Amerika’da Eğitim

Amerika’da eğitim birçok öğrencinin hayalleri arasında yer almaktadır. Özellikle ülkemizle karşılaştırdığımızda eğitim içeriği oldukça büyük farklılıklar içermektedir. Eğitim sistemi özgüven ve yeteneğe dayanarak ilerlemektedir. Şöyle ki eğitim sürecinin başlaması ile birlikte özgüvenli büyüme sağlanırken 15 yaşından itibaren öğrencinin yeteneği hangi yönde ise o yöne yönlendirilmekte ve başarı yüksek oranda sağlanmaktadır. Bununla birlikte öğrenciler 15 yaşından itibaren bir staj sürecine başlamaktadır. Sonuç olarak eğitim ile birlikte iş hayatı süregelmekte ve Amerikalı öğrenciler erken yaşta ayaklarının üzerinde durabilmektedir.

school

Amerika’ da Yeme İçme Alışkanlıkları

Yeme içme kültürü açısından Türkiye son derece zengin ülkelerden birisidir. Amerika Birleşik Devletlerine ilk gittiğinizde en büyük sorunlardan birisi yeme- içme konusunda yaşanacaktır. Ülkenin kendine has bir mutfağı bulunmamakta ve fast food ağırlıklı bir kültür hakimdir. Ancak birçok mutfak kültürünü eyaletlerde görebilirsiniz. Yaygın olarak Çin mutfağı yer alsa da birçok eyalette Türk mutfağı yemekleri bulabilirsiniz. Yemek kültürü olmasa da mutfağı birçok kültürü içinde barındırmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri Mutfağı yazısı için lütfen tıklayınız..

Amerika’da Ekonomik Konular

Amerika’da dolar üzerinden işlem yapılmakta olup TL kuru üzerinden eğer alışveriş yapacak ve yaşam sürecek iseniz ekonomik olarak zorlanabilirsiniz. Ancak Amerika’da bir kazanç sağlıyor iseniz oldukça rahat bir hayat sürebilirsiniz. Uygun fiyata kıyafet alışverişi, yeme-içme adına alışveriş yapabilirsiniz. Türkiye ile kıyasladığımızda yaşam standartları daha yüksektir. Ev kiraları bakımından ülkenin asgari tutarı ile kıyaslandığında uygun fiyatlı birçok ev bulabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri Ekonomik Yapısı yazısı için lütfen tıklayınız..

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili diğer yazılar
"Amerika Birleşik Devletleri" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir