Neden Kamp Yapmalı?

Kamp yapmak doğayla iç içe olmanın, kendini bulmanın, stres ve sıkıntıdan kurtulmanın en güzel ve doğal yollarından biridir. Doğa içinde olmak isteyen herkes kamp yapma düşüncesini bir kez olsun aklından geçirmiştir. Bütün herkes kamp yapmayı sever, sevmelidir de. Doğada bulunma deneyimini herkes yaşamalıdır. Antalya kamp tutkunları için oldukça seçeneği bol bir şehrimizdir. İster bir kumsalda güneş, kum, deniz üçlüsüne doyabileceğiniz. İsterseniz ormanda yeşilliklerin içinde sessizliğin tadına varabileceğiniz kamp alanlarını tercih edebilirsiniz.

Antalya’da kamp yapmak harika bir deneyimdir. İlk defa kamp yapma deneyimini yaşayacak olsanız bile Antalya’da gönül rahatlığıyla güvenilir ve harika yerler keşfederek kamp yapabilirsiniz. Antalya sizi doğası, denizi, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürüyle her zaman kucaklamaya hazırdır. Şimdi gelin  hep beraber Antalya kamp yerlerini inceleyelim.

 Demre /Adriake Limanı – Kamp Alanı

Demre / Adriake Limanı:

Deniz kenarında kamp yapmak için güzel yerlerden biridir. Adriake Limanı’nın hemen yanında yer alır. Doğayla iç içe manzaralı bir alanda kamp yapmak isteyenler demreyi tercih edebilirler. Kamp alanı Likya Yolu’nun üzerinde yer alır. Aynı zamanda deniz ve derenin kesiştiği bir bölgede bulunması tatlı su ve tuzlu su tercihlerini seçenek olarak bir arada bulundurur. Kamp içerisinde tuvalet ve duş alanları ortak kullanım alanlarında mevcuttur. Tüm yemek ihtiyacını karşılamak için de bir restoran da bulunur. Kampın web sitesi için tıklayınız.

Elmalı / Avlan Gölü – Kamp Alanı

Elmalı / Avlan Gölü

Kamp yapma aktivitesi düşünüldüğünde hepimiz su kenarında kamp yapmayı daha çok severiz. Antalya kamp bölgesi olarak bir göl kenarında yemyeşil suların dibinde olduğunuzu düşünün. Antalya’nın Elmalı ilçesinde bulunan Avlan Gölü kamp için oldukça ideal bir yerdir. Sedir ağaçlarının gölgesinde orman içerisinde yer alan kamp alanında göçmen kuşların göç vaktine denk gelirseniz oldukça keyifli bir kamp geçireceğiniz garantidir.

İncekum Plajı Orman Kampı

İncekum Plajı Orman Kampı

Antalya’da kamp yapmak deyince plaj keyfinin hayal edilmemesi olası değildir. Alanya’ya yakın bir konumda bulunan İncekum kamp alanı deniz ve ormanı birlikte sunan nadide yerlerdendir. 2.5 km uzunluğunda bir plaja da sahip olan kamp alanında çadır kiralama imkanı ve yemek için market ve kafelerin yanı sıra piknik yapılabilecek alanlar da bulunmaktadır.

Tekirova / Maden Koyu – Kamp Alanı

Tekirova / Maden Koyu

Antalya’nın Tekirova Beldesi’nde bulunan Maden Koyu, 2 km lik kumsalı ve yeşillik alanlarıyla keyifli kamp için iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Deniz severlere hitap eden Tekirova Maden Koyu kamp alanı, kumsaldan 1 km kadar uzaklıkta bulunur ve yeşilliğin içerisinde yer almaktadır. Kamp alanına motorlu taşıtların girmesi yasaktır. Bu sayede gürültüden uzak huzurlu bir kamp imkânı sunmaktadır. Maden Koyu’na Çıralı’dan Likya Yolu patikasından kısa bir trekking yaparak ulaşılabilmektedir.

Adrasan / Korsan Koyu – Kamp Alanı

Adrasan / Korsan Koyu

Korsan Koyu Adrasan’da bulunur. Çıralı ve Olympos’u geçtikten hemen sonra karşımıza çıkar. Adını herkesin en az bir kere duymuş olduğu harika doğal güzelliğe sahip bir yerdir. Gelidonya Feneri rotası üzerinde bulunan koy tertemiz doğası ve dalgasız denizi ile oldukça keyifli ve görülmesi gereken güzelliklerdendir.

 Çıralı / Yanartaş – Kamp Alanı

Çıralı / Yanartaş

Dağın tepesinde yer altından çıkan gaz sızıntısı nedeniyle yüzyıllardır alev alan taşları görmek sizce de enteresan değil mi? Öyleyse hem kamp yapabilecek hem de ilginç doğasıyla sizi büyüleyecek Antalya’da kamp yapmak için farklı bir alternatif olacaktır. Çıralı mevkiinde bulunan Yanartaş’ı mutlaka görmeniz gereken yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Olympos Kamp Alanı

Olympos

Kamp demişken Olympos’u atlamak büyük haksızlık olur. Antalya’da en çok tercih edilen kamp alanlarından biri olan Olympos sosyal yaşam alanlarıyla kamp tercihlerinde ilk sırada yerini alıyor. Hem eğlenceli ortamlar keşfetmek hem de Antalya’nın ılık sularında denizin keyfini çıkarmak için Antalya kamp alanları arasından öncelikle tercih edebilirsiniz.

Kaş Kamp Alanı

Kaş Kamp Alanı

Denize sıfır kamp alanı arayanlar için Kaş’ın ayrı bir yeri vardır. Son zamanlarda sevimli bir kasaba havasıyla oldukça ünlenen Kaş, sadece kamp ile konaklayanların değil karavanla konaklayanların da çok seveceği bir yerdir.

Side Kamp Alanı

Side Kamp Alanı

Antalya’da kamp yapmanın bir diğer avantajı da her zaman tarih ve kültürle iç içe olmaktır. Side bu keşfetme duygunuzu da oldukça tatmin edecektir. Sadece kamp yapmakla yetinmek istemeyenler Side’ de kamp yapmak iyi bir tercih olacaktır.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir