Ukrayna bizler tarafından genellikle Rusya, ülkesi ile bilinir ve bu şekilde daha çok bizim ülkemize yayılmıştır. Ama hiç duydunuz mu? Ukrayna Osmanlı Cihan Devleti zamanında da vardı ve kökeni oldukça uzun zamanlara dayanmaktadır ve eski adı da devletin Rutenya idi. Aslında o zamanlara göre oldukça fazla kalabalık ve güçlü devletlerden birisiydi ve bu şekilde yaşamına da devam ediyordu. Ukrayna Hakkında Tüm Bilgileri Okumak için lütfen tıklayınız..

Hürrem Sultanın Memleketi

Hürrem Sultan, bildiğiniz üzere Kanuni Sultan Süleyman’ın tek aşkı ve sevgilisiydi ama O da saraya kaçırılıp getirilmişti ve memleketi Ukrayna yani o zamanlardaki Rutenya idi. Bu yüzden Ukrayna topraklarında yani Rutenya da Hürrem Sultan, Alexsandra eski ismiyle anılmaktadır. Kaçırılıp saraya köle olarak getirildikten sonra sultanlığa yükselmesi ile ülkesinde oldukça büyük bir ün kazandı. Artık çocuklara Osmanlı’ya kaçırılan Alexsandra masalı anlatılmaya başlandı ve günümüzde de devam eden uzun yaşamış kişiler anlatmaktadır.

Ukrayna Rusları Asla Kabul Etmezler

Birçok eski tarihte yaşadıkları sorunlardan dolayı Ukrayna, asla Rusları kabul etmezler ve her zaman onların soyundan gelmediklerini her yerde dile getirirler. Böyle olmasının nedeni iki ülke arasında yaşanan büyük sorunlar ve bunların unutulmamasından dolayı olmaktadır. Kendi dillerini de değiştirerek Ukraynaca diye bir dil ortaya çıkaran, Ukraynalılar Ruslardan bu şekilde uzak kalmaya çalışmışlar ve onların altına girerek bağımsızlıklarından vazgeçmemek için her şeyi yapmışlardır.

Fazlaca Gelişmiş Bir Toplumdur

Ukrayna, birçok konuda özellikle teknoloji alanında gelişmiş ve kendini idare edebilen yönleri ile gerçekten tam bir tek yönetim yapabilen bir ülkedir. Teknoloji alasında gelişerek birçok ülkeye örnek olan Ukrayna, sanat, müzik, heykel konusunda da oldukça başarılılar ve bunları da her daim kanıtlıyorlar. Şimdiye kadar dünyada oldukça fazla bilinen muhteşem eserler meydana getirmişlerdir ve bunları en iyi şekilde dünyaya tanıtmaya devam etmektedirler.

Tamamen Özgür Bir Ülke

Ukrayna, tamamen özgür bir ülke her konuda çünkü bizler tarafından dikkat edilen örf, adet, ahlak gibi toplumdan bizlere gelen kurallar şimdi onlarda yer almıyor ve özgür bir ülke olarak hayatlarına devam ediyorlar. Ukrayna da bulunsanız ve orada her şeyi özgürce yapsanız sizlere asla kimse karışmaz ve bir dayatma söz konusu olmaz çünkü bu tip durumları insan hak ve özgürlüklerine karşı bir durum olarak görürler ve bu yüzden hiçbir şey ile ilgili tepki göstermezler.

Yere Çöp Atmak Onlar İçin İğrenç Bir Durumdur

Ukrayna, da asla yere çöp atılmaz ve yere çöp atmaya çalışan bir kişi oldukça ciddi bir şekilde uyarılır. Aslında zaten yere çöp atan birisini görseniz emin olun ki o Ukrayna vatandaşı değildir ve bu yüzden atıyordur. Çünkü Ukrayna devleti bu konuda gençlere ve çocuklara en iyi eğitimi vermektedir.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir