Land of Legends Theme Park

Temmuz 2016’da, Türkiye’nin en sıradışı otel ve eğlence parkı olan Land of Legends Tema Parkı, Belek’te açıldı. Burası 63 bin hektarlık bir eğlence parkı ve 17.000 metrekarelik bir alana sahip çocuklar için tasarlanmış bir otel. Buraya gelince, sadece çocuklar değil, yetişkinler de en canlı izlenimleri uzun süre bırakacak olan bir masalın içine düşüyorlar.

Bir otel ağı tarafından tasarlanan RIXOS, “Du Soleil” sirk gösterisi yönetmeninin katılımıyla – Franco Dragone, tema parkı büyüklüğü ve eğlence olanakları ile etkiliyor. Park ziyareti sadece otel misafirleri için değil, diğer misafirler için de mümkündür, ancak diğer otellerden gelen ziyaretçiler için ödeme alınmaktadır.

Turistler Efsaneleri olan bu Tema Parkı’na vardıklarında aldıkları ilk izlenimlerden biri Sultan’ın sarayına veya parlamento binasına benzeyen basit bir binada yer alan sıra dışı bir oteldir. Her çocuğun içine girmiş ve yetişkin bir tatil atmosferi, peri masalları ve efsaneler alır. Parlak tasarımlar, tatlılar ve içecekler, sıra dışı mobilyalar ve tanıdık masal ve efsane karakterleriyle toplantılar sunan geniş salonlar. Oteldeki odalar gerekli her şeyle donatılmıştır ve tasarımı, erkeklerin şövalyeler gibi hissetmeleri için yapılmıştır ve kızlar – prensesler. Aydınlık, yüksek kaliteli mobilyalar, çocuklar için rahat, oyuncaklar, Play Station, TV, banyo malzemeleri, terlikler, havlular ve bornozlar.

Nefes kesen Su Dünyası

Water World, konuklarına çok çeşitli kaydıraklar ve su gezintileri sunmaktadır. Parkta 72 slayt ve 43 turistik yer var. En ilginç ve etkileyici olanlarını anlatacağız.

HappyWaters. Bu, en genç ziyaretçiler, geniş Gökkuşağı slaytları, bir çocuk borusu için bir slayt setidir. Havuzun derinliği bir metreden azdır ve bu da çocukların kendilerini güvende ve rahat hissetmelerini sağlar. Slaytlara alınabilmesi için çocuğun minimum yüksekliği: 100 cm.

Shallendger

Bu, neredeyse aşağı doğru kayarak neredeyse 90 km / s hıza erişebileceğiniz dikey bir slayttır. Hızlı iniş, binmeye karar veren herkesi adrenalinden alır.

SpaceRocket

Uzay Roketinin tüpündeki bir roket gibi hissedin. Kavisli bir borudan baş döndürücü bir iniş sizi yaklaşık 100 km / s hıza çıkaracak, bu adrenalin saf haliyle, tekrar tekrar bu tepeye geri dönmek isteyeceksiniz.

Magicon

Bu tepede asla aynı iniş olmaz. Büyük bir koni havuza yeni bir rota ile her gönderildiğinde, bu izlenimler sizi asla terk etmeyecek. Geniş tüp ve koni boyunca iniş, şişirilebilir bir teknede gerçekleştirilir.

FamilyFloats

Bütün aile gezisine ne dersin? Bu slayt size bu fırsatı verecek! Tüm aile üyeleri, şişme botla aşağı inerek eğlenceyi ve iyi bir ruh halini artırabilir.

TyphoonCoaster

Su ve lunapark treni kombinasyonu maceranızı unutulmaz kılacak. Römorkun aşağı indiği yükseklik 43 metreye, parkın çarpıcı bir manzarasına, hız ise 86 km / s’ye ulaşıyor.

Birçok kaydırak ve gezintiye ek olarak, parkta bir dalga havuzu, bir sörf havuzu ve yapay olarak yaratılmış bir volkan ve beyaz kumlu yapay bir plaj var.

Bu kadar küçük bulamayanlar tuzlu su akvaryum havuzunu ziyaret etmeye değer. Bir maske ile havuza inerken bir sürü güzel resif balığı, güzel mercanlar ve küçük deniz yaşamı görebilirsiniz. Sualtı dünyasının daha da güzelliğini görmek için, See Trek uzay giysisinde bir sualtı yürüyüşüne çıkmalı ve sıra dışı izlenimler edinmelisin!

Mühürlere, yunuslara, penguenlere ve kaplanlara yaklaşabilirsiniz. Sadece hayatlarını izleyemezsiniz, aynı zamanda hemen hemen her gün burada hazırlanan gösterilerin tadını çıkartabilirsiniz. Yunuslarla bir ücret karşılığında deneyimli bir eğitmenin rehberliğinde yüzebilirsiniz.

Sadece çocuklar için değil yetişkinler için de eğlencenin tek adresi diyebiliriz.Suda geçirilen bir günden ve slaytlarda bol miktarda yuvarlanmadan sonra alışveriş ve barlara ve restoranlara gitmeye zaman ayırabilirsiniz. Parkta ünlü markaların dükkanları ve butikleri altında büyük bir alan tahsis edildi. Burada kıyafet, ayakkabı, aksesuar ve hediyelik eşyaların yanı sıra mayo ve diğer plaj aksesuarlarını satın alabilirsiniz. Parkta 35’ten fazla restoran ve kafe bulunmaktadır. Dükkanları ve akşam yemeğini ziyaret ederek bir film izlemek için 9 IMAX sinema salonundan birine gidebilirsiniz. Koşuşturmadan uzaklaşmak için, meyve bahçelerinde yürüyebilir, kanallarda ve demirlemelerde dolaşabilir ve rekreasyon alanlarında nefes alabilirsiniz.

Land of Legends Tema Parkı bölgesinde fitness ve spa merkezleri, bir kapalı havuz, kuru temizleme, kuaför, oyun makineleri, sauna ve Türk hamamı bulunmaktadır. Yoğun bir günün ardından çocuklar gibi yetişkinler de kendileri için bir şeyler bulacaklar. Parkta bir çocuk kulübü ve 6-36 ay arası çocuklar için özel “kreşler” var. Animasyon ve oyun programı sürekli güncellenmekte ve çocukları sıkılmamaktadır.

Türkiyenin tek ve İlk Yapay Bot Şöleni

Akşamın gelmesiyle birlikte, güneş ufkun arkasında saklanıyorken, parkın konuklarını ve misafirlerini görkemli bir performans bekliyor. Parkın ana kapısı, fıskiyeler ve kanallar, Franco Dragone tarafından yaratılan ışık şovunun ve şenlikli bir ruh hali yaratan ve gün boyunca çocukları ve yetişkinleri eğlendiren karakterlerin sahnesi haline geldi. Şov, ışık, lazerler, çeşmelerden gelen su, müzik ve karakterlerin oyununu birleştiriyor; bu, tekrar etmeyen muhteşem bir şov ve kaç kez görürseniz görün, her zaman şaşıracaksınız.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir