İstanbul ‘un en güzel yerlerinden biri olduğunu düşündüğüm. Her gittiğimde i.imin huzurla dolduğunu hissettiğim. Yaşadığımız bu dönemin getirdiği market, büyük alışveriş merkezlerinden uzak, eski mahalle kültürünü hala devam ettiren küçücük bir yer. Her gittiğimde farklı yerler keşfettiğim son zamanlarda da Youtube’ da sürekli izlemiş olduğum Refika Birgül’ ün yeni açılan mağazasını görünce havalara uçtum. İzleyenler, takip edenler bilir bence en iyi yemek kanallarından. Zaten kendi çekimlerinin yapıldığı yer dükkanının hemen önündeki ihtişamlı binada gerçekleştiriliyor. Refika’dan Hakkındaki Tüm Bilgileri Görmek için lütfen tıklayınız..

Refika’nın çekimlerinin gerçekleştirildiği bina

Bir iki adım ilerlediğinizde muhteşem bir et restoranıyla karşılaşıyorsunuz. METET Közde Döner. Burası için de o kadar güzel yorumlar duymuştum ki dayanamadım gittim. Gerçekten etleri ve manda yoğurdu tercih edebileceğiniz en güzel ikili olabilir. Refika ‘nın mutfak tasarımlarını gezip yemeğimizi yediysek biraz ara sokaklarda kaybolabiliriz demektir. Her sokakta kesinlikle renkli bir ev ve küçük tatlı bakkallar var. İçinde büyüdüğüm dönem yüzünden tam küçük işletmelerin yerine büyüklerinin geldiği zamana denk gelmiş biri olarak diyebilirim ki sizi çok farklı bir havaya sokuyor. Tabiki bunu yanında çok modern salaş tatlı cafeler de var. Kuzguncuk Bostanlığının tam karşısında ahşap rengarenk evlerin önünde biraz sıra oluşuyor tabii… Fotoğraf sırası… Her yerde olduğu gibi tabi… Bu arada Kuzguncuk Bostan’ında da yazın fotoğraf çekimlerinde rastladım. Gitmişken bu güzel bostanlığı gezmeyi unutmayın!

Kuzguncuk eski evleri

Kuzguncuk eski evleri

Kuzguncuk eski evleri

Şimdi de biraz deniz havası almaya sahile doğru inelim. Hem köprüyü görebileceğiniz hem de muhteşem evlerin arasında kalan küçük meydancıklardan deniz manzarasını izleyebileceğiniz güzel alanlar oluşturulmuş. Oldukça sık rastladığım çiftlik ürünlerini satıldığı aynı zamanda cafe olarak da hizmet veren yerlerden doğal ürünlere de ulaşabilirsiniz. Tatlı molası için yeterince vakit geçirdiysek eğer gelelim benim favorim olana. Vanilin Chocolate. Özellikle pişmaniye ve cheesecake seviyorsanız burdaki cheesecake i denemenizi öneririm. Kahveli limonata gibi farklı ürünler tercih eden biriyseniz kesinlikle kahveli limonatadan da memnun kalacağınıza söz verebilirim. Vanilin Chocolate Hakkında Tüm Bilgileri Görmek için lütfen tıklayınız..

Vanilin Chocolate

Tahmininizce cumartesi ve pazar günleri hafta içine göre daha da kalabalık oluyor eğer biraz daha sakin bir günde buraya gelmek isterseniz hafta içlerini tercih edebilirseniz. İki halini de görmüş biri olarak hafta içi gelmenizi öneririm diğer günlere göre yoğunluk olmadığından İstanbul’un o kalabalık insan silsilesinden biraz olsun yine İstanbul’dayken uzaklaşmış olursunuz. Aynı şekilde bayram günleri gibi İstanbul’da yaşayan insanların başka illere gittiği zamanlarda da keyifli oluyor. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir