Bildiğiniz üzere Airbnb dönemsel kiralamaların yapıldığı rezervasyon sitesi olarak hizmet vermektedir. Ben de genellikle yurtiçi/yurtdışı farketmeden çoğu seyehatlaerimde ilk olarak Airbnb’ye bakarım. Genellikle otellere göre oldukça uygun fiyatlara konaklaya bildiğimizden ve çoğu zaman evlerin tasarımlarından dolayı bu evleri tercih ederim. Fakat bugün size Airbnb’nın farklı bir özelliğinden söz edeceğim. Airbnb nedir? yazısı için lütfen tıklayınız..

Airbnb Experiences

Uzmanlı olduğunuz ya da olduğunuzu düşündüğünüz bir alanda etkinlikler oluşturup yerli ve yabancı turistler ile yapmanıza olanak tanıyan bir sistem. Dünyada 800’den fazla şehirde 1 milyondan fazla deneyimin gerçekleştiği Airbnb Deneyimler Mart 2019 itibariyle Türkiye’de de aktif hale geldi.

Airbnb deneyimlerin en başında tercih edilen deneyimlerin başında ise fotoğrafçılık, yürüyüş turları ve yemek pişirme deneyimleri yer almaktadır.

Ben Mayıs ayında bu uygulamayı keşfettim ve kendi deneyimimi oluşturdum. Merak edenleriniz için linki aşağıya ekledim 🙂

Bu deneyime katılarak turist olmanın ötesine geçerek, dünyanın dört bir yanındaki insanların tasarlanıp yönetiği ve başka bir yerde bulamayacağınız tipik bir turun veya dersin ötesine geçen bir deneyim yaşarsınız.

Bir deneyime ev sahipliği yaparak ise şehrinizi, sanatınızı  inandığınız şeyi veya kültürünüzü göstererek bizleri daha iyi tanımalarına katkı sağlayabilir, dünyanın diğer bir ucundan arkadaşlara sahip olursunuz.

Açıkçası ben bu ev sahipliği işini bu kadar seveceğimi ve keyif alacağımı düşünmemiştim. Eğer yapmaktan keyif aldığınız bir etkinliğiniz varsa vakit kaybetmeden sizde kendinize bir deneyim sayfası oluşturun ve misafirlerinizi bekleyin.

Benim İstanbul’da sağladığım deneyimler aşağıdaki gibidir, ilgisini çeken tüm herkesi deneyimime beklerim Mor kalp sembolü

Deneyimlerim için tıklayın

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!

Bir yorum bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir