Gizlilik

Genel bilgi: Sitemize giriş yaptığınız takdirde, gizlilik koşullarını ve güvenlik koşullarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Gizlilik koşullarında öngördüğümüz zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, sitemizden hemen ayrılabilirsiniz. Sitemizdeki bazı yerlerin kullanımı ile ilgili veya bu yerlerle kurulacak etkileşim alanları hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerlidir.

Gizlilik ve Güvenlik Koşullarının Takibi/Değişiklik hakları: Gezitopya.com web sitesinin (“Site Yöneticileri”), gerektiğini düşündüğü takdirde önceden haber vermeden gizlilik ve güvenlik koşullarında değişiklik yapma ya da yeni koşullar ekleme hakkına sahiptir. Web sitesi kullanımı sırasında toplanan bilgilerin niteliklerinden, nasıl kullanılabileceğinden, bu bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından hangi durumlarda paylaşılabileceğinden ve gerekli tüm gizlilik koşullarından haberdar olunması için yapılan değişikliklerin bu sayfadan ( gizlilik ) takip edilebilirsiniz. Gezitopya.com web sitesinde yapılabilecek bu tarz bir değişikliklerden sonraki kullanım, gizlilik ve güvenlik koşullarındaki değişiklilerin kabul edildiği anlamını gelmektedir.

Herkese Açık Sistem: Ziyaretçiler; (Web sitesine giren herkesi ifade eden genel bir tanım olarak kullanılmıştır.) internet ortamının güvenilir bir ortam olmadığını, internet ortamında iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgiler, şifreler vb. de dâhil her türlü bilginin üçüncü şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini bilmekte ve kabul etmektedir. Site Sahibi, güvenlik ve kötü niyetli paylaşım ve hakaretler ile ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir.

Kullanıcı Bilgileri: Gezitopya.com yöneticileri ve Yazarları tarafından Web Sitesinde yayınlanan, iletilen veya Site aracılığıyla gönderilen her türlü içerikten ve kişisel bilgiden (her türlü yazı, doküman, müzik, ilan, reklâm, iletilen görüş ve düşünceler dâhil ve bunlarla sınırlı olmamak üzere, ses veya yazı veya hareketli/hareketsiz görüntü içeren her türlü içerik) Kullanıcı sorumluluğundadır. Kullanıcılar, Site ’ye ilettikleri/gönderdikleri/yayınladıkları her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini, Sitedeki paylaşımlarını başka platformlarda paylaşmayacaklarını, Paylaşımlarının yasalara aykırı olmadığını beyan ve garanti etmiştir. Site Yöneticilerinin ve yazarların Kullanıcılar tarafından Site ‘ye konulan, diğer Kullanıcılara veya üçüncü şahıslara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı içeriği veya yayına aykırı içeriği tamamen veya kısmen yayından kaldırma ya da erişime kapatma hakkı tamamen saklıdır. Ancak Gezitopya.com adresinin böyle bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Kullanıcı Adı ve Şifre Sistemi: Web sitesi Yöneticileri bazı bölümlerin kullanımını yönetim onaylı üyelik şartlarına bağlı tutmaktadır. Kayıt sırasında Kullanıcıya ad ve şifre verilebilir ya da kullanıcı tarafından ad ve şifre oluşturulması istenebilir ( Kullanıcı adı ve şifresinde yapılacak değişiklikler sadece kullanıcı tarafından yapılabilecektir). Kullanıcı adı ve şifrenin kontrolünden, kötü niyetli ya da hukuka aykırı kullanımından ve olası tüm izinsiz kullanımlarından doğrudan kullanıcı sorumludur. Şifrenin özel rakamlar, harfler ve karakterler kullanılarak daha güvenli bir şekilde kullanımından ya da bunun için gerekli değişikliklerin oluşturulmasından kullanıcı sorumludur. Üyelik adı ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu kullanıcıya (Üye ‘ye ) aittir. Üye adı ve şifrenin kaybedilmesi durumunda ve yetkisiz üçüncü şahısların eline geçmesi durumunda ya da üye güvenliğini tehdit eden bir durumla karşılaşılması halinde acilen Yöneticilere ve/veya Site Sahibine haber vermelidir.

Bilgilerin Korunması: Gezitopya.com Yöneticileri, web sitesindeki tüm sayfaların ve içeriğin güvenliği için çaba ve gayret göstermektedir. Sitede kayıtlı bulunan verilerin ve bilgilerin gizliliğini, güvenliğini ve bütünlüğünü korumak için çok çeşitli teknik ve yönetimsel uygulamalardan yararlanılmaktadır.

Üçüncü Kişilere Ait Siteler: Web sitesinde, Site Yöneticilerinin ve Yazarların işletmediği veya işletimini kontrol etmediği, üçüncü şahıslar tarafından işletilen veya kullanılan alt ve üst siteler bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir. (link ve bilgi paylaşılabilir ). Site Yöneticileri tarafında erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, güvenlik, gizlilik politikaları, kullanım şartları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Sorumluluk tamamen üçüncü kişilere ait sitelerde ki yazılı koşulara tabidir. Herhangi bir işlem yapılmadan önce bu sitelerde bulunan güvenlik ve gizlilik koşulları okunmalı ve bilgi alınmalıdır. Söz konusu sitelerde paylaşılan kişisel bilgilerin, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve servislerden veya bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından Site Yöneticileri ve Sahibi sorumlu tutulamaz.

Kişisel Veriler:

  • Gezitopya.com sitesinin ziyaret edilmesi, görüntülenmesi ya da herhangi bir bölümden bilgi alınması için ad, soyadı, adres/yaşanılan yer, IP bilgileri, e-posta adresi, telefon numarası vb. kişisel veriler siteye eklenmiş, kaydedilmiş olur/olabilir. Kullanıcı, vermiş/açıklamış kaydetmiş olduğu kişisel verilerin Site Yöneticilerine açık olacağını dikkate alarak bu bilgileri paylaşmış olduğunu ve siteye açıkladığı, kaydettiği her bilginin, içeriğin Site Yöneticilerine/Sahibine karşı gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır. Ziyaretçi, seçmiş olduğu paylaşım şekli ile kişisel verilerini ve gönderdiği bilgileri diğer kullanıcılarla veya üçüncü kişilerle paylaşmayı seçtiği takdirde, kaydettiği her bilgi ve içeriğin diğer ziyaretçilere/üyelere ve üçüncü kişilere karşı da gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş olur.

  • Gezitopya.com Web sitesi Yöneticileri/Yazarları, kullanıcı tarafından verilmiş olan kişisel bilgileri, Siteye erişimin sağlanması, üye girişi, Site güvenliğinin oluşturulması, kullanıcının alışkanlık, beğeni ve tercihlerinin analizi, istatistik oluşturulması, iletişim, pazarlama, duyuru yapılması gibi amaçlar çerçevesinde veya kullanıcının açık rızasının alındığına sair amaçlarla; mevzuata ve Kişisel Veri Politikasına uygun olarak kullanabilir, işleyebilir, saklayabilir, yurt içindeki veya dışındaki üçüncü şahıslarla bu ve bunun gibi doğru amaçlar ile paylaşabilir, Gezitopya’nın faaliyet alanıyla ilgili olarak reklam, pazarlama, bildirim ve benzeri faaliyetler kapsamında kullanılabilir, veri tabanlarında ekleyip saklayabilir ve veri tabanındaki verilerden  yararlanabilir. Site Sahibi/Yöneticileri bu kapsamda, site bilgilerinden, erişim araçları ve browser bilgilerinden de yararlanma hakkına sahiptir.

  • Özel Nitelikli Kişisel Veriler: Site Sahibi/Yöneticileri, kullanıcılardan yasalar gerektirmediği sürece herhangi bir şekilde; ırk ve etnik kimlik, dini/siyasi/felsefi düşünce,  fiziksel ya da ruhsal sağlık özellikleri gibi hassas bir bilgi talep etmeyecektir. Bu bilgilerin kullanıcı tarafından verilmiş, kaydedilmiş/eklenmiş veya ifşa edilmiş olmasından dolayı Site Sahibinin/Yöneticilerinin bir sorumluluğu yoktur.

  • Ticari İletişim: Gezitopya.com sitesine veya kendisine iletmiş ya da bir şekilde kaydetmiş/kaydettirmiş iletişim adreslerinize, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti/reklam gönderebilir. Ticari nitelikte olsun ya da olmasın, her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik mesajın/mailin gönderimine önceden izin/onay verdiğiniz kabul edilir. Vermiş olduğunuz izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri reddetme hakkını her zaman kullanabilirsiniz. Ret talepleri Gezitopya.com tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınacaktır.

  • Gizlilik ve Güvenlik Koşullarının İhlali: Site Sahibi, gizlilik koşullarına uyulmamasını ya da kurallarını ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin veya gerçekleşmesin, sistemdeki mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkartma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin kullanıcıların site ve hizmetlere erişimini askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Bu kural, koşulların kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir.

  • Bilgi ve İletişim: www.gezitopya.com web sitesinin gizlilik koşullarına ilişkin sorularınız için [email protected] adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.