SON DUYURU
Gezitopya.com Sosyal Sorumluluk Projesine destek olmak için tıklayın lütfen.

Rusya

Yerel Saat
GMT+3
Kur Farkı
1 TL = 11,82 RUB
Priz Tipi
C,F 220 V
Nüfus
145.500.000
Diller
Rusca
Para Birimi
Ruble
İklim
Karasal iklim

Rusya Hakkında Genel Bilgiler

Rusya Federasyonu, sahip olduğu toprak bakımından dünyadaki en büyük devlet olup, dünya topraklarının 1/8’ini işgal etmekte ve Avrasya’nın kuzey-doğusunda yer almaktadır. Rusya, uzun bir geçmişi, zengin kültürel mirası ve cömert doğası olan bir ülkedir. Rusya’da bir gezginin bir ülkede veya başka bir ülkede bireysel olarak karşıladığı hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz – güneşli subtropikal plajlar ve karlı dağ zirveleri, sonsuz bozkırlar ve yoğun ormanlar, fırtınalı nehirler ve ılık denizler.

Rusya‘da herkes en uygun tatil seçeneğini seçebilir.

Gezi turizmi birçok rota sunar ve Rusya, tarihi, hayatı, kültürü ve doğası hakkında bilgi edinme arzusunu tatmin edecektir.Karadeniz kıyılarında (Anapa’dan Tuapse ve Sochi’ye), Primorsky Bölgesi’nde ve Krasnodar Bölgesi tatil beldelerinde plaj tatilleri turistleri bekliyor.Sağlık turizmi ülkenin hemen hemen tüm bölgelerinde gelişmiştir. Kafkas Maden Suyu Resortları (Essentuki, Kislovodsk, Pyatigorsk, Zheleznovodsk), sağlığı iyileştiren eşsiz şifa kaynaklarına sahiptir. Altay beldesi Belokurikha, şifa veren mikro iklimlendirme, temiz ekoloji ve mükemmel sanatoryum tabanı ile ünlüdür. Anapa, Arshan (Buryatia), Darasun (Chita bölgesi), Kuldur (Habarovsk Bölgesi), Nachika (Kamçatka), Shmakovka (Primorsky Bölgesi) ‘nın balneolojik merkezleri sağlıklarının iyileştirilmesine yardımcı olacaktır. Vladikostok tatil bölgesinde, Gelendzhik’te, Kaliningrad’da, Paratunka’da (Kamçatka), Soçi’de, Yeysk’te (Krasnodar Bölgesi) tatilcileri bekliyor.
Rusya’daki aktif ve aşırı rekreasyon, eşsiz doğal çeşitliliği nedeniyle popülerdir. Kış sporları sevenler Soçi, Elbrus, Urallar, Altay, Sheregesh (Kemerovo Bölgesi) kış tatillerinin tadını çıkaracaklar. Su turizmi Karia’da Altay, Urallar, Valdai Yaylası, Kola Yarımadası’nda gelişmiştir. Kafkaslar, Altaylar, Urallar, Krasnoyarsk Bölgesi ve Amur Bölgesi’nde dağcıların bulunduğu ülkenin herhangi bir bölgesinde dağcıların olması anlamına gelmektedir.

Hac turizmi, inananların Rusya’nın Ortodoks tapınaklarına dokunmalarını, önemli tarihsel olaylarla ilişkili yerleri ziyaret etmelerini sağlar: Kutsal Üçlü Sergius Lavra, Optina çölleri, Valaam, Diveevo ve diğer eşit derecede önemli manastırlar. Birçok inanan, Tanrı’ya belirli bir yere getirilen duanın en etkili olacağına inanmaktadır. Otomobil turizmi, gezginlere Rus iline tanışmak için harika bir fırsat sunmaktadır, doğal çeşitliliği ile istediğiniz yerleri ziyaret etmenizi sağlayacaktır.