İspanya

Yerel Saat
(GMT+2)
Kur Farkı
6,32 TL (2019)
Priz Tipi
C, F 230 V
Nüfus
46.445.828 (2016)
Diller
İspanyolca
Para Birimi
Euro
İklim
Atlantik ve Okyanus - Kıtasal İklim

NEREDEYİM ?

Avrupa’nın Güneybatısında, İber Yarım Adasında yer almaktayım. Güneyde ve doğuda Akdeniz’e ,kuzeyde Atlantik Okyanusu’na kıyılarım var. Kuzeyimde Fransa, Andora ;batımda Portekiz; güneyimde Birleşik Krallık ile komşuyum. Hadi bulun bakalım neredeyim?

ÇOK HAVALIYIM

Çok değişik bir havam vardır. Farklı iklim tiplerini görebilirsiniz beni ziyaret ettiğinizde. Atlantik okyanusuna kıyım olan yerlerde yazın ılık, kışın yumuşağım. İber yarım adasının ortalarında kışın soğuk, biraz sert davranabilirim. Yazın sertliğimden eser kalmaz..Katalonya bölgesi, Valencia, Balear adaları, Endülüs’te, Alicante’ de sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde yağışlıyım. Yağışlarım güneye doğru azalmaktadır. Kışın sıcaklığım çok düşmemekle birlikte yazın sıcak bir havam vardır.Ne de olsa çok havalıyım..

Festivallerimle, iklimimle, on yedi özerk bölgede yaşanan kültür zenginliğimle, tarihimle, yemeklerimle, sahillerimle, müzelerimle, içimde yetiştirdiğim ünlü sanatçılarımla, konuşma dillerimle, … diğer ülkelerden çok farklıyım. Beni tanımak için anlatılanlar yetmez, yaşamanız gerek. Daha ne duruyorsunuz? Toplayın valizlerininzi..bekliyorum.Booking.com

İspanya ile ilgili Gezi Notları