Ordu Ulugöl Tabiat Parkı, Gölköy ilçe merkezine yaklaşık 17 km mesafede bulunan bir krater gölüdür. Yolları biraz virajlı ama gittikten sonra zaten bütün stresinizi derdinizi unutuyorsunuz. Araçla giriş yapılabilir 5 TL ücreti var. Dört mevsim de güzel olduğunu söylüyorlar . Ben sonbaharda gittim ve tam bir renk armonisinin içindeydim. Sonbahar severler için kesinlikle tavsiye edeceğim bir yer. Fotoğraf çekmek bile istemedim. Sadece orada varolmak o an içinde kalmak istedim. Ama tabiki fotoğrafseverler için harika bir yer olduğunu söyleyebilirim. Gölün etrafını tamamen saran bir patika yolu var . Bu yolu yürümeden dönmeyin derim 🙂 tam bir turu tamamladığınızda ahşap iskeleye varıyorsunuz. Çevresi meşe ve gürgen ormanları ile çevrili. Yazın yeşile sonbaharda kızıla ve sarıya boyanıyor bu ağaçlar.

Yemek yemek için göl kenarında bir cafe/restourant var. Ve tabiki Karadeniz’in tabiatı içinde piknik yapabilirsiniz. Çardaklar, musluk ve tuvalet hizmetleri var.

Konaklamak isteyenler için bungalovlar var. Hatta orada da küçük yeşil bir göl daha var. Ücreti hakkında bilgi almak gerekiyor çünkü yıldan yıla değişebiliyor. Ayrıca kamp alanı da mevcut.

Son olarak Ulugöl nilüfer çiçeklerini çok seviyor bolca nilüfer çiçeği var. Keyifli geziler ?

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir