İtalya

Yerel Saat
(GMT+1)
Kur Farkı
6,26 TL (2019)
Priz Tipi
CFL 230 V
Nüfus
60.665.551 (2016)
Diller
İtalyanca
Para Birimi
Euro
İklim
Yarı Karasal - Akdeniz iklimi

İTALYA

Ilıman bir iklim yapısına sahip olan İtalya, yüz ölçümü bakımından 302 bin metrekare ile orta büyüklüktedir. Coğrafi bakımdan genel yapısı itibariyle çizmeye benzetilmektedir. 51 UNESCO Dünya Mirası alanına sahip olmasından dolayı da, dünya üzerinde bu rekoru da elinde bulundurmaktadır. Avrupa Birliği ve NATO ülkeleri arasında en fazla ziyaret gören ülke konumundadır.

Tarihsel açıdan geniş bir yapıya sahip olan İtalya, Roma İmparatorluğu döneminde Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin merkezi görevini üstlenmiştir. Turistik açıdan ise tarihsel miras kalıntıları ile büyük bir miras taşımaktadır.

Konaklama bakımından değerlendirilmiş olduğunda İtalya’nın oldukça zengin bir ülke olduğunu söylemek mümkündür. İtalya’da sizlerde konaklamayı düşünürseniz, birbirinden farklı en iyi fırsatlar beklediğini bilmelisiniz.

İtalya 61 milyon nüfusu ile Avrupa’da bulunan en kalabalık dördüncü ülke unvanına sahiptir. Avrupa Birliği, G7, OECD, NATO, Dünya Ticaret Örgütü ve Birleşmiş Milletler gibi olan kuruluşlara üyeliği bulunan ülkelerin siyasetinde de önemli bir konumda yer almaktadır. Gelişme gösteren ekonomisiyle de, kalite endeksi ve gayrisafi illi hasıladaki sıralamada sekizinci sırada yer almaktadır. Sık şekilde ziyaret edilmesiyle turizm bakımından ciddi derecede gelir sağlamaktadır.Booking.com

Bu yazıyı paylaşın!
Bu yazıyı oylayın!