ULAŞIM

Araba ile gelecek olanlar çevresindeki Eskişehir, Konya, Isparta, Denizli, Uşak ve Kütahya illerinin bulunması karayollarının kullanımını kolaylaştırmıştır.  İstanbul’dan Afyon’a gelmek isteyenler ise  İstanbul – İzmit otoyolundan ilerleyerek daha sonrasında Adapazarı – Bilecik , Afyon – Kütahya yollarını izleyip Afyon iline ulaşabilirler.

Otobüs ile gelmek isteyenler  birçok firmanın hizmet sağladığı bu şehre gelebilirsiniz. Otobüs fiyatları çevre illerden uzaklaştıkça artıyor. Çevre illerden gelenler için fiyatlar 25 liradan başlıyor.

Uçak ile gelmek isteyenler  Uşak-Afyon-Kütahya illerine hizmet vermesi için 2012’de hizmete sokulan Zafer Havalimanı’na Türk Hava Yolları ile İstanbul uçuşlu gelerek Afyon iline transfer servisleriyle ulaşabilirsiniz.

Tren ile gelmek isteyenler Eskişehir’den 17 lira, Kütahya’dan 11 lira gibi bir fiyat ödeyerek de gelebilirsiniz.

Şehiriçi Ulaşım 

Önceden en büyük sıkıntıları toplu taşıma iken son zamanlarda bu durum daha da değişmiş durumda. Birçok yatırımla şehir içi ulaşım daha kolaylı olmuş. Özdilek, Uydukent, ANS, Organize Sanayi, Eşrefpaşa, Fatih, Çavuşbaş, Ataköy ve Sahipata olmak üzere 9 ayrı bölgesine hizmet veren sarı renkli otobüsler mevcut. Lakin 350 tan fazla mevcut olan minibüsler sizin daha kolay ulaşımınızı sağlayabilir. İl merkezi dışındaki ilçelere otogardan giden araçlar oluyor. Saatlerini otogarı arayarak öğrenebilirsiniz.

KONAKLAMA

Şehrin merkezinde yada termal bölgelerde kalabileceğiniz 4-5 yıldızlı oteller bulunmaktadır. Eğer kalabalık gidiyorsanız apart otellerin yanı sıra kiralayabileceğiniz evlerde mevcuttur. Ben siz aklınızda fikirler oluşması amaçlı bir kaç konaklama seçeneklerinden bahsedeyim.

AirBnb

AirBnb, ev sahiplerinin evinin bir bölümünü veya tamamını  günlük olarak kiralamasını sağlayan, ev sahiplerini ve kiracıları bir araya getiren bir sistem. İnternet sitesinden kolaylıkla şehir ismini girdiğinizde karşınıza seçenekler  çıkıyor. Günlük fiyatları 88 liradan başlıyor.

Oteller

Şehrin merkezine 1 km uzaklığına kadar bir çok otel bulabilirsiniz. Daha da uzaklaştığında bir çok alternatif otellerde mevcut. Günlük fiyatları 90 liradan başlıyor. Ama çoğunluğunun 200 lira ve üzeri fiyat olduğunu göreceksiniz.

Öğretmenevleri

Merkez, Sandıklı, Bolvadin, Emirdağ, Dinar, Çay, İscehisar, Şuhut ve Dazkırı ilçelerinde öğretmenevleri mevcuttur. Öğretmen, Kamu ve Sivil olarak fiyatlandırmaları vardır. Genel olarak günlük ücretleri Öğretmen için 30 liradan , Kamu için 40 liradan ve sivil için de 50 liradan başlıyor.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!
Afyonkarahisar ile ilgili diğer yazılar
"Afyonkarahisar" geri dön

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir