Kulaklığımda Red Hot Chili Peppers’ın büyüleyici sesiyle “Dream of Californication” çalarken batının göz bebeği California’a olan yolculuğumuza başladık. Bütün kültürleri bir arada görüp yaşabileceğimiz dinamik yapısıyla bizi büyüleyen eyaletteydi sıra. Yolunuz Amerika‘ya düşerse kesinlikle görülmesi gereken bir yerdeydik. California denilince akla ilk Los Angles , San Francisco, San Diego ve Las Vegas gelir küçük parantez Las Vegas Californiada değil Nevada eyelatine bağlı ancak birbirine yakın olduğu için çoğumuz Californiada diye biliyoruz. Bizim ilk durağımız San Diegoydu çünkü ucuza bilet bulmuştuk. Siz çünküden sonra süslü bir cümleylede devam edebilirsiniz. Rotamızı buna göre çizmiştik, alacağınız uçak biletine göre farklı planlar ve rotalar belirleyebileceğiniz kocaman, başlı başına bir dünya.. Doğudan batıya geçtiğimiz için uzun bir uçak yolculuğuyla yolumuza devam ederken normalde 6 saat süren yol ucuza aldığımız biletle macera dolu 14 saate kadar çıkmıştı. 3 aktarmanın sonunda San Diegodaydık. San Diegoda toplu taşıma çok fazla yok ve genellikle uber ya da araba kiralayıp rahatlıkla gezebilirsiniz biz uber kullanmayı tercih ettik.

Pasifikteki hostelimize yerleşip direk zaman kaybetmeden Down Town‘da klasik bir turdan sonra Old Town‘a geçip oradaki dinamik latin kültürünün bir parçasıymış gibi Meksika restoranında taco, nacho ve müzik eşliğinde eşsiz bir gün geçirdik.

Ertesi gün yüreyerek La jolla’ya gitmeye karar verdik hostelimize yüreyerek tahmini 1 saat mesafede olan yolu  farkında olmadan keşifteydik. Ağaçların size eşlik ettiği devasa bir yol..

La Jolla’da Gün Batımı

Vardığımızda keşfimiz yeni başlıyordu oranın sahibi olan fok balıklarının senfonisini dinleyerek gün batımınI izlerken o muazzam güne ait ufak karelerle izler bırakmıştık.

 

Fok balıklarının müziği , dalgaların dansı ve rüzgarın uğultusuyla zihnimizi ele geçiren huzurlu yolculuk gün batımıyla son buldu. Ertesi gün aldığımız tren biletiyle rotamızı Los Angles‘a çevirmiştik. Pasific okyanusunun dalgalı manzarasında sörf yaparken 2 saat sonra yeni bir güne farklı şehirde başlamıştık artık Los Angles‘taydık filmimize buradan devam edeceğiz beklemede kalın.. 🙂

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir