Konyaaltı bölgesinin serin bir atmosferi Antalya’nın akvaryumu. Resmi web sitesi, “dünyanın en büyük akvaryum tüneli” olduğunu, “ziyaretçilerin sualtı dünyasında unutulmaz bir macera yaşayacağını”, “misafirlerin 10.000’den fazla denizcinin yaşayacağını” belirtmektedir. Ancak reklam kitapçığının türünden biraz geriye çekilelim ve Antalya’daki akvaryumdaki durumun gerçekte nasıl olduğunu görelim.

Antalya Akvaryumu, tesiste dinlenmeye sahip turistler arasında popüler değildir. Gezilerle her gün Türk okul çocukları ve öğrenci grupları vardır. Akvaryumun sık misafirleri küçük çocuklu ebeveynlerdir. Çeşitli nedenlerle hareket etmekte zorluk çeken ziyaretçiler Antalya Akvaryumunu ziyaret etmek için tekerlekli sandalye alabilirler.

Gün ortasında, Antalya akvaryumu balıklarla beslenir. Özel eğitimli dalgıçlar deniz avcılarını besler ve bu heyecan verici bir manzara! Balık akvaryumları na ek olarak, eğlence kompleksi nadir sürüngenler içeren büyük bir WildPark teraryum içerir. Yakınlarda, gezginlerin sıcak giysiler giyip kendilerini gerçek bir Noel atmosferinde bıraktıkları “Kar Dünyası” pavyonu var.

Eğlence kompleksi, popüler Oceanride XD Sineması’na sahiptir. Burası, Antalya’nın konuklarının, modern multimedya teknolojilerini kullanarak denizlerin ve okyanusların sakinleriyle tanıştığı bir yer. Binanın üst ve alt katlarında restoranlar, kafeler ve fast food kuruluşları bulunmaktadır. Burada, akvaryumun konukları rahatlayabilir ve uluslararası ve Türk mutfağının tadını çıkarabilir. Çocuklar lezzetli İtalyan dondurmasını severler ve beş boyutlu simülatörler, hologramlar ve modern video oyunları ile donatılmış oyun alanında zaman geçirmekten hoşlanırlar. Antalya akvaryumunun binasının yakınında, geniş bir yeşil çim üzerinde gün boyunca birçok eğlence aktivitesi gerçekleştiriliyor. Turistler uçurtma uçurabilir, okçuluk yapabilir, açık hava oyunlarına katılabilir ve savaş çekebilir, ayrıca paintball oynayabilir.

Antalya akvaryumunda sadece flaşsız fotoğraf çekebiliyorsunuz, sevimli bir kadın sesi farklı dillerde yorulmadan bunu rapor ediyor.

Akvaryum iyi bir konuma sahiptir – Konyaaltı’ndaki en tembel turist ve diğer bir ikonik şehir cazibe merkezinden uzak olmayan, Mini City minyatür parkı dışında popüler Migros 5M alışveriş merkezi ile aynı bölgede. Bu nedenle, belki de bir düzine otelden turistleri arka arkaya gelen turistlerin otobüsü ile doldurduğu bir otobüsle Antalya akvaryumuna düzenlenen geziyi bırakmalı ve akvaryumu kendiniz ziyaret etmelisiniz.

Isıdan bıkmış olanlar için (hepimiz Türk sahili için acele etmiyor olsak da), Antalya Akvaryumu, misafirlerin kartopu oynaması, Noel Baba’yı ve diğer kış aktivitelerini ziyaret etmesi beklenen “Kar Dünyası” na bir gezi sunuyor.

Akvaryuma giriş – 133 TRY ile 245 TRY arasında, Kuzey Köşesi’ne ayrı bir ziyaret yapılır.

Çalışma saatleri: Pazar – perşembe: 10: 00-20: 00; Cuma, cumartesi – 10: 00-21: 00

Sayfadaki fiyatlar Kasım 2018 içindir.

 

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir