Tabii ki, Yunanistan-tarif edilemez güzel ve biraz egzotik  doğasıyla karakterize olan bir ülke. Avrupalılara göre Avrupa’nın en güzel ülkesi Yunanistan olduğuna inanılıyor. Ana karaya ek olarak, Yunanistan’ın çoğu güneşte temiz ve parlak kumlara sahip çok güzel plajlar olan 5000’den fazla adadan oluşan bir takım adadır. Yunanistan’ın hangi adasına tur seçeceğiniz kolay bir iş değildir. Her biri Akdeniz cennetinin bağımsız bir çeşididir ve her biri gezginlere olumlu duygular garanti eder.

Bu makalede Yunanistan’ın en güzel beş adasına bakalım.

Aegina

Aegina Adası

Aegina Adası

Aegina adasını ziyaret eden birçok gezgin, bunun tam olarak zamanında ziyaret edilmesi gereken ada olduğunu belirtiyor. Buranın tarihi ve doğal manzaraları unutulmazdır.

Ada, ülkenin çoğunda olduğu gibi çok gelişmiş bir turizme sahip değildir, bu nedenle aegina, yalnızlık ve dinlendirici bir tatil arayan turistler için mükemmeldir. Adaya sadece Atina’dan bir transfer ile ulaşabilirsiniz. Aegina’ya yapılan paket turları sadece bireysel olarak satılmaz.

Ikaria

Ikaria Adası

Ikaria Adası

Ege Denizi’nde bulunan ıkaria en güzel Yunan adalarının birisidir. Ikaria adı Yunan mitolojisi tanrısı Daedalus’un oğlu adına geliyor. Yunanlılar, ıcarus’un Icaria adasında gökyüzünden denize düştüğüne inanıyordu.

Ada donatılmış doğal güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Hem dağlar hem de harika yeşil vadiler var. Görülmeye değer manzaralara ek olarak, antik Yunan kalıntıları ve beyaz kumlu güzel plajlar çoğul olarak dağılmıştır. Gökyüzüne bakın ve belki de adanın üzerinde serbestçe gezinen Kartallar göreceksiniz. Ada, sadece birkaç günlüğüne bile olsa, özel bir tur rezervasyonu yapmaya değer.

Santorini

Santorini Adası

Santorini Adası

Santorini uzun zamandır gezginlerin favori Adası olarak kabul edilmiştir. Dünya çapında yaygın aşk ve romantizm Adası olarak bilinir. Birçok turist balayı için buraya geliyor.

Santorini’ye yaklaşırken bile, otellerin parlak ışıklarının zengin ve varlıklı misafirleri çekeceği anlaşılıyor. Evet, öyle, ama sadece kısmen. Aslında, Santorini’de herkes için göze çarpan oldukça iyi ucuz yerler var.

Zaman kaybetmeyin ve burada harcanan her dakika, yeni ve sıra dışı bir şey keşfedeceksiniz. Santorini’deki turlar, Seyahat şirketleri için nadir değildir ve her zaman uygun olanı bulabilirsiniz.

Mykonos

Mykonos Adası

Mykonos Adası

Mykonos bir yürüyüş cenneti. Ada, tatilciler arasında çok popülerdir, çünkü burada ucuz konaklama da dahil olmak üzere zengin olmayan misafirler için koşullar yaratılmıştır. Buna ek olarak, Mikonos da oldukça uygun fiyatlı, ama aynı zamanda kaliteli eğlence sağlar. Adadaki ana eğlencelerden biri plaj Partisi. Paradise Beach’i ziyaret edin ve en azından bütün gece orada yürüyün!

Mykonos Adası kendi yolunda ve benzersizdir. Sokaklar burada bir labirent şeklinde, bazen kaybolmak çok kolaydır. Yanlışlıkla düz açık mavi deniz suyu ile beyaz kumlu plaja çıkmak tesadüf olmayacaktır. Burası gerçekten bir turist cenneti.

Zakynthos

Zakynthos Adası

Zakynthos Adası

En iyi «Yunanistan’ın en güzel Adaları» Zakynthos Adası tamamlar.

Doğa ve plajları seviyor musun? O zaman bu harika adayı ziyaret ettiğinizden emin olun. Muhtemelen Yunanistan’ın en güzel manzaraları burada. Örneğin, adanın yüksek kayalıklarla çevrili parlak beyaz kumlu bir plajı vardır.

Burada kendinizi her zevke göre eğlendirebilirsiniz. Tekneyle denize açılın, sadece sıcak Yunan güneşinde güneşlenin, futbol veya voleybol oynayın. Adada ayrıca dalış yapabilirsiniz. Kıyıdan çok uzak olmayan, mutlaka ziyaret etmeniz gereken birçok sualtı Mağarası vardır. Ayrıca, dalışınıza kaplumbağalar eşlik edecek. Ne muhteşem değil mi?!

Yeni evliler arasında ayrı bir popülerlik kazandı. Yunanistan’da düğün töreni yapmak isteyenlerin çoğu zakynthos’u seçiyor. Doğal güzelliği, büyüleyici manzarası, misafirperver sakinleri ve çeşitli hizmetleriyle Ada, Bu alanda ikinci sırada yer almaktadır. Birincisi, elbette, Santorini’de.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir