Bozcaada benim için kısa tatillerin mükemmel kaçamak yeri olmuştur. Yaz ayları ve özel günlerde çok kalabalık olan adanın en sakin ve sevimli olduğu ideal ay Eylül’dür.Son zamanlarda kaldırılan bağ bozumu festivallerin yerini Bozcaada Caz Festival’ i almış durumda. Tabi o da caz sayılırsa. Ama amacınız eğlence ise o zaman sizin için muhteşem bir fırsat. Gelmişken buraya özgü şarap ve kurabiyelerden eve götürmeyi aklınızdan çıkarmayın! Bozcaada’da nerelere gidilir / nerede konaklanır ?

 • Çınaraltı Çay Bahçesi  Adaya indiğiniz gibi sizi kucaklayan bu sevimli çay bahçesinde gezimize başlamadan  soluklanmaya ne dersiniz? Adaya özgü çaylarla buraya adapte olmanın yanı sıra adanın en serin soluklanma noktasıdır. Eğer Bir Küçük Eylül Meselesi filmini izlediyseniz filmin en çarpıcı yerleri bu kahvede geçer.
 • Ataol Çiftliği / Ataol Beach & Bungalows Çocuklu ailelerin vazgeçilmez konaklama yeri olan Ataol Çiftliği’ nin kendi üretimleri olan şaraplarıyla da kendilerinden söz ettiriyorlar. Kesinlikle Ayazma Şarabını denemeden dönmeyin! Aynı zamanda kardeş işletmeci olan Ataol Beach ise Tuzburnu Plaj’ ının yanında istikamet etmektedir. Burada ise Bungalow kiralayabilir veya günübirlik olarak ücretli bir şekilde plajından yararlanabilirsiniz.
 • Aral Çiftliği  Yeni keşfettiğimiz çok sevimli bir çiftlik daha… Oldukça renkli, kendi reçelleri ve ürünleriyle mükemmel bir kahvaltı sunan güzel bir konaklama yeri. Sakin ve kafa dinlemek için ideal. Eğer Bozcaada’ya araba ile gelirseniz adanın içindeki otellerde konaklamak yerine bunun gibi sevimli çiftliklerde kalmanızı tavsiye ederim.

  ARAL ÇİFTLİĞİ

 • Rüzgar Gülleri  Akşam üzerine denk getirdiysek arabamızı, şarabımızı ve kadehimizi kaptığımız gibi doğruca rüzgar güllerine gidiyoruz. Bir Küçük Eylül Meselesi’ nin en güzel bölümü olan rüzgar gülleri sahnesi burada çekilmiştir. Repliklerinde de geçtiği gibi burada güneşi batıranlar ölümden korkmazlar. 🙂 Burası güneşi batırmayı en seveceğiniz yerlerden olacaktır. Çok geçe kalmadan yerinizi kaparsanız çok uzaklara kalmamış ve daha iyi bir manzaradan seyredersiniz.
 • Simyon Meyhanesi Sıra geldi akşam yemeğine, adada size önerebileceğim en güzel meyhanedir. Mezeleri ve yemekleri oldukça lezzetli fiyatları da diğerlerinde göre daha uygundur. Sıcak ot ve Ege Karma’ sı tercih edebileceğiniz değişik ve lezzetli mezelerden olabilir. Bu meyhane için şunu söyleyebilirim ki bir çok meyhaneden hem daha lezzetli hem de daha eli bollar.
 • Polente Adanın en sevimli ve eğlenceli mekanıdır. Polente’ nin önünden geçerken biri sizi elinizden tutup dansa çağırırsa hiç şaşırmayın. Eğlencenin sokağa taştığı her gece mutlaka gidilmesi gereken adını ada çiçeklerinden alan mekandır.Fiyatlar normalden biraz yüksek olsa da artık gözden çıkarın derim.
 • Çiçek Pastanesi  İkinci günden merhaba. 🙂 Kurabiyeler için en doğru adresteyiz. Damak çatlatan, damla sakızlı, badem ezmeli kurabiyeler benim en sevdiklerim. Hem adadayken, hem de eve dönerken paket paket alıyorum. Yanımıza atıştırmalık olarak alalım öyleyse, bizim için bol denizli bir gün olacak 🙂
 • Beylik Koyu  Kurabiyelerimizi aldıysak hemen arabaya atlayıp koy koy gezmeye gidiyoruz. İlk durağımız Beylik Koyu burası adını bir gemiyle duyurdu. Geçen yıla kadar terk edilmiş gemiyi görmeye gelen tatilciler tarafından çokça resimlenen o gemi maalesef kaldırıldı. Ama denizi güzel olan koy hala görülmeye değer. Alçak arabayla inilmesi zor olan koyun yolunda dikkatli olmanızı öneririm.
 • Ayazma Plajı Beylik Koyu’na yakın olan Ayazma Plajı Bozcaada’ daki en düzenli plajlarındandır. Burada şemsiye, şezlong ve aperatif yemek yiyeceğiniz yerler de bulunmakta. Eğer kalabalık ve eğlenceli yerler seviyorsanız burası ilk tercihiniz de olabilir. Ve lütfen çöplerimizi unutmayalım.🙂
 • Habbele Beach Güzel suyuyla aperatifleriyle kalbinizi çalabilecek bir mekan daha. Mantısını ve limonatasını tatmadan ayrılmayın! Zaten denizde biraz acıkacaksınız. 🙂 Beach olarak en iyi alternatiflerdendir giderseniz eğer buraya uğramadan ayrılmayın.

  HABBELE BEACH

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir