SON DUYURU
Gezitopya.com Sosyal Sorumluluk Projesine destek olmak için tıklayın lütfen.

BlaBlaCar Nedir?

BlaBlaCar nedir?

Yolculuk paylaşımı için dünya genelinde uygulamalar bulunuyor. Son yıllarda BlaBlaCar en çok tercih edilen yolculuk paylaşımı uygulaması olarak dikkat çekiyor. BlaBlaCar nedir kısa bir ifadeyle yolculuk paylaşımı uygulamasıdır. Yani aracınızla seyahat ederken yanınıza bir yol arkadaşı almanıza yolculuk paylaşımı denir. Bu sayede daha ucuza yolculuk etmiş oluyorsunuz. Bu uygulama her iki taraf için de faydalı. Yol fiyatlarının pahalı olduğunu düşünürsek araç sahibi ücreti bölüşerek yolculuğu daha ucuza getirebiliyor. Yolculuk ilanı veren araca ziyaretçi olarak seyahat eden yolcuda belirlenen ücreti ödeyerek yol parasını çok uygun hale getirmiş olur. Son yıllarda sosyal medyanın aktif kullanılması ile beraber seyahat etme arzusu daha fazla hale geldi. Bununla beraber seyahat etmek isteyen insanlar uygun fiyat bütçelerinde tercih etmeye başladı. Seyahat ederken yol harcamalarının fazla tutması insanları alternatif seçeneklere yönlendirdi. Farklı seçenekler arasında son 10 yılda BlaBlaCar en çok tercih edilen uygulama.

Neden tercih ediliyor?

Tüm dünyada kabul görmüş ve sıkça tercih edilen BlaBlaCar artık Türkiye’de de seyahat severlerin tercih noktası. Sadece seyahat severlerin değil şehir dışına çıkmak isteyen herkesin kullandığı bir uygulama. Uygulamanın tercih sebeplerinden biri de kolay anlaşılır ve kullanışlı olması. Sadece 5 dakikanızı alacak bir üyelik oluşturmanız yeterli. Ardından uygulama kullanılmaya başlanabilir. Yolculuk paylaşımı ile araç paylaşımı arasındaki fark var olan yolculuğa dahil olmak ve yol masraflarını paylaşılmak anlamına gelir. Çünkü araç paylaşımının anlamı kurumsal olarak hizmet veren bir aracın sizi istediğiniz yere bırakmasıdır ve bu iş profesyonel olarak yapılır. Yolcu paylaşımında ise şehirler arası yolculuk yapan bir araç sahibinin sizi misafir etmesi anlamına gelir. Yolculuk paylaşımındaki amaç rahat bir yolculuk yapmak ve yolculuğu her iki taraf için de uygun maliyetleri getirmektir.

BlaBlaCar Faydaları

Kendi arabası ile rahat bir yolculuk yapmayı sevenler için ideal bir uygulama. Yolculuk esnasında İhtiyaç halinde istediğiniz noktalarda durabilme imkanınız olur. BlaBlaCar nedir elbette eğer yolcuysanız araç sahibi ile konuşup ortak bir noktada durmanız da fayda var. Bu uygulamayı kullanmak size sosyalleşmeyi sağlar. Aynı zamanda kadın erkek fark etmeksizin herkes uygulamadan faydalanabiliyor. En önemli faydası ise yolculuğunuzun uygun fiyatlara gelecek olması. BlaBlaCar nedir son yıllarda ekonominin hızlı değişimi ile beraber otobüsle uçak fiyatları inanılmaz bağlandı ve uygulama sayesinde yolculuk masraflarını bölüşerek çok uygun fiyatlara seyahat etme imkanımız oluyor.

Nasıl Kullanılır?

Ucuzu bilet bulma gerçekten yetenek gerektiren alanlardan birisi. Sürekli olarak indirimleri ve kampanyaları takip etmeniz de cabası. Bu uygulama sayesinde herhangi bir indirimi takip etmeden açıkçası strese de girmeden istediğiniz yere gitme imkanınız var. Tek yapmanız gereken ilan aramak ya da ilan açmak. Kolay kullanımı ve Türkiye’de birçok insanın tercih etmesiyle beraber ucuz ulaşımın en güzel yollarından biri haline geldi. Uygulamayı telefonunuza indirin. Daha sonra uygulamanın ana ekranında çıkan üye ol seçeneğini tıklayın. Karşınıza gelen sayfada iki seçenekten birisini seçin. Facebook yoluyla bağlanmayı seçerseniz uygulama Bilgilerinize erişir ve sizden şifre oluşturmanızı ister. E posta ile hesap oluştur kısmında bilgilerinizi girmeniz yeterli olur. Uygulama içinde üye olmak çok kısa vaktinizi alır. İstenen bilgilere cinsiyet, isim, soy isim, e mail ve doğum tarihini yazmak yeterli. Ardından mail ile gelen linki tıklanarak hesap onaylanır.

Yolculuk ilanı oluşturma

Yolculuk ilanı ver seçeneğini tıklamak aracınızla seyahat ederken yolculuk paylaşımını açmak anlamına gelir. Sonrasında sırasıyla hareket yeri harita üzerinden işaretlenir. Gidilecek yer adres yeri verilir. Alınabilecek yolcu sayısı araç detayları ve kuralları girdikten sonra işlem tamamlanır.

Yolculuk arama

BlaBlaCar uygulaması sayesinde nasıl ucuza seyahat edebileceğimizi öğrenelim. Uygulamaya her gün yüzlerce yeni yolculuk ekleniyor. Uygulama üzerinden yolculuk ara kısmına seçerek gitmek istediğiniz yeri bulmanız yeterli. Burada önemli olan kalkış yeri varış noktası tarih ve saati doğru girmeniz. Bilgileri girdikten sonra ara tuşuna basarak eğer varsa yolculuk bilgileri karşınıza gelir. Herhangi bir Yolculuk bulunamaması halinde haberdar et seçeneğini tıklayarak gelecek yolculuklardan haberdar olabilirsin. İlan olması durumunda ilan veren kişi ile iletişime geçmeniz ve ilanı rezerve etmeniz gerekiyor.

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir