yer gibi, Kapalı Yol  da çok sayıda mağazaya ve çeşitli eğlence mekanlarına sahiptir. Daha önce belirtilen Güllük caddesine yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Uzun zamandır sadece yerel halk için ilginçti, ancak son zamanlarda turistlerin dikkatini çekmeye başladı. Fiyatlar daha da düşük ve ticarete çok açıklar. Bu yüzden fazladan bir gün bırakan artı bir miktar heyecan ve coşkusu olan herkes buraya güvenle gidebilir.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Antalya ile ilgili diğer yazılar
"Antalya" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir