Kiev

Yerel Saat
(GMT+3)
Kur Farkı
1 UAH : 0.23 TL
Priz Tipi
C, F 230 V
Nüfus
2,884 milyon (2017)
Diller
Ukraynaca
Para Birimi
Ukrayna Grivnası
İklim
Ilıman Kara İklimi, Kıtasal İklim
Konu Başlıkları

  Kiev Hakkında Temel Bilgiler

  Kiev, Kiev bölgesinin idari merkezi olan Ukrayna’nın başkenti ve en büyük şehridir. Kiev Dinyeper Nehri üzerinde kuruludur ve Ukrayna’nın kuzey kesiminde yer almaktadır. Yabancı elçiliklerin merkezi de burada bulunmaktadır.

  Kiev ismini kökeni;

  12. yüzyılın eski efsanesine göre, Kiev şehrinin adı, şehrin kurucularından biri olan üç kardeşten birinin adından geliyor. Başka bir versiyonu da var, buna göre, Kiev şehri, şehri ilk dolduran ve Dinyeper Nehri üzerinden geçişe hizmet eden kiyan işçilerinin ismine göre seçildi. Bu geçiş, nehrin dibine ve ahşap zeminlere sürülen ahşap kazıklar (işaret) idi.

  Kiev uzun zamanlar Rusya’nın bir parçası olduğu için, adı Rus ismine göre diğer dillere çevrildi: Kiev (İngilizce: Kiev). Resmi yabancı belgelerde bağımsız Ukrayna’nın kurulmasından sonra, Ukraynaca olan Kyiv isminin çevirisi giderek daha fazla görülmektedir.

  Kiev Nerededir? / Nasıl Gidilir?

  Kiev, Avrupa’nın en büyük ikinci ülkesi olan Ukrayna’nın başkentidir. Ülkenin Kuzey-orta kesiminde yer alan Kiev bölgesinin merkezidir ve şehrin kendisi Belarus sınırından yaklaşık 220 kilometre uzaklıktadır. Öte yandan, Ukrayna Karpatlar’daki hesaplamalardan birine göre, yani Yuvarlak hesap, Kiev’in yaklaşık 700 kilometre uzakta olduğu Avrupa’nın coğrafi merkezidir.

  Kısaca Kiev hakkında. Bu, Avrupa’nın en eski ve en büyük şehirlerinden biridir: 1982’de 1500 yıldönümünü kutladı ve bugüne kadar, çeşitli tahminlere göre, burada 3 ila 5 milyon insan yaşıyor. Eşsiz ve şehrin rahatlama. Gerçek şu ki, tarihi ve merkezi kısmı, çevredeki alanların güzel manzaralarını sunan ormanlık tepelerde yer almaktadır. Dinyeper Nehri ikiye Kiev böler. Sağ kesimde, devlet kurumlarının, ana cazibe merkezlerinin, en büyük otellerin bulunduğu şehrin en eski kısmıdır. Buna karşılık, sol kesimde, Kiev genç bir parçası, yaklaşık yüz yıl önce sermayenin bir parçası haline geldi ve bugün ağırlıklı olarak uyku alanları ve dinlenme oluşur.

  Kiev kapısı iki Uluslararası Havaalanı vardır. Boryspil, şehrin birkaç kilometre doğusunda yer alan havalimanıdır. Küçük- Zhuliany ise, hemen hemen şehir merkezine yakın, ana tren istasyonuna yakın bir havalimanıdır.

  2017’te Ukrayna’nın başkenti yaklaşık 4 milyon turist tarafından ziyaret edildi ve bir yıl önce bu rakam yaklaşık 1,2 idi. Ziyaretçilerin çoğu İsrail, Türkiye, ABD, İngiltere, Almanya, ABD ve Kanada sakinleridir.

  Kiev’de Gezilecek Yerler

  Kiev- Pechersk lavra

  Kiev-Pechersk lavra- En eski ve ana Ortodoks tapınaklarından biri, dünyada artık analogları olmayan eşsiz bir manastır kompleksi. Bu, Kiev Rus topraklarındaki ilk manastırdır, burada 11. yüzyılda inşa edilen tapınaklar neredeyse bozulmamış bir biçimde korunmuştur.

  Aslında, Kiev- Pechersk lavra- Kievin kalbinde bulunan bir yapıttır, burada on dört Ortodoks kiliseleri, bir manastır, yedi müze, Eski Rus matbaa vb. Lavra «sokak» olarak yunancadan tercüme edilir, bu isim tüm önemli manastırlar için kullanılan bir isimdir.

  Bir rivayete göre kutsal Bakirenin Kilisesi ve manastır hücreleri bu manastırı kurdu. 1688’te manastır, defne statüsünü, yani kutsal sinodun doğrudan gözetimi altında bulunan kalabalık, önemli bir Manastır olmayı hak kazanmıştır. Lavra valileri San archimandrite adını alır.

  Yüzyıllar boyunca manastır baskınlara ve saldırılara maruz kaldı, birkaç kez yok edildi, ancak tekrar tekrar restore edildi. Polovtsy, Türkler, Kırım Tatarları tarafından soyuldu ve 1718 yangınında manastırın Kütüphanesi ve birçok belge tahrip edildi.

  Lavra’nın ana değeri, rahip babaların ve seçilmiş insanların emanetleridir- örneğin, burada XIV yüzyıldan beri. Birçok soylu ve soylu soyların mezarı ve Peter Arkadyevich Stolypin’in mezarı vardır. Burada genellikle ünlü ve çok eski mucizevi simgeler getirilir- örneğin, Tanrı’nın annesinin varsayımının simgesi.

  Sovyet döneminde, Lavra topraklarında bir Ukrayna müze kasabası organize edildi: Ukrayna’nın Devlet tarihi Kütüphanesi (bugüne kadar burada), ayrıca bir kitap Müzesi, tarihi mücevherler Müzesi, vb. bulunmaktadır. Vatanseverlik duygusu nedeni ile Lavra’ya önemli hasarlar verildi, varsayım Katedrali havaya uçuruldu, manastırın hazineleri yağmalandı. Ancak, Rus vaftizinin ve sonraki yılların Binyıl kutlamaları için çok şey restore edildi ve yeniden yaratıldı.

  Bugün, lavra üst ve alt olarak kategorize edilir, karasal tarihsel ve kültürel kompleksi içeren bölüm alt lavra olarak adlandırılır. Alt bölümde mağaralar bulunmaktadır. Genel olarak, bazı hesaplara göre, bu mağaralar daha geniştir ve Dinyeper sularının altında çalışan ve hatta Manastırı yakındaki şehirlerin manastırlarına bağlayan yeraltı geçitlerinin dallı bir sistemine sahiptir.

  Anavatan Anıtı

  Anıt Anavatan- Dinyeper’ın sağ kıyısında 1981 yılında zafer bayramının yıl dönümünde açıldı. Anıt «büyük vatanseverlik Savaşı 1941-1945 Ulusal Tarihi Müzesi ” anlamına gelir. Anıtın kalkandan kılıcın ucuna kadar olan yüksekliği 62 m, kalkanlı heykelin toplam yüksekliği 102 metre, Amerikan özgürlük Heykeli’nden daha yüksektir. Anavatan-annenin bir elinde 16 ton ağırlığındaki 9 metrelik bir kılıç, diğerinde ise 13 ton ağırlığındaki SSCB arması ile 8×13 metrelik bir kalkan. Tüm yapının ağırlığı 450 tondur. Anıtın dibinde bir müze var. Anıtın çerçevesi, müzenin girişinden sayılırsa 17,8 m derinlikte başlar. Çerçeve, Zaporozhye içinde eritilmiş paslanmaz çelikten yapılmıştır. 50×50 cm kalınlığında 1.5 mm tabakalardan oluşan çelik kaplama, paton elektrik kaynak Enstitüsü uzmanları tarafından kaynaklanmıştır. Dikişlerin toplam uzunluğu yaklaşık 30 km’dir. Heykel, paton’un elektrik kaynağı Enstitüsü’nün tavsiyelerini dikkate alarak Paris Komünü adına Kiev fabrikasında yapıldı. Ünlü heykeltıraş Eugene Vuchetich proje üzerinde çalışmaya başladı. Ölümünden sonra, çalışma Ukraynalı heykeltıraş Vasily Boroday tarafından yönetildi. Aynı zamanda selefi Park’taki “yükselen Lybed” anıtının yapılmasına katkı saglamıştır. Halk efsanesine göre, anıtın inşası sırasında «Anavatan-anne» kılıcı kısaltmaya karar verildi, böylece kılıcı olan heykel büyük bir defne çan Kulesinden daha yüksek değildi, çünkü silahlar dini yönden Pecerskaya Lavradan daha yüksek olmamalıdır. Ve gerçekten, kılıcın ucu çan kulesinin altında 12 metre. Heykel, özel olarak inşa edilmiş bir yüz metrelik vinç ile toplandı. İşin sonunda vinç söküldü.

  Mariinsky Park

  Mariinsky Park (eski isimler: Tsarsky, devrim kurbanları, proletarya, Sovyet) — Kiev Parkı, Mikhail Grushevskogo sokağı ile Park yolu arasında Ukrayna ve mariinsky Sarayı verkhovna rada binasının önünde yer almaktadır.

  Park, 1874’te Saray Meydanı ve geçit törenlerinin düzenlendiği askeri Platz yerine bahçıvan Ag Nedzelsky’nin projesine atıldı.

  8,9 hektarlık Park, peyzaj tarzında tasarlanmıştır. Sessiz, gölgeli, eski ıhlamur, akçaağaç ve kestane ağaçları buluna bu Park, geçmişin Park sanatının eşsiz bir anıtıdır. Parkın ana girişi, Ukrayna verkhovna rada Binası ve mariinsky Sarayı’nın karşısındadır.

  Podil Bölgesi

  Podil Tarihi bir bölgedir. Starokievskaya dağından sonra en ünlüsü bölge olarak bilinmektedir. Uzun bir süre boyunca esnaf ve tüccarlara ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Kiev-Mohyla Akademisi, bir kiliseler kitlesi, en doğal sinagog, 19. yüzyılın antik binaları, gizli avluları ve daha da ilginç yerleri var. Ulaşım: Bu bölgeyi gezmek için Metro ile Kontraktovaya Ploshchad metro istasyonuna ulaşmanız gerekmektedir.

  Elias Kilisesi

  Kiev’in en eski tapınaklarından biri olan Elias kilisesinin (en eski değilse dahi) 945 Yılında yazılmış Geçmiş Yıllar Masasında adı geçmektedir. Efsaneye göre, İlyinka Konstantinopolis’teki bir kampanyadan sonra Askold tarafından yaptırıldı. Bu şehirde 1692 yılında taştan bir kilise olarak inşa edilmiştir. O tarihlerden günümüze kadar birçok kez restore edilmiştir. Kiev’deki en ünlü tapınaklardan bir tanesidir.

  Ulaşım: Bu bölgeyi gezmek için Metro ile pochtovaya Ploshchad metro istasyonuna ulaşmanız gerekmektedir.

  Dnepr Kıyı Şeridinde Yürüyüş

  Vatandaşların yürüyüşü için favori yerlerden biri. Ayrıca bu bölgede Psihodniy Most (yayalar için Gidropark’a kadar uzanan bir yürüyüş köprüsü) bulunmaktadır. Gezi tekneleri ve gece hayatının müzik, kafe, restoranlarına ev sahipliği yapmakta olan bu bölge ayrıyeten Nehir İstasyonu kenarında bir park yeri görevi görmektedir. Yaya köprüsüne doğru iki yüz metre mesafede bulunan bu nokta aynı zamanda balıkçıların uğrak noktası olarak da bilinmektedir.

  Su Kilisesi Tapınağı

  Sudaki St. Nicholas 2004 yılında kıyıdan 15 metre uzaklıkta inşa edilmiştir. Ukrayna Neo-Barok tarzında Ukrayna’ya özgü 23 metre yüksekliğindeki bu tapınak, 12 betonarme kazık üzerine inşa edilmiş ve kestane “mumlar” ile süslenmiştir. Burada St. Nicholas’ın 200 yıllık simgesi saklanıyor.

  Ulaşım: Pochtovaya Ploshchad metro istasyonundan çıktıkdan sonra Dnepr nehrine doğru ilerlediğiniz takdirde nehir kenarında sol kolunuzda kalacaktır.

  Hydropark

  Kiev’deki Hydropark adası ilginç yerler, plajlar, çocuklar ve yetişkinler için eğlence merkezi ile merkezi bir su kompleksidir. Hydropark Tarihi Hydropark 1965-1968 yıllarında İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman askerleri tarafından yıkılan bir köprünün kalıntıları üzerine kurulmuştur. Dnepr’in sağ yakasında, Pecerskaya Lavra’nın karşısında bir yerleşim yeriydi. Çoğunlukla Arsenal fabrika işçileri burada yaşıyordu. Büyük ölçekli kompleks, oldukça geniş bir alanda her türlü su aktivitesini barındırmaktadır. 350 hektardan fazla bir alana sahiptir. Hydropark projesinin yazarları Igor Shpara ve Vsevolod Suvorov’dur. Venedik ve Dolobetsk olmak üzere iki Dnepr adası üzerine kurulmuştur. Daha sonra, Dnepr’in iki kıyısını Hydropark’a bağlayan Svyatoshinsky-Brovarsky metro hattı açılarak adaya olan ulaşım kolay bir hale getirilmiştir. İlginç bir gerçek: yaz aylarında Hydropark’ta günlük ziyaret 75.000 kişiye kadar çıkmaktadır. Komplekste cazibe merkezleri, çeşitli plajlar vardır. Ayrıca zaman içerisinde kentin gece hayatı merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Bu bölgede ünlü kafeler ve diskolar bulunmaktadır. Ayrıca Hydropark’ta bulunan “minyatür Kiev” fuarını ziyaret edebilir ve Kiev manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz ünlü Venedik köprüsü boyunca yürüyüşe çıkabilirsiniz.

  Ulaşım: Metropolitan Hydropark, Rusanovsky Köprüsü’nün sol kıyısına bulunmaktadır. Komplekse ayrıca Metro istasyonu Hydropark üzerinden de ulaşabilirsiniz.

  Andriivskiy spusk

  Andriivskiy spusk Yokuş aşağı inen, eski yapıların bulunduğu ve turistler tarafından rağbet gören tarihi bir Sokak’tır. Rampadan aşağıya iner iken yarım düzine kafe, iki tiyatro ve çarpıcı One Street Müzesi bulunmaktadır. Sokak, modern adını 18. yüzyılın ikinci yarısında St. Andrew Kilisesi’nin yapımından sonra almıştır. Ancak zamanla sessiz ve el değmemiş bir yer olarak kaldı.

  Andrew Kilisesi 1744 yılında Elizabeth Petrovna’nın emriyle kurulmuştur. Proje Francesco de Rastrelli’ye aitti, ancak doğrudan inşaatı Ivan Michurin tarafından gerçekleştirilmiştir. 19. yüzyılda arsaların planlanan gelişimi ve tahsisi bu bölgeden başlamıştır.

  Descent, Podolsk Bolşeviklerin lideri George Liver’ın adını almıştır. Bu sokak, şehrin 1500. Yıl dönümü için restorasyonu sırasında yani 1982’de neredeyse modern bir görünüme kavuştu. 2012 yılında, parke taşlarının tamamen kaldırıldığı ve fırtına drenajlarının gerçekleştirildiği başka bir yeniden yapılanma gerçekleşti. Yılda iki kez, Bağımsızlık Günü ve Kiev Günü’nde, Ukrayna’nın her yerinden çok sayıda usta Andriivskiy spusk’da toplanmaktadır. Sanat, antik çağ, gizem, barış, gerçek Kiev’in özel atmosferini bu bölgede hissedebilirsiniz. Neredeyse her evde, çardak, ağaç ve taş yapılar bulunmaktadır.

  St. Sophia Katedrali

  Doğu Avrupa’nın ana Hıristiyan tapınaklarından biri St. Sophia Katedrali’dir. Antik Kiev’in kalbinde, aynı adı taşıyan manastırın topraklarında bulunur ve Sophia Kiev Ulusal Koruma Alanı’nın ayrılmaz bir parçasıdır. Kiev Rus ana tapınağı olarak inşa edilen Aziz Sophia Katedrali, devletin manevi, siyasi ve kültürel merkeziydi. Onurlu kemerleri altında, gelecekteki yöneticiler seçildi ve prensler tahtına çıktı, yabancı büyükelçiler seçildi ve siyasi anlaşmalar imzaladı. Ayasofya Katedralini, burada ilk okul ve kütüphane işletilen kroniklerin yaratıldığı gerçeğiyle ünlüdür. Tarih St. Sophia Katedralini günümüze kadar ulaştırmıştır. Kiev’in en eski tapınağıdır. Sadece 1240’ta Moğol-Tatarlar tarafından tahrip edilmiştir. Ayasofya Katedrali’nin tam olarak ne zaman yapıldığıyla ilgili çeşitli versiyonlar vardır.

  Ulaşım: Sophia Katedraline metro kullanarak ulaşabilirsiniz: Metro istasyonları “Bağımsızlık Meydanı” (mavi hat), “Khreshchatyk” (kırmızı hat), “Golden Gate” (yeşil hat).

  Bölgeye giriş ücreti- 20 UAH, katedral- 80 UAH, çan kulesi- 60 UAH (yetişkinler için). Her ayın son çarşamba günü, bazı ziyaretçi kategorileri için giriş ücretsizdir.

  Altın Kapı Müzesi

  Altın Kapı “Golden Gate” Müzesi’nde Kiev Rus zamanından beri bize gelen eşsiz bir mimari anıt bulunmaktadır. Savunma yapısı 11. yüzyılın başında inşa edilmiştir ve bugün Ukrayna’nın başkentinin en çok ziyaret edilen ve önemli turistik yerlerinden biridir. Altın kapının tarihçesi Tarihçesi Savunma bir yapının inşası Kiev’in ön kapısı, Rusya’nın en önemli yöneticilerinden biri olan Yaroslav the Wise’dan inşa edildi. Kronikler Nestor’un yıllıklarına göre inşaatın tamamlanma tarihi 1037’dir. Ana hedef, şehre ana girişin Tatar-Moğollardan savunulmasıydı. Bu nedenle, kapılar güçlendirilmiş, taş, pişmiş kil kullanılarak yapılmıştır. Biraz sonra, Müjde Kilisesi savunma yapısı üzerinde ortaya çıktı. Uzmanlar fikir birliğine varmadı, imalatında altın kullanılmayan kapıya neden böyle bir isim verildi. Bir versiyona göre, güneş ışınları üzerine düştüğünde bir yansıma veren bakır döşeme nedeniyle “altın” lakaplıydılar. Başka bir öneri, ismin, İsa’nın Kudüs’e girdiği Konstantinopolis’in Altın Kapısı ile ilişkili olmasıdır. Altın Kapı’nın imhası 1240 yılında, Tatar-Moğol saldırısı sırasında, arkeolojik kazılarda kanıtlandığı gibi Altın Kapı ‘da savaşlar yapıldı. Araştırmacılar çok sayıda iskelet, füze çekirdeği buldular. Fakat yine de fatihler savunma yapısını alamadılar. Daha sonra, iki yüzyıl boyunca, giriş kapısından hiçbir yerde bahsedilmedi. Litvanya Büyük Dükü’nün sadece 1499’da İskender, kapıda, gelecekte şehrin ana girişi olarak kalan bir açıklama içeriyordu. Ne yazık ki, hangi durumda olduklarını göstermez. Zaten 1594 yılında Kiev Rus anıt bir harabe oldu. Erich Lassota bunu günlüğüne yazar: “… hala bir kapı görevi gören güzel bir kapının kalıntıları … Hayatta kalan kalıntılardan çıkarılabileceği gibi güzel ve muhteşem bir binaydı.” Ulusal kurtuluş savaşı sırasında, Bogdan Khmelnitsky’nin önderliğinde, Altın Kapı’nın kalıntıları isyancı güçlerin buluşma yeriydi. Bu, Hollandalı sanatçı Abraham van Westerfeld’in çizimleriyle kanıtlanmıştır. Daha sonra bu çizimler restorasyon çalışmaları için kullanıldı. Ve Kiev Rus İmparatorluğu’nun bir parçası olduğunda, Duyuru Kilisesi’nin kalıntıları tamamen yok edildi ve kapıların kalıntıları 1755’te korunmak için toprakla kaplandı. Ve böylece 80 yıldan fazla yatıyordu. Anıtın restorasyonu Arkeologlar 1830’larda mimarlık anıtını ortaya çıkarmaya karar verdiler, aynı zamanda ilk restorasyon çalışması yapıldı. Arkeolog Kondrat Lokhvitsky bu işi üstlendi. Kalıntıların etrafına bir çit döşendi ve Altın Kapı popüler bir cazibe merkezi haline geldi. Bu 20. yüzyılın başına kadar kaldı. İnsanlar anıtı yağmurun ve donun zararlı etkilerinden korumaya çalıştılar, ancak hiçbir şey gelmedi. Bu bağlamda, 20. yüzyılın 70’lerinin ortalarında, kalıntılar üzerinde bir köşk tasarımı için bir yarışma ilan edildi. Pavyon için iki ana seçenek vardı, birincisi şeffaf bir kubbeydi, ancak reddedildi ve ikincisi lahidin orijinal Golden Gate formunda inşasıydı. İnşaat çalışmaları 1982’de Kiev’in 1500. Yıldönümünde tamamlandı ve Altın Kapı resmen açıldı.

  Ulusal Halk mimarisi ve yaşam Müzesi Pirogovo-Doğu Avrupa’nın en büyük açık hava müzesi, alanı 150 hektardan fazla, hangi beyaz 300 sergiler, toplanan tüm Ukrayna ve derlenmiş ayrı sergiler. Her sergi, ülkenin ayrı bir bölgesinin mimarisini ve yaşamını karakterize eder.

  Kiev Pirogova Müzesi

  Pirogovo Müzesi eşsiz bir yerdir, çünkü gün boyunca Polesya, Transdinyester ve Karpatlar’ı ziyaret edebilirsiniz, kelimenin tam anlamıyla 17-20 yüzyılın Ukraynalıların hayatını görmek, o zamanın günlük yaşamlarına dokunmak.

  Müze, tapınaklarla birlikte kırsal yaşam tarzını şekillendiren iki yel değirmeninin bulunduğu bir tepeden başlıyor. Skansen’in benzersizliği ve benzersizliği, halk festivalleri sırasında düzenlenen çeşitli tiyatro performansları, şenlik ateşi etrafında danslar, şarkı söyleme, şenlikler gerçekleştirilmektedir. Müze çalışanları Ukrayna ulusal kostümleri olan, yürüyüş, müze veya işgal herhangi bir antik zanaat’e göre giyinmektedirler. Dokuma, çömlekçilik, ve bunun yanı sıra halk Ukrayna müziği ile oluşturulmuş olağanüstü ve gerçekten tarihi Ukrayna halk atmosferini yaşatan bir müzedir. Dahası, bu atmosfer sadece hissedilemez, aynı zamanda… tadın! Sonuçta, burada, müze topraklarında, geleneksel Ukrayna “Shinok” içine bakarak, geleneksel Ukrayna mutfağının eşsiz ve eşsiz yemeklerini tadabilirsiniz.

  Kiev’de Nerede Kalınır & Otelleri ve Ucuz Konaklama Yöntemleri

  Kiev hostelleri;

  Şehirlerde seyahat eden insanlar için ideal bir geçici konaklama seçeneği ve aynı zamanda iş için başkentte sınırlı bir bütçeyle geleneler için ideal bir varyanttır. Avrupa konaklama sistemi gençler arasında büyük popülerlik kazanmıştır. Kiev Hostelleri için hoş bir sürpriz konfor seviyesi, bir liste sağlanan hizmetler, iyi bir onarım, modern mobilya, temizlik, samimi bir ortam ve düşük fiyatlarla karşılar. Başkentin hostellerinde, gerekli tüm ekipmanlarla ortak mutfak, rahat mobilyalara sahip dinlenme odaları bulunmaktadır. Çamaşır Makinesi, Saç kurutma makinesi, ütü kullanabilirsiniz. Kiev’in farklı bölgelerinde bulunan en iyi hostelleri ve konaklama fiyatlarını tanımanızı öneririz.

  Kiev Otelleri;

  Ukrayna’nın başkentinde farklı fiyat kategorilerinde birçok otel bulunmaktadır. Otel ne kadar çok yıldıza sahip olursa, konfor seviyesi ve hizmet kalitesi de o kadar yüksek olur. Metropolün misafirleri, finansal yeteneklere ve tat tercihlerine göre kendileri için en kabul edilebilir seçeneği seçebilecekledir. Kiev otelleri birbirinden farklı oda sayısı, toplam alanı, hizmet, iç, ek hizmetler listesi, hedef kitle olarak farklılık göstermektedir. Büyük otellerde restoranlar, barlar, spa merkezleri vb. bulunmaktadır. Metropolün konukları arasında özellikle popüler, ev rahatlığı, mini oteller vardır. Az sayıda oda ile karakterize edilirler ve nispeten az sayıda konuk ağırlayabilirler. Bu durum, yöneticilerin her bir misafirin, isteklerinin ve taleplerinin mümkün olduğunca dikkatli olma fırsatına sahip olması nedeniyle yüksek bir hizmet düzeyini garanti etmektedir. Mini oteller özellikle gizlilik ve sakin ortamı tercih eden insanlar kategorisi tarafından seçildi. Kiev farklı bölgelerinde bulunan ucuz, ama aynı zamanda mükemmel oteller ile tanışmanızı öneririz.

  Günlük Kiralık daireler: Farklı bütçeler için;

  Hosteller, oteller ve mini hanlara ek olarak, Kiev’de günlük bir daire kiralayabilirsiniz. Daire fiyatları, genellikle farklılık göstermektedir, ancak daha uygun fiyat ile konaklama imkânı sunmaktadır. Metropolün farklı bölgelerinde bulunan iyi, ancak Ucuz Daireler konaklama yöntemleri arasında en uygun olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Kiev Şehir içi Ulaşım

  Kiev şehir ulaşım otobüsler, tramvaylar, troleybüsler, üç metro hattı, Teleferik, şehir treni ve Vapurlar ile sağlanmaktadır.

  Kiev metro

  Metro 6:00-00:30 saatleri arasında, troleybüsler ve tramvaylar 5:00 ile gece yarısı arasındadır. Şehir trenleri yoğun saatlerde, 6:00-10:00 ve 16:00-21:00 saatleri arasında çalışır; hafta içi trenler arasındaki Aralık yaklaşık 17-20 dakika, hafta sonu 35-40 dakikadır.

  1 Temmuz 2014 tarihinde Kiev tek bir elektronik bilet ile seyahat imkanı sağlayan bir sistem tanıtmıştır. Otobüs, tramvay, troleybüs, metro ve şehir treni. Seyahat başına maliyet 4 grivna’dır. Böyle bir biletle seyahat etmek, 75 dakika içinde herhangi bir ulaşım biçiminde herhangi bir transfer ile mümkün olacaktır. Seyahat belirli bir sayıda abonelikler daha ucuz mal olacak- 3, 5 grivna’yı geçmeyecektir.

  Kiev ulaşım ücreti

  Kiev kara toplu taşıma için tek seferlik bilet maliyeti mesafeye göre 1- 5 grivnaya mal olmaktadır. Metro ve şehir treni Seyahat 2 grivna tutmaktadır. Otobüs bilet fiyatı 2 ila 3 grivnası arasında değişir. Biletler sürücülerden, bazı otobüs duraklarında, metro gişelerinde ve tren istasyonlarında satın alınabilir.

  Teleferik

  Posta meydanı’nı Mikhailovskaya ile birleştiren Teleferik, her gün 7: 00 ile 23: 00 arasında çalışır (hafta sonları 8:00 ve kışın 22:00’e kadar). Üst istasyonun bulunduğu noktada Vladimir gorka’nın panaroması yer almaktadır. Teleferik ile seyahat 1,5 grivna’dır; Teleferik gişelerinden bilet temin edinilebilmektedir.

  Kiev nehir taşımacılığı

  Nehir tramvayları, posta Meydanı’nda bulunan Kiev nehir İstasyonu’nun 7 ve 8 numaralı iskelelerinden kalkmaktadır. Bir gemide Dinyeper boyunca yürüyüşlerin süresi, rotaya bağlı olarak bir saat ila dört arasındadır. Günlük yolculukları “Panorama Kiev” (süresi – 1 saat, 12:00-19:00) ve “Aquadisko” (bir buçuk saat, 19:00). Maliyet-yetişkinler için 60 ila 80 grivnası ve çocuklar için 30 ila 40 grivnası. Hafta sonları, “sakız ağzı” (2 saat, 12:00 ve 17:00’de kalkış) ve “Kiev Denizi (ağ geçidi)” (3,5 saat, 13:00 ve 15:00’de kalkış) arası gidebilirsiniz. Maliyet-yetişkinler için 60 ila 150 grivnası ve çocuklar için 30 ila 75 grivnası. Kiev nehir istasyonunun resmi web sitesinde bilet satın alabilirsiniz. Resmî web sitesi için tıklayın.

  Gezi otobüsleri

  Kiev’deki Turistlere yönelik tur otobüsleri hafta içi 11:00-17:30 saatleri arasında ve hafta sonları 10:00-18:30 saatleri arasında her gün kalkmaktadır. Rotalar bir buçuk saat için tasarlanmıştır. Turistlerin turlara katılabileceği önemli duraklar, Maidan Nezalezhnosti ve Kiev-Pechersk Lavra. Gezi sırasında Altın Kapı “Golden Gate”, St. Sofya Meydanı, Mikhailovsky Katedrali, Opera Binası, Mariinsky Parkı ve diğer cazibe merkezlerini görebilirsiniz. Toplamda, güzergâh üzerinde 11 durak vardır, ancak talep üzerine. Bir günlük bilet fiyatı yetişkinler için 200 grivnası ve çocuklar için 100’dür. İki gün boyunca abonelikler için 250 ve 150 grivna tutmaktadır. İki yetişkin ve üç çocuk için bir aile bileti 500 grivnası tutmaktadır.

  Kiev En iyi Gece Kulüpleri & Eğlence

  Başkent, yüksek kategorideki çok sayıda gece hayatına sahiptir. Bu materyalde en iyileri hakkında konuşuyoruz — en atmosferik, parlak ve sıra dışı. Giriş fiyatları Cuma ve cumartesi günleri için en çok ziyaret edilen günlerdir. Peki bu hafta sonu nerede dans etmek istersiniz?

  Sorry Babuska

  “Sorry Babuska”- Kiev en sıra dışı kurumlarından biri. Her kat benzersiz müzik ve eğlence programları ile kendi tarzında dekore edilmiş üç katlı bir komplekstir. Gece kulübü 2. katta yer almaktadır ve 800 kişiye kadar kişi aynı ortamı paylaşabilmektedir. Burada genellikle dünya standartlarında DJ, popüler yerli sanatçılar ve düzenli olarak düzenlenen partiler ” Rus Radyo (Ukrayna)». Sorry Babuska’da kıyafet ve yüz kontrolü vardır.

  Adres: UL. Dmitrievskaya, 18/24. Tel: (067) 504-51-68, web sitesi

  Program: Sal-Cum 12: 00-6: 00, Cts-Paz 21: 00-6: 00

  Fiyat: Cuma – Cumartesi giriş ücretsizdir. 23:00 ‘den sonra kadınlar-60 UAH, erkekler-100 UAH

  Saxon Kulübü

  Saxon ağırlıklı olarak öğrenciler için tasarlanmıştır. Giriş ve içeceklerin yanı sıra cesur iç dekorasyon için uygun fiyatları ile ilgi çekmektedir. Bu Kulübü başkentin en ilgi çeken mekânı haline getirmektedir. 3 katın her birinde dans için kendi bölgeleri vardır- eğlenmemek imkansızdır, çünkü müzik sadece en alakalı ve popüler olanı çalmaktadır. Fransa, ABD, Almanya ve diğer ülkelerden gelen ünlü DJ’ler Saxon’da düzenli olarak sahne almaktadır.

  Adres: UL. Onufria Trutenko, 4. Tel: (093) 946-09-69, web sitesi

  Program: 22: 00-6: 00

  Fiyat: kadınlar-ücretsiz, erkekler-40 UAH

  Forsage

  Kiev “hızlı ve öfkeli” 2006 yılında açıldı ve o zamandan beri dört kez Ukrayna’nın en iyi kulübü oldu. Bu dans mekânı modern bir tasarıma sahiptir ve konukların özel bir atmosferde rahatlayabilecekleri çeşitli alanlara ayrılmıştır. Örneğin, ziyaretçiler Level Up Lounge dinlenme odasına çok düşkündü: nefes alıp kokulu bir nargile içtikten sonra dans pistine güvenle dönebilirsiniz. Forsage ünlü DJ ler sahne almaktadır.

  Adres: garmatnaya caddesi, 51a. Tel: (063) 497-96-06, web sitesi

  Program: Paz-per: 10: 00-6: 00; Cum-Cts: 10: 00-07: 00

  Fiyat: Cum-Sat: kadınlar – 30 UAH, erkekler-60 UAH. Sonra 23.00 kadınlar-40 UAH, erkekler-70 UAH

  D’lux

  Kiev’in en iyi gece kulüplerinin listesi D’lux olmadan eksik olurdu. Bu kurum haklı olarak tarihiyle gurur duyuyor: gece hayatı 1939’dan beri burada. Bu yüzden D’lux sadece kaliteli Avrupa müziği ile değil, aynı zamanda özel bir atmosferle de ün kazandı. Seyirci heyecan verici temalı partiler, dünya standartlarında yıldızların konserleri ve canlı şovlar bekliyor. Ve yaz aylarında, D’lux Summer Terrace, popüler DJ’lerin ve büyüleyici PJ dansçılarının yer aldığı canlı partilere ev sahipliği yapıyor.

  Adres: UL. Grushevskogo, 3. Tel: (044) 200-90-09, web sitesi

  Program: Cum-Sun: 22: 00 son müşteriye

  Fiyat: kızlar – ücretsiz giriş, erkekler-200 UAH

  Karayip Kulübü

  Halk 18 yıldan uzun bir süredir burada toplanıyor. 2013 yılında, Caribbean Club konser salonuna genişledi ve sadece Ukraynalı değil, aynı zamanda yabancı sanatçılara da ev sahipliği yapmaya başladı. Clubbers, orijinal atmosferi ve şık tasarımı için onu takdir ediyor. Örneğin, “Carribiana” Kiev en büyük kulüp ekranı bulunmaktadır: Bu yayın klipleri ve canlı performansları ile sanatçıları konuk eder. Kurumun bir başka özelliği de salsa ritimleri ve tropik bar kokteylleri ile dikkat çeken Latin Amerika partileridir. Ayrıca Caribbean Club Kiev, her Perşembe günü burada gerçekleşen caz akşamlarına sahiptir.

  Adres: Simon Petlyury caddesi, 4. Tel: (067) 224-41-11, web sitesi

  Çalışma Saatleri: Pzt-Paz: 18: 00-06: 00

  Fiyat: Cum-Sat: kadınlar-150 UAH, erkekler-250 UAH

  SkyBar

  Skybar, Kiev’in birçok kurumunun hayal ettiği gerçek bir hazineye sahiptir — panoramik bir platform. Gece başkentinin muhteşem manzaralarını sunuyor. Burada, mekânın her santimetresi en yüksek Kategoriye göre dekore edilmiştir, bu nedenle fiyatlar ucuz değildir. Ancak, Kiev aşk «skybar»: atmosferi için elit ve teklik, parlak dans müziği ünlü DJ ve mükemmel bir şarap listesi bulunmaktadır.

  Adres: UL. Bolshaya Vasilkovskaya, 5. Tel: (044) 223-88-88, web sitesi

  Program: Prş-Sat: 23.00’ten son müşteriye

  Fiyat: Cum-Sat: kadınlar-ücretsiz, erkekler-200 UAH

  Indigo

  İddialı Indigo projesinin gece kalbi bir disko club. Modern dans müziği, oda atmosferi ve yazarın kokteyllerinin eşsiz tadı zarif bir şekilde iç içe geçmiştir. Yerel barmenler, burada başkentteki en iyi içecekleri hazırladıklarını iddia ediyorlar. Kontrol etmek istiyorsanız, Indigo’ya gelin. Burada düzenli olarak düzenlenen partiler ile müzisyenler Ukrayna ve Avrupa’nın yanı sıra dünya listelerindeki hit müzikleri çalmaktadırlar.

  Adres: UL. Kudryashova, 3. Tel: (044) 500-00-11, web sitesi

  Program: per: 22: 00-05: 00, Cum-Cts: 23: 00-05: 00

  Fiyat: Cum-Sat: 00: 00-100 UAH, sonra-150 UAH

  Clyuch

  Kiev’in en umut verici kurumlarından biri: burada dünya büyüklüğündeki yıldız setlerini geri kazanmayı başardılar. Her cuma ve Cumartesi, Avrupa ve Amerika’nın en iyi DJ’lerini barındırmaktadır. Burada «deep House» tarzında müzik severlerin yanı sıra modern Ambiente ve soul’un yerini bulacaklar.

  Adres: St. Leontovich, 3. Tel: (97) 935-55-55, web sitesi

  Program: Cum-Cts: 21: 00-06: 00

  Fiyat: kadınlar-ücretsiz, erkekler-200 UAH

  Toish cafe

  Öğleden sonra bir restoran, ancak Cuma ve cumartesi günleri başkentin en ateşli partilerinden bazılarının gerçekleştiği bir yere dönüşüyor. Toish cafe, en iyi oryantal tonlarda dekore edilmiştir — karmin-kırmızı ve gök mavisi. Bu nedenle, misafirler için sadece oturmak mümkün olmayacaktır — böyle bir güzellik arasında ve ünlü DJ parçaları altında dans etmek için en iyi seçeneklerden birisidir.

  Adres: 16 Shota Rustaveli caddesi. Tel: (044) 206-49-20, web sitesi

  Program: Cum-Cts: 00: 00 son müşteriye

  Fiyat: Cum-Sat: kadınlar-ücretsiz, erkekler-200 UAH.

  Shooters

  “Shooter” da ilk önce rahat bir atmosferde lezzetli bir yemek yiyebileceğiniz ve nargile içebileceğiniz lüks bir terasla karşılaşacaksınız. Ve sonra gece kulübüne gidebilirsiniz — tüm restoran ve eğlence kompleksinin kalbidir.

  Adres: UL. Moskovskaya, 22. Tel.: (063) 44-44-622, (044) 254- 20- 24, web sitesi

  Program: Çar, Paz: 20: 00-00: 00, Pzt-Sal: 20: 00-son müşteri

  Fiyat: Cum-Sat: kadınlar-ücretsiz, erkekler – 150 UAH

  Kiev’de Restoranları & Tavsiyeler

  Kiev- büyük ve çeşitli bir şehir, önemli sayıda hem pahalı ve bütçeye uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Bazı kafeler ve barlar dikkat çekiyor.

  Restoran “Barikatın Kalıntıları″

  Adres: UL. Maidan Nezalezhnosti, 1

  Ukrayna mutfağının toplandığı yer, bar ve modern zamanın üç Ukrayna devriminin Müzesi: 1990 granit, 2004 Pomaranchevaya ve 2014 onuru Devrimi.

  Buraya ulaşmak için, girişte sorulacak şifreyi bilmeniz gerekir. Ve genel olarak, kurum “gizli” olarak tanımlanır, yani belirli bir adres çağrılmadı, “Liad kapısının yakınında “ bulunmaktadır.

  Fiyatlar ortalama, örneğin, kırmızı pancar çorbası “Borsh” (300 grivna) civarı bir fiyatı vardır. Perşembe’den pazar gününe kadar, akşamları burada canlı müzik vardır ve aralarında çok popüler olan farklı gruplar vardır.

  Restoran ” SOHO″

  Adres: Mechnikova St., 18

  Ukrayna mutfağını içeren bir restoran’dır. Dikkat çeken ahşap iç dizaynı ile, büyük avizeler ve hasır halatlar tavandan zemine dekore edilmiştir. Fiyatlar ortalamanın üzerindedir. Menüde aperatifler, çorbalar, ana yemekler, turtalar, açık ateşte pişirilen yemekler, krepler ve çeşitli tatlılar, kahvaltılar ve yanınıza alınabilecek yemeklerin bir bölümü (köfte, köfte ve domatesler) bulunmaktadır.

  Kiev’de Alınabilecek Hediyelik Eşyalar

  İlk kez Ukrayna’nın başkentinde kalacaksınız ve kesinlikle Kiev’den bir hediye olarak ne getireceğinizi bilmiyorsunuz. Genel olarak, önerilerimiz bu muhteşem şehre yapılan seyahat sayısı ne olursa olsun herkes için uygundur.

  1. Nakış

  Bu en popüler Kiev hediyelik eşyalarından bir tanesidir. Kiev’de işlemeli elbiseler, gömlekler ve diğer kadın gardırop eşyaları her adımda satılmaktadır: mağazalarda, hediyelik eşya dükkanlarında ve sokaklarda. Ulusal bir renge sahip kıyafetler Ukraynalı tasarımcıların butiklerinde’de bulunabilir.

  1. geleneksel işlemeli Rushnik;

  Ukrayna’nın ana sembollerinden biridir. Bu popüler yaşamın, şenlikli ve günlük ritüelin değişmez bir niteliğidir. Eski yüzyıllarda, rushnik olmadan hiçbir aile kurulmadı. Bugün, çoğu zaman güzel hediyelik eşya olarak Kiev’den getiriliyor.

  Başkentin en şaşırtıcı sokaklarından birinde andreevski’nin inişinden el yapımı, modern halk ustalarının birçok ürününü satın alabilirsiniz: ahşap, kil, taş, çeşitli kumaşlar ve diğer doğal malzemelerden hediyelik eşyalar

  Bu yazıyı paylaşın!
  Bu yazıyı oylayın!