Kanada’nın kendisinin muhteşem ve misafirperver olduğu gerçeğiyle başlamak isterim. Kanada’nın tüm güzelliği, turistlerin en çok ziyaret ettiği büyük şehirlerde değil, bozulmamış doğada görülebilir. İşte size bakmanızı tavsiye ettiğimiz yerler…

Prens Edward Adası

Prens Edward Adası

Yeşil meralar ve dik uçurumlar, Prens Edward Adası’nı huzur arayan ya da sahilde güzel bir gün geçirmek isteyen turistler için çekici kılar. Ada küçük, bu yüzden bir gün içinde araba ile dolaşabilirsiniz.

 Ottawa, Ontario

Ottawa, Ontario

Ottawa, Kanada’nın başkenti ve Kanada kültürünün tadını çıkarmak için muhteşem bir yerdir.

Parlamenter tepede nöbet değişimi ya da memurların ünlü yürüyüşü turistler arasında her zaman popülerdir, ayrıca şehirde dünya standartlarında müzeler bulacaksınız. Yaz aylarında oldukça güzel olabilecek birçok Park ve bisiklet yolu vardır. Kışın da yapacak çok şey var: Ottawa nehri’ni büyük göllere bağlayan rideau kanalı, yaz aylarında tekne için mükemmel bir yer, kışın dünyanın en uzun Pisti haline geliyor.

Kelowna, Britanya Kolumbiyası

Kelowna, Britanya Kolumbiyası

Kanadalılar kendilerini tatile nereye gidiyor? Kanada Rocky Dağları’nın kalbinde yer alan Kelowna, Kanada’nın en iyi iklimi olan Okanagan Nehri vadisidir. Yaz aylarında sıcak ve kışın orta derecede soğuk. Vadide en ünlü elmalar yetiştirilir ve şarap üretilir. Vadide bir marina ve birçok golf sahası bulunmaktadır. Burada sahilde dinlenebilirsiniz ve Kanadalılar buraya bir yazlık olarak tercih ederler ve küçük kır evlerinde kalırlar.

Churchill, Manitoba

Churchill, Manitoba

Churchill, Hudson Körfezi kıyısındaki Kuzey Manitoba’da küçük bir kasabadır. Bu şehir kutup ayı başkenti olarak’da bilinmektedir. Beluga’nın başkenti ( Haziran sonundan Ağustos sonuna kadar burada bulunur), Kuzey ışıklarını görebileceğiniz en iyi yerlerden birisidir (Kasım sonundan Mart sonuna kadar). Churchill’i ziyaret ettikten sonra sahip olacağınız izlenimleri hiç unutmayacaksınız. Bu doğanın birçok harikaları ile bağlanmak için en iyi yerdir.

Vancouver, British Columbia

Vancouver, British Columbia

Vancouver, görülecek çok şey bulmak için harika bir yerdir. Şehrin gece hayatının tadını çıkarabilir, Whistler’da kayak yapabilir veya sahil boyunca balinaları seyredebilirsiniz. Yürüyüş ve kayak burada en popüler tatil türüdür. Hala oturmaktan hoşlanmıyorsanız ve gerçek vahşi yaşamı görmek istiyorsanız, Vancouver rotanızda olmalıdır.

Niagara Şelalesi, Ontario

Niagara Selelesi Kanada

Teknik olarak, şelalenin büyük kısmı ABD topraklarında. Ancak Niagara şelalesi’nin tüm güzelliklerini sadece Kanada’dan görebilirsiniz. Bu yüzden Niagara şelaleleri’ni sıralamamıza koyduk. Şelalenin diğer tarafına geçmek için Kanada’yı ABD’ye bağlayan bir yaya köprüsü var ve üzerinde sınır devriyeleri bulunmamaktadır.

Bu büyük turistik şehirde birçok turistik yer var ve Toronto’ya başka bir nedenden dolayı geliyorsanız, Niagara şelaleleri’nin çok uzak olmadığını ve sadece onu ziyaret etmeniz gerektiğini unutmayın. Niagara düğünler için popüler bir yer, düğün töreni için en çekici yer başlığı için Las Vegas ile rekabet ediyor, hatta «Dünyanın en romantik yeri»unvanına layık görüldü.

Quebec City

Quebec City

Quebec City, Kuzey Amerika’da Fransa’nın bir dilimidir. Quebec kültürü zengin ve eşsizdir ve hiçbir yerde Quebec City’de olduğu kadar çok tarihi kalıntı göremezsiniz. Bir zamanlar Fransız kalesi olan dünyaca ünlü Chateau-Frontenac Kalesi, St. Lawrence Nehri üzerindeki bir uçurumun üzerinde yer almaktadır. Eski Şehir, bir zamanlar şehri İngiliz donanmasından koruyan taş bir duvarla çevrilidir. Bir kentsel kaleye sahip olan Quebec City, dünyanın en son duvarlı şehirlerinden biri olmaya devam ediyor.

Montreal

Montreal

Montreal, özellikle yalnız yürümeyi sevenler için harika bir şehir. Başka hiçbir şehir, şehrin muhteşem manzarasına sahip bir tepeyi ziyaret etmenize izin vermez; sıra dışı Fransız mağazalarında alışveriş yapmak; dünyanın en iyi restoranlarında yemek yemek; antik tarih anıtlarını ve modern gökdelenleri görmek; canlı gece hayatının tadını çıkarmak- hepsi Montreal’de tek bir yürüyüşle yapılabilir! Dünyanın en büyük ikinci Fransızca konuşulan şehri (ilk olarak Paris) olan Montreal, Fransa ile kolayca karışır. Ancak, kesinlikle kendi özgünlüğü vardır.

Banff, Alberta

Banff, Alberta

Banff güzel bir şehir, ama bazen çok fazla insan var. Sezon dışı dönemde buraya gelmek en iyisidir. Burada yılın hangi zamanında bulunduğunuz önemli değildir, her zaman görülecek ve yapılacak şeyler vardır. Banff’a birçok kez gelebilir ve her seferinde yeni bir vahşi hayvan görebilirsiniz: bir ayı, geyik, dağ keçisi veya Elk. Banff Springs Hotel konukları, vahşi yaşamın tadını çıkarabilirler. Ayrıca kaplıcalarını mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Lake Louise, Alberta

Lake Louise, Alberta

Kanada Rocky Dağları’nın derinliklerinde, büyük bir turkuaz göl, bin yıllık buzuldan bir nehirle doludur.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir