Şehirden günübirlik yada 1 günlük kaçamak yapmak istediğinizde klasik rotalar dışında artık aklınıza gelmesi gereken yer : Trakya.

Biz bu sene 1 Mayısın hafta ortasına gelmesini fırsat bilerek hem İstanbul’dan çok uzaklaşmayalım hem de çok kendimizi yormayalım düşüncesi ile bir bağ keşfi yapmaya karar verdik.  Yaptığımız araştırmalar sonucu bağ rotasını isterseniz günübirlik, isterseniz 3-4 günlük şeklinde yapabileceğimizi keşfettik.Daha önce Kırklareli tarafında gidip etkilendiğimiz Arcadia Bağlarından sonra Tekirdağ taraflarındaki bağlardan biri olan ve sosyal medyada da sıkça rastladığımız Barel’e gitmeye karar verdik.

Şarap bizim yeni ilgi alanımız olduğundan dolayı bu yazı şarap değerlendirme yazısından daha çok yeni bir şeyleri deneme yazısı olarak düşünün.?

Yol boyunca ayçiçeklerin yerini alan kanola çiçeklerinin sarıya boyadığı tarlalar arasından geçerek hem ruhumuzu dinlendiriyor hem de huzurla doluyoruz. Kanola çiçeklerin sarıya boyadığı tarlalara tanık olmak ve fotoğraflar çekmek için kısa bir mola veriyoruz.

Doğanın bozulmamış yapısı ve insanların sıcak davranışlarını sebebiyle,Trakya ve çevresini çok ziyaret etmesem de oralara gitme düşüncesi beni hep heyecanlandırmıştır. Yeşilin her türlü tonunun hakim olduğu bu coğrafya umarım her zaman bu şekilde kalır.

Erken kalkmayı sevenler kulübü olarak en erkenden kahvaltıya gelen ekip biz olduk  iyiki de erken gelmişiz, dinlene dinlene kahvaltı yaptık ? Kahvaltının çeşitliği ve her bir ürünün doğal olması bizi bizden aldı. Adını bilmediğimiz ama bittikçe istediğimiz patlıcanlı-domatesli sosu giderseniz mutlaka deneyin. Ayrıca hafta-sonu ve tatil günleri için rezervasyon yaptırmakta fayda var, gelip de yer bulamadığı için geri döneni ya da bekleyenleri gördük.

Kahvaltı sonrası kendimizi bağlara attık. Barel’in en büyük  artısı güzel bir bahçe kısmının ve üzüm bağlarına yakın olması. Böylece elinizde şarabınızla bağlarda dolaşabilirsiniz, büyük bi grupla gelmişseniz (bizim gibi) sıkılmadan vakit geçirebilirsiniz..

Kısa bir turunun ardından kavak ağaçlarının sesi eşliğinde kahvemizi yudumladıktan sonra şarap tadımına başladık. Tadım seti peynir tabağı ile geliyor ve bence biraz pahalı, nihayetinde şarabın başkentinde sayılırız. Tadım seti sonrasında Rose ile devam edip günü noktaladık. Huzur ve lezzet dolu bir tatil gününün sonuna gelmiş bulunuyorduk….❣️

Bir sonraki hedefimiz ise bağ bozumu zamanı gelip diğer bağları da ziyaret ederek, daha kapsamlı bir rota izlemek var.

Hem İstanbul’a yakınlığı hem de güzel şarapları ile keyifli ve huzurlu bir vakit geçirmek isterseniz,gitmenizi tavsiye ederim.

 Barel şarap çeşidi açısından küçük bir menuye sahip olsa da ortam ve yemeklerin lezzetli olması sebebiyle bence ziyaret edilmeli. Şarap yeni yeni ilgi alanımıza girdiğinden şaraplar için yorum yapamayacağım ama içtiğimiz şaraptan memnun olarak ayrıldık.

Barel Bağları ile ilgili bilgi : Tekirdağ Karaevli Köyü’nde yer alan Barel Bağları, 1997 yılında Akın ailesi tarafından hayata geçirildi. Ilıman iklimi ile lezzetli hale gelen Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay, Syrah cinsi üzümler, yine şato tipi üretim ile aynı bağ içerisinde yer alan üretimhaneye götürülüyor ve lezzetli bir şarap için muhteşem dönüşümün aynı bağ içerisinde başlaması sağlanıyor.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir