Doğru Seyahat sırt çantasını seçmek, seyahatinizi planlamanın önemli bir parçası durumundadır. Çok büyük ve taşımak için çok fazla ekstra ağırlık olacak. Ya da çantanız ağır olduğundan hem taşıma hem de uçağa koymanız çok zor olacaktır. Tüm eşyaları koymak çok yanlış olacaktır.

Aslında en iyi seyahat sırt çantasının ne olduğunu ve nasıl seçileceğini bilmek için bir çözümümüz var! Seyahat etmeye ilk başladığımda, ilk Seyahat sırt çantamı seçmek için haftalarca düşünüp karar verememiştim. Saatlerce araştırma yaptım ve benim için en uygun olanı bulmaya çalıştım. Zaman alıcı bir süreçti.

Araştırma ile alacağınız, size uygun en iyi çantayı yıllar boyu kullanmanız mümkündür. Seyahat için en iyi sırt çantasını nasıl seçersiniz?

Bugün sana nasıl yapılacağını öğreteceğim.

Bu yüzden, saatlerce süren araştırmalardan tasarruf etmek için, bir sırt çantasının sahip olması gereken tüm iyi nitelikleri, en iyi sırt çantası markalarını ve bunları satın alabileceğiniz yerlerde, kendinize zaman kazandırabilir ve sadece bir tane satın alabilirsiniz. Ömürlük çantanızı seçin.

İyi bir Seyahat sırt çantasında nelere dikkat edilmeli

En iyi sırt çantaları en uzun süren ve ne kadar kötüye kullandığınıza bakılmaksızın iyi durumda kalanlar onları dayanıklı, uzun ömürlü hale getiren ve eşyalarınızı yağmurdan koruyacak aşağıdaki özelliklere sahiptir. Bu listeleri kontrol etmeden bir sırt çantası satın almayın.

1. Suya Dayanıklı Malzeme

Çantanızın %100 su geçirmez olması gerekmese de (yani uzun bir çok günlük yürüyüşe devam etmediğiniz sürece), çantanızın yarı su geçirmez bir malzemeden yapıldığından emin olun, böylece her şey bir çiseleme içinde ıslanmaz (çoğu Seyahat sırt çantası, şiddetli bir sağanak durumunda üzerlerine koyabileceğiniz eşyalar ile birlikte gelir). Ayrıca, malzemenin uzun süre ıslak kalmayacağından ve böylece küflenmeyeceğinden emin olun. İşlenmiş naylon elyaf gerçekten iyi. İç kısımları ıslanmadan üzerine bir bardak su dökebilmelisiniz. Sağanak yağışlar veya musonlar sırasında çok fazla Seyahat etmiyorum, ancak daha önce küçük yağmur fırtınalarına yakalandım ve sırt çantam iyi bir malzemeden yapıldığı için kıyafetlerim hiç ıslanmamıştı.

2. Kilitlenebilir Fermuarlar

Her bölmenin iki fermuarı olduğundan emin olun, böylece onları birlikte kilitleyebilirsiniz. İnsanların çantama girip bir pansiyonda kirli kıyafetlerimi çalması konusunda gerçekten endişeli olmasa da, seyahat ederken çantamı kilitlemeyi seviyorum. Birinin çantama bir şey koyacağı ya da bir havaalanındaki kapıcı bir bagaj işleyicisinin eşyalarımı alacağı konusunda her zaman paranoyakım.

Kilitleri satın alırken sağlam ve kilidi düzgün olduğundan emin olun. Gerekirse şifreli kilitler alın. Paketinizin iki fermuarı yoksa, küçük bie bel çantası alabilirsiniz. Önemli eşyalarınızı oraya koyum her zaman yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

3. Birden çok bölmeler

İyi bir çanta birden bölmeleri olması gerekir. Bu şekilde, eşyalarınızı daha küçük bölümlere ayırabilirsiniz, böylece ihtiyacınız olan şeylere erişmek ve bulmak daha kolaydır. Örneğin, kıyafetlerim çantamın ana bölmesinde, şemsiyem ve üstte ve ayakkabılarım ayrılmış yan bölmede (bu şekilde her şeyi kirletmezler). Koymanız daha iyi olacaktır. Aksi taktirde en alta koyduğunuz bir eşyayı almak için tüm malzemeleri çıkartmanız gerekecektir ve çok uğraştıracaktır.

4. İç bölümlü çantalar

Günümüzde sırt çantalarının çoğunluğu iç çerçeve paketleridir, yani destek çubukları ve çerçeve sırt çantasına yerleştirilir ve görünümden gizlenir. Bununla birlikte, bazıları hala dış çerçeveli sırt çantaları, çubukların gerçek paketten ayrı olduğu ve dışarı çıktığı (eski yürüyüş filmlerinde veya 1970’lerde Avrupa’yı sırt çantasıyla gezen insanlarla ilgili filmlerde gördüğünüz sırt çantalarını düşünün-büyük, tıknaz bir metal çerçeve). Sakın onlardan almayın. İç çerçeveli bir sırt çantası aldığınızdan emin olunuz. Ek olarak, iç çerçeve paketleri, çerçeve karbon fiber veya Sert plastikten oluştuğu için daha hafif olma eğilimindedir, bu da onları sırtınızda daha kolay ve daha dayanıklı hale getirir.

5. Yastıklı kalça kemeri

Taşıyacağınız ağırlığın çoğu kalçalarınızı aşağı doğru itecektir, bu nedenle ağırlığı daha rahat bir şekilde desteklemek için yastıklı bir kemer isteyeceksiniz. Kemer, destek sağlamaya ve yükü sırtınıza daha eşit bir şekilde dağıtmaya yardımcı olacak ve daha az zorlanmaya neden olacaktır. Kalça kemeri de ayarlanabilir olmalıdır, böylece ekstra destek için sıkabilirsiniz.

6. Yastıklı Omuz Askıları

Bunlar, yükünüzü daha rahat taşımanızı sağlar, çünkü paketinizin ağırlığı da omuzlarınızda aşağı doğru itecektir. Pedler omuzlarınıza daha az baskı yapacak ve aynı zamanda alt sırtınızdan baskı almanıza yardımcı olacaktır. Dolgu çok kalın olduğundan emin olun ve bölmek ve dışarı ince olasılığı daha az olacak gibi malzemenin tek bir parça oluşur.

7. Bel desteği

Bel şeklindeki bir paket, ağırlığı daha eşit bir şekilde dağıtmaya yardımcı olduğu için taşımayı daha rahat hale getirir. Daha doğal bir kemer sağlar hiçbir sırt ağrısı olmaz. Ayrıca, bu tip paketi sırt ve çanta arasında küçük bir boşluk oluşturur, hava yoluyla taşımak için izin ve biraz serin tutmaya yardımcı olacaktır.

8. Önden Yükleme

Ön yükleme sırt çantası, yüzü yandan açmanıza ve tüm eşyalarınıza erişmenize izin veren bir sırt çantasıdır. Bir üst yükleme çanta sadece üst bir delikten eşyalarını erişmenizi sağlar. Bu, eşyalarınızı (özellikle çantanızın altındaysa) gerçekten zor hale getirir. Her zaman bir sırt çantası olsun o “ön yükleme” böylece tüm dişli kolay erişim sağlar.

En İyi Seyahat Sırt Çantaları: Boyut Önemli Mi?

Sırt çantaları hakkında en sık sorulan sorularımdan birisi ise boyuttur. Herkes mükemmel boyutun ne olduğunu bilmek istiyor. Hiç kimse sırt çantası boyutu diğerinden daha iyi değildir. Önemli olan sırt çantanızın vücudunuzla orantılı olması gerektiğidir. Bu 40 litre veya 60 litre olan bir sırt çantası anlamına gelebilir. Sırt çantanız çok büyük veya çok küçükse, ağırlık düzgün bir şekilde dengelenmez ve sırt ağrısına neden olur veya belki de sizi devirir. Sırtınızdan yükselen bir gökdelen istemezsiniz, ancak açıkça çok küçük ve eşyalarınızla taşan bir paket de istemezsiniz.

Getirdiğiniz eşyalardan biraz daha fazla yer olacak kadar büyük ve bundan daha fazla olmayan bir sırt çantası istiyorsunuz. Bir sırt çantası istediğiniz her standarta uyuyorsa, biraz ekstra fermuar ve yer varsa ve rahat hissediyorsa, mükemmel sırt çantası boyutunu buldunuz demektir. Üreticiler ayrıca ürettikleri her model için gövde ve bel boyutlarını önerdi, ancak bir sırt çantasının doğru olup olmadığını bilmenin en iyi yolunun sadece denemek olduğunu unutmayınız. Mutlaka çanta alırken kendi gözünüzle görün ve çantayı denemenizi tavsiye ederiz.

Uluslararası uçarken çantanızı kontrol etmek için büyük havayollarından herhangi bir bagaj ücreti almazsınız. Öte yandan, bütçe havayolları, bir çantayı Ağırlığa göre kontrol etmek için bir ücret talep eder, bu nedenle çantanız ne kadar ağırsa, kapıda kontrol etmek için o kadar fazla ödeme yapmanız gerekecektir. Çantam havai kutuya sığsa da, bir bütçe havayolu uçarken sık sık kontrol etmelisiniz.

Bir sırt çantası mı? yoksa bavul mu almalıyım?

Uzun yolculuklar için valizlerden nefret ediyorum. Eğer dünya çapında seyahat ediyorsanız, Bagaj hakkında atılmış ve rastgele ülkelerde otobüslerde yüksek kazıklı almak için gidiyor. Bu kullanılan ve istismar alacak ve her yerde darbeleme bavul ile tepeler ve merdivenlerden yukarı yürümek sadece zor. İtalya’da küçük bir yerde merdiven beş uçuş kadar bir bavul taşıyan deneyin! Bu bir acı!

Bavullar hafta sonları için harika ya da uzun süre tek bir yerde kalacaksanız.

Ama, eğer bir sürü etrafında hareket ve dünya çapında backpacking, uygun bir sırt çantası olması çok daha iyidir. Onlar sadece daha çok yönlüdür, merdiven uçuşlarını taşımak daha kolaydır, dar yerlere paketlenir ve genel olarak hayatı daha basit hale getirirler. Yürüyen merdivene binerken onları almak zorunda değilim. Merdiven ya da kaldırım üzerinde ya da bir uçuş sürüklüyorum.

Sırt çantaları sadece daha mantıklı, bu yüzden bu sayfa valizlere değil, onlara ayrılmıştır.

Sırt problemleriniz varsa ve bir sırt çantası kullanamıyorsanız, tekerlekli ve uzun saplı daha küçük bir bavul iyi bir alternatif olabilir. Merdivenlerden yukarı ve aşağı taşımak hala zor olacak ve düzensiz kaldırımlarda yuvarlarken can sıkıcı olacak.

Ek olarak, ikisi arasında bir melez olan tekerlekleri olan sert bir sırt çantası alabilirsiniz, böylece her iki dünyanın en iyisini elde edebilirsiniz. Kişisel tercihim her zaman sırt çantası yönündedir.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir