Amerika Birleşik Devletlerine gittiğiniz zaman oldukça fazla gezebileceğiniz noktalar bulunmakta ve bu noktalara kesinlikle gitmelisiniz çünkü Amerika’ya gittim diyebilmeniz için bu noktaları kesinlikle görmüş olmak gerekir. Dünyaca oldukça fazla bir şekilde popüler olan bu noktalar artık bir bakıma dünyanın merkez yerleri haline gelmiş ve birçok ülke ve insanlar tarafından da tanınmaktadır. Miami Gezi Notları için lütfen tıklayınız..

New York Times Sokağı

New York Times Sokağı

İlk olarak bu cadde, sokaktan bahsetmek istedik çünkü gerçekten mutlaka Amerika Birleşik Devletlerine giden her insanın uğraması gereken bir sokak. Tamamen teknoloji ile donatılan bu sokak oldukça eski bir tarihten kalma bir meydandır ve birçok kişi tarafından da oldukça fazla bir şekilde ziyaret edilmektedir. Günümüz zamanının haberleri, ekonomisi ve bu tip durumlar bu sokakta rahatlıkla takip edilebilmekte ve gün içi saatlerde de oldukça fazla kalabalık olmaktadır çünkü şehrin tam merkezinde yer alan bir sokaktır. Bu yüzden Amerika Birleşik Devletlerine uğrarsanız kesinlikle rotanızı buradan geçirin ve görmeden asla geçmeyin.

Özgürlük Heykeli

Amerika Nerede Bulunur

Yine sizlere Amerika Birleşik Devletlerinin en aktif şehri olan New York da yer alan Özgürlük heykelinden bahsedeceğim, dünyada oldukça fazla bir şekilde popüler olan bu heykel gerçekten tam olarak sizlere Amerika Birleşik Devletlerinin bağımsızlığını anlatıyor. Amerika Birleşik Devletlerinin bağımsızlığını kazanmasından sonra Fransa tarafından Amerika’ya hediye edilen bu heykel onların bağımsızlığını vurguluyor ve gösteriyor. Heykel Frederic Auguste Bartholdi’nin heykeli ve elini yukarıya kaldırmış bir şekilde defter gibi bir tablet var içlerinde insan haklarından net bir şekilde bahsediyor. Bu şekilde olan heykel tam olarak kusursuz bir şekilde meydana getirilmiş ve gerçekten tam olarak bağımsızlık sembolünü simgeleyen bir hal almıştır.

Beyaz Saray

Eminiz ki adını çok fazla bir şekilde haberlerde veya televizyonlarda duymuşsunuzdur ve merak etmişsinizdir. Bu saray Amerika Birleşik Devletlerinin yönetildiği saray ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı da bu sarayın bir odasında görevlerini sürdürmektedir. İçeri girmeniz mümkün olmasa da gerçekten görmeniz gereken tamamen beyaz bir saray ve oldukça fazla ihtişamlı. Amerika Birleşik Devletlerinin başkenti olan Washington da yer alan bu saray şehrine tam olarak yakışır bir saray ve geçmişi de oldukça fazladır ve Amerika Birleşik Devletlerinin kurulduğu zamana kadar gitmektedir.

Disneyland

disneyland

Eminiz ki gitmekten en fazla keyif alacağınız ve muhteşem dakikalar geçireceğiniz bir nokta, Amerika Birleşik Devletlerinin California şehrinde yer alan ve dünyanın en büyük tema parklarından birisi olan Disneyland, gerçekten Amerika’ya gidildiğinde görülmesi gereken yerlerden birisi. İçinde bütün dünyaca meşhur olan kahramanlarında yer aldığı bu yer hem sizlerin hem de çocuklarınız varsa oldukça hoşuna gidecek ve asla geri çıkmak istemeyeceksiniz. Bu yüzden rotanızı buradan da geçirmeyi, uğramayı sakın unutmayın.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili diğer yazılar
"Amerika Birleşik Devletleri" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir