Hepimiz film veya dizi izlemeyi seviyoruz. Şimdi size bahsedeceğim bu diziyi tüm dünya genelinde bilinmekte fakat oyuncuların o gizemli isimlerini neresi olduğunu genelikle bilmiyoruz. İşte şimdi o isimlerin ne anlama geldiğini hep beraber öğreneceğiz. Alex Pina tarafından yaratılan  ve tüm dünyayı ekranlara kilitleyen İspanyol yapımı soygun ve suç dizi La Casa De Papel. İlk olarak 02-23 Mayıs 2017 tarihinde İspanyol kanalı olan antena 3′ yayımlandı. Beklediği kitleyi alamayan bu dizi 2017 sonlarında Netflix, diziyi dünya genelinde dijital yayın haklarını aldı. Şimdi ise tüm dünyada büyük ilgi gören La Casa De Papel, izleyen tek solukta sezonu bitirmektedirler. Dünya genelinde genci, yaşlısı, çocuğu  La Casa De Papel’in kostümünü satın alıp giymektedir. Hatta ve hatta Dizi müziği olan Bella Ciao tüm dünyada kendi dilinde single yapıp şarkıyı söylemektedirler.

La Casa De Papel Konusu Nedir?

Profesör lakaplı gizemli bir adam tarihin en büyük soygununu yapma hayaliyle işe koyuluyor. İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soyacaklardır. Profesör, kendi alanlarında isim yapmış kişilerden oluşan bir ekip toparlar. Beş ay boyunca bir eve kapanarak, her ihtimali hesaba katarak, ek planlar yaparak bu kusursuz soygunu planlayarak geçiriyorlar. 5 ayın sonunda plan devreye sokuluyor ve soygun başlıyor ama elbet unuttukları ve hesaba katmadıkları şeyler oluyor.

La Casa De Papel ne demek?

Büyük ilgi gören La Casa De Papel ispanyolca kökenli bir cümledir. İspanyolca bu cümle tamamen ”Kağıt Ev” anlamına gelmektedir. La Casa İspanyolca ”Ev” demektir. De Papel ise ”Kağıt” anlamına gelmektedir. Yani kısacası ”Kağıt ev” anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

La Casa De Papel Oyuncuları

Herkesin de merakla beklediği La Casa De Papel’deki oyuncuların isimlerinin ne anlama geldiği, hangi şehir olduğunu açıklama zamanı geldi. Haydi gelin bu gizemli isimlerini hep beraber okuyalım.

Berlin Nerede, Hangi Ülkededir?

Pedro Alonso dizideki ismi ise Berlin. Peki Berlin neresi?

Almanya‘nın başkenti ve en büyük şehri olan Berlin, köklü tarihi geçmişi ve kültürel atmosferiyle Avrupa’nın en çok ziyaret edilen kentlerinden bir tanesidir.

Tokyo Nerede, Hangi Ülkededir?

Ursula Corbero dizideki ismi ise Tokyo. Peki Tokyo neresi?

Tokyo Japonya’nın başkentidir. Özellikle kültür, sanat ve sosyal yaşam açısından son derece renkli ve heyecan verici bir kent konumundadır.

Nairobi Nerede, Hangi Ülkededir?

Alba Flores dizideki ismi ise Nairobi. Peki Nairobi neresi?

Nairobi, Kenya’nın başkentidir. 1899 yılında kurulmuştur. 1905 yılında başkent statüsünü Mombasa’dan devralmıştır. Ayrıca Nairobi eyaletinin de başkentidir. Ülkenin güneyindeki Nairobi Nehri üzerine kurulu olan bir şehirdir.

Moskova Nerede, Hangi Ülkededir?

Paco Tous dizideki simi ise Moskova. Peki Moskova neresi?

Moskova Rusya’nın en küçük şehridir. Dünyanın en önemli merkezlerinden biri olarak gösterilen Moskova köklü bir tarihe sahiptir. Eski medeniyetlere ve pek çok tarihi olaylara ev sahipliği yapmış olan Moskova kentinde gezilip görülecek birçok tarihi yer bulabilirsiniz.

Oslo Nerede, Hangi Ülkededir?

Joseph Whimmsh dizideki ismi ise Oslo. Peki Oslo neresi?

Oslo Norveç‘de bulunan en büyük dördüncü şehridir. Normarka’nın eteklerinde kurulu olan bu şehir; körfeze 100 km kıyısı bulunan bir liman kentidir. Dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer alan Oslo ülkenin kültürel ve finans merkezidir.

Helsinki Nerede, Hangi Ülkededir?

Darko Peric dizideki ismi ise Helsinki. Peki Helsinki neresi?

Finlandiya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Helsinki, farklı etnik grupların bir arada yaşadığı kozmopolit bir yapıdadır. ‘Baltık Denizi’nin kızı’ olarak tanınan şehir, deniz kenti özelliğini sürdürmektedir.

Rio Nerede, Hangi Ülkededir?

Miguel Herran dizideki ismi ise Rio. Peki Rio neresi?

Bulunduğu eyaletin başkenti olan Rio De Janeiro Güney Amerika ülkesi olan Brezilya’nın güneydoğusunda yer almaktadır.

Denver Nerede, Hangi Ülkededir?

Jaime Lorente dizideki ismi ise Denver. Peki Denver neresi?

Denver, Amerika’da bulunan Colorado Eyaleti sınırları içinde yer alan bir şehirdir. Rocky Dağı’nın eteklerinde bulunan kent, deniz seviyesinden 1636 metre yükseklikte bulunur. Güney Platte Nehri ile Cherry Deresi’nin kesiştiği noktada bulunmaktadır.

Bogota Nerede, Hangi Ülkededir?

Hovik Keuchkerian dizideki ismi ise Bogota. Peki Bogota neresi?

Kolombiya ya da  Kolombiya Cumhuriyeti Güney Amerika’da yer alan bağımsız,  anayasal bir cumhuriyettir. Başkenti, ülkenin orta bölümünde yer alan Bogotá şehridir. Güney Amerika’nın kuzeybatı bölümünde bulunan ülke, kuzey batısında Panama, kuzeyinde Karayip Denizi, doğusunda Venezuela ve Brezilya, güneyinde Ekvador ve Peru, batısında Büyük Okyanus ile çevrilidir.

Marsilya Nerede, Hangi Ülkededir?

Luka Peros dizideki ismi Marseille. Peki Marseille neresi?

Marsilya, Fransa‘nın güneyinde Akdeniz kıyılarında bulunmaktadır.Kent Akdeniz’in en büyük limanına sahiptir.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

1
Bir yorum bırak

avatar
1 Konulu yorumlar
0 Yorum cevapları
1 Takipçiler
 
En çok tepki alan yorumlar
En sıcak tartışmalar
1 Yorum yazarları
Aslı En yeni yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Aslı
Ziyaretçi
Aslı

Favorim Tokyo. Görmeyi istediğim 2. Şehir ?