”Günahlar Şehri” tabiriyle neredeyse her şeyin serbest olduğu, bir çölde ne kadar zenginlik görebiliriz sorusunun net cevabı olan harika Las Vegas. Yıllar önce Mojave Çöl‘üne kurulmuş kumarhaneleriyle ünlü mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Bu yapay şehir oluşturulurken Bugs Siegel’in 1936 yılında açtığı küçük kumarhane bugünkü Las Vegas’ın temellerini atmış. Dünyadaki en büyük oteller grubuna sahip olan bu şehirde her otelin kendi casinosu ve kendine özel teması var. Konum bakımından Büyük Kanyon’a çok yakındır. Otellerini, şehri ve Büyük Kanyon turu ile birlikte Las Vegas’ı gezmeniz için ideal gün sayısı 4 ya da 5’dir. (Kanyon turları bir gününüzü alacaktır.) Bulunduğu bölgedeki hava şartları nedeniyle eylül-mayıs ayları gitmek için en uygun aylardır.

Las Vegas’da Yapılacak Aktiviteler & Gezilecek Yerler

  • Strip Gezintisi

Otellerin ve kumarhanelerin neredeyse tamamı burada bulunmaktadır. Kumarhanelerde oyunculara ücretsiz alkol dağıtılarak herkesi oynamaya davet ederler. Şehrin en ışıltılı ve göz alıcı yeridir. Burada Küçük bir Fransa sokağı bulunur. Bu sokakta yer alan Zafer Tak’ı neredeyse Fransa’dakinin eş boyutunda. Ayrıca Eiffel Kulesi de bu sokakta yer alıyor. Aynı şekilde sokağın başında New York’da bulunan Statue of Liberty (Özgürlük Anıtı) sizi New York Otel’inde karşılıyor. Hangover filmindeki ünlü Caesar Palace da bu caddede bulunuyor. Hem akşamı hem de sabahı görülmelidir.Elinizden geldiğince her otelin içini görün. Hepsinin kendince konseptleri var. 

Strip

Strip

  • Wynn Oteli:

Tema olarak en beğendiğim oteldir kendisi. Kesinlikle uğramadan geri dönmemenizi öneririm. İçeri girdiğinizde renkli çiçeklerle kaplı objelerin mis gibi kokusu yüzünüze çarpıyor hemen. Ünlü markaların içeride bulunması dikkatinizi çiçeklerden daha fazla çekmiyor bile. Her gün bu çiçeklerin değiştirildiği söyleniyor ama ben o kadar fazla çiçeğin her gün değişebileceğinden şüpheliyim…

WYnn Las Vegas

WYnn Las Vegas

  • Bellagio Oteli: 

Strip’de bulunan bu otelin saat başı olan su gösterilerini izlemeyi unutmayın. Bu gösteri ücretsizdir ve bir sürü filmde sahnelerde yerini almıştır. Gece 12’ye kadar olan su gösterileri hava karardıktan sonra daha güzel görünüyor bence.

  • Las Vegas Sign:

 Bu ”Muhteşem Las Vegas’a Hoş geldiniz” tabelasının önünde yüzlerce kişinin oluşturduğu uzun bir kuyruk oluyor. Las Vegas’ın çöl sıcağında bu kadar uzun sırayı beklemek işinize gelir mi bilmiyorum ama klasikleşmiş olduğundan gitmenizi öneririm. sıra yüzünden fotoğraf çekmek için birkaç dakikanız olduğunuzu unutmayın.

Sign

Sign

  • Neon Museum: 

Çok renkli bir müze olmasına rağmen her tabelayı anlattıkları için sıkıcı bir müze olmuş. Bu müze restoranların eski neon tabelalarının toplanması üzerine oluşturulmuş. Bence fiyatını($30) hak etmeyen, oldukça küçük ve sizden sonraki gelecek gruba karışmamanızı önlemek için fotoğraf çekinmek için ek bir süre vermiyorlar. Sonuçta bir fotoğraf ne kadar sürebilir ama değil mi? Akşam üzerine doğru gidilmesi daha mantıklıdır, öğlen saatlerinde ışıklar çok belli olmuyor. Yine de meraklılarına güzel bir alternatif.

  • Büyük Kanyon Turu:

Bir gününüzü alacak bu turu satın alırken dikkatli olun. İnternet üzerinden de satın alabileceğiniz bu turlarda bazıları yemek içeriyor bazılarında ise sizin yanınızda götürmeniz gerekiyor. Bazı turlar Büyük Kanyonun yanı sıra Antilop Kanyonunu da içeriyor bu da size küçük bir fiyat farkı oluşturuyor. Bence oraya kadar gidilmişken Antilop Kanyon’unu da görmek daha mantıklı. Bir yere kadar otobüs ile gidiyor olsanız bile çok yürüyeceğiniz için yanınıza bol su almayı unutmayın. Bu turlar genellikle sabah erken saatlerde başlayıp akşam saatlerinde sonlanıyor bu yüzden bir gününüzün çoğunluğunu yolda geçiriyorsunuz. Çok fazla yürüyeceğiniz için rahat kıyafetler öneriliyor. Özellikle spor ayakkabı giymeniz hem ayağınızın kayıp düşmemeniz için çok mantıklı.

  • Paris Oteli:

Küçük bir Eiffel Kulesine sahip olan bu otel adeta küçük bir Fransa! Bu kulenin katlarında restoran ve disko da mevcut. Eğer çıkma fırsatınız olursa Strip’i panaromik olarak izleyebilirsiniz.

  • Vanetian Oteli: 

Venedik temalı bu otelin hem içeride hem de dışarıda gondollar ile turlayabileceğiniz kanallar var. Bu kanallarda ücretli olarak turlayabilirsiniz. Biz içeriyi tercih etmiştik. Dış turlar hem daha pahalı hem de saati bize uygun değildi. İç kanalları da dışarısı gibi dizayn etmişler bulutlar tavanda güzel şarkılar eşliğinde kısa bir tur yapıyorsunuz.

  •  Fremont Street Experience: 

Üzeri kapalı olan bu sokak yaz sıcaklarında insanlar tarafından çokça tercih edilen bir yer haline dönüşüyor. Sokağın girişinde Heart Attack adında her yiyeceğine ekstra kalori daha ekleyen bir hamburgerci var. Burada bir etli hamburgerden tutun yirmi etliye kadar hamburger yapıyorlar. Eğer hamburgerinizi yarım bırakırsanız poponuza ekmek tahtasıyla vuruyorlar. (Gerçekten insan halinden hiç anlamıyorlar.) Milkshakelerinin üzerinde krema yerine tereyağı var anlayacağınız burası gerçekten insana kalp krizi geçirtecek kadar kalorili bir mekan. Sokağın geri kalan yerlerinde sıra sıra barlar, diskolar ve kumarhaneler geliyor. Bu sokağın en önemli şeylerinden biri sokak boyunca zip-line yapabilmeniz. Giriş ücretleri $25. Yatay olarak giderseniz daha uzun zip-line yapma avantajınız oluyor.

Fremont Street Experience

Fremont Street Experience

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir