Küba

Yerel Saat
GMT-4
Kur Farkı
4,58
Priz Tipi
A, B, C, L 110 V / 220 V
Nüfus
11.061.886 kişi (2012)
Diller
İspanyolca
Para Birimi
Peso (CUP)
İklim
Yarı Tropik

Küba eyaleti, Kuzey, Orta ve Güney Amerika’nın kavşağında, Küba adasında, bilinen adıyla Juventud adasında bulunmaktadır. Ayrıca Büyük Antiller grubuna ait yaklaşık 1600 küçük ada ve mercan adasıda bulunmaktadır. Çünkü adanın sahili birçok uygun koy ve derin koy, resif ve mercan ile karakterizedir.

Adanın batıdan doğuya olan uzunluğu 1250 km’dir. Şekli, başı Atlantik’e bakan bir kertenkeleye benziyor ve kuyruğu da Meksika Körfezi’nin girişinde. Güneyde, Küba Karayip Denizi’nin suları, kuzeybatı Meksika Körfezi ve kuzeydoğudaki Atlantik Okyanusu’na kıyıdır. Florida Boğazı’nın en dar noktasında Küba’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne olan mesafe 180 km’dir.

Küba – Karayipler’deki en popüler turistik yerlerden biridir. Bu bir özgürlük adası ve ebedi bir yaz ülkesidir. Çok sayıda turist, kumlu plajlarının, eşsiz doğasının ve parlak su altı dünyasının tadını çıkarmak için Küba’yı ziyaret ediyor. Küba, dünyanın en iyi tütün, rom ve şeker kamışının doğduğu yerdir. Özgürlük adasında, doğal rezervler, özgür, özgürlüğü seven insanlarla, muhteşem plajlarla, ülkenin sosyalist sistemini birleştiriyor. Bir kez Küba’yı ziyaret ettikten sonra denizini ve plajlarını, salsa ritimlerini ve Küba Libre kokteylinin tadını asla unutmayacaksınız.

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!