Ucuz Uçak Bileti Hakkında

Ucuz uçak bileti bulmak sık bir şekilde seyahat etmekte olan kişilerin artık birer özelliği haline geldi diyebiliriz. Bunun nedeni seyahat etmeyi seven kişilerin bu seyahatleri içerisinde en az bütçeyi harcamayı başarmaktır. Bugün seyahatlerin birçoğu artık uçaklar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bundan dolayı uygun fiyatlar içerisinde uçak bileti bulmak oldukça maharet isteyen bir konu haline geldi diyebiliriz.
Birçok seyahatçi ucuz uçak bileti bulmak konusunda sık bir şekilde araştırma gerçekleştirmektedir. Bundan dolayı bu kişilere ucuz bir şekilde uçak biletini nasıl bulabilecekleri hakkında bazı ipuçları ve taktikler vermeye çalışacağız. Uçak biletlerini etkilemekte olan birçok faktörün bulunduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı bu faktörleri iyi bir şekilde bilen birisinin ucuz bir şekilde uçak bileti bulabileceğini söyleyebiliriz.

Seyahat Tarihlerinizi Geniş Tutun

Ucuz uçak bileti bulmak isteyen bir kişinin ilk olarak dikkat etmesi gereken kuralın bu olduğunu söyleyebilirim. Uçak biletleri için belirlenmekte olan fiyatların gidilecek tarihe bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini sizlere söyleyebiliriz. Örneğin tatil dönemler ya da bayram gibi herkesin seyahate çıkacağı dönemler içerisinde bilet fiyatlarının yüksek olacağını sizlere söyleyebiliriz. Seyahat dönemi içerisinde yolculuğa çıkacağınız tarihi esnek bir şekilde tutabilirseniz tatil dönemleri dışında seyahat planlamanız ucuz bilet konusunda sizlere yardımcı olacaktır.
Eğer seyahat tarihleriniz ister istemez bu dönemler içerisinde denk geliyorsa büyük ihtimalle pahalı bir şekilde uçuş gerçekleştireceksiniz. Bu dönemler içerisinde çıkmanız gerektiğinizi biliyorsanız bu dönemlere yaklaşılmadan çok önceden bilet almanız gerekmektedir. Erken bilet almak her daim sizlerin daha ucuz bir şekilde seyahat etmesine olanak sağlamaktadır. Tatil döneminize yakın bir dönem içerisinde girene kadar bilet almayıp sonradan neden biletler bu kadar pahalı diye hayıflanmayın derim sizlere.

Biletlerin Ucuz Olduğu Zamanlarda Satın Alın

Uçak bileti satın alacak kişilerin hafta içi tercih edecekleri uçuş ücretleri hafta sonu uçuşlarına oranla daha ucuza geldiğini bilmelisiniz. Yapılan araştırmalar hafta ortalarında yapılan uçuş tercihlerinin kişilere %10 gibi tasarruf sağladığı söylenmektedir. Ayrıca bilindiği kadarıyla uygun bilet almak için haftanın Çarşamba ve Perşembe günlerinin öğleden sonralarını tercih edebilirsiniz. Ülke içerisinde seyahat etme planınız varsa ucuz bilet yakalamak adına en uygun 21 gün önceden bilet alarak ucuz bilet temin etmiş olursunuz.
Uluslararası bir seyahat gerçekleştirecekseniz eğer seyahate çıkmadan 34 gün önceden biletinizi almanız sizlerin tasarruf etmesine olanak sağlayacaktır. Ülkemiz içerisinde seyahat etmek adına en uygun otobüsün biletini tercih etmek adına mayıs aylarının uygun olduğu söylenmektedir.

Uçak Biletlerini Karşılaştırın

Tek tek havayolu şirketlerinin sitesine girerek buralarda satılan biletlerin fiyatlarını sıralamaya koymaya çalışacağımıza kesinlikle bu işlemleri bizim adımıza gerçekleştirebilmekte olan siteleri tercih edebilirsiniz. Bu siteler içerisinde uçak firmaları tarafından satılmakta olan biletler en iyi şekilde karşılaştırılarak sizlerin fiyat konusunda bir karışıklığa düşmeniz engellenmektedir. Bu siteler en hızlı şekilde kendilerini güncelleyerek en hızlı şekilde fiyatları bulup karşılaştırabilmektedirler.
Sitelerin dışında bazı mobil uygulamalar sayesinde uçak biletlerini karşılaştırarak en ucuz olanı bulmanız artık bir tık uzağınızda diyebiliriz.

Diğer Ucuz Bilet Bulma Yöntemleri

İlk olarak sizlere vereceğimiz tavsiye ucuz bilet almak adına sizlere yardımcı olabilecek bir seçenektir. Kullanmakta olduğunu banka kartlarının mil biriktirme seçeneğinin olması sizlere bilet alma konusunda avantajlar sağlayabilmektedir. Bu sistemin mantığını kısa bir şekilde şöyle açıklayabiliriz. Sahip olduğunuz kredi kartı ile harcama yaptığınız zaman bu harcamalarınız sizlere mil olarak birikmektedir. Bu şekilde bazen biletinizi bedava getirme şansınız dahi mevcuttur.
Bir diğer seçenek ise alternatif rotalardır. Hayatınız boyunca her daim görmeyi arzuladığınız pahalı bir şehre pahalı şekilde satılmakta olan uçak bileti satın alıp uçmayı tercih etmek yerine farklı yerler içerisinde nereye uygun bilet kampanyası mevcut ise gitmek istediğiniz yeri değiştirerek farklı yerler görebilirsiniz. Ya da gitmek istediğiniz yere uygun kampanya yakaladığınız zaman satın alın ve bütün planınızı kampanya içerisinde belirtilen tarihe göre şekillendirin.
Son olarak alternatif havayollarına bakmanızı sizlere önerebiliriz. Günümüzde neredeyse her büyük şehir içerisinde neredeyse ikinci bir havalimanı mevcuttur. Düşük bütçeli firmalar bu havalimanlarını tercih etmektedirler. Bu seçenekler ucuz bilet bulmanıza yardım etmektedir.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir